Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejne lornetkowe śniadanko
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2021   Kolejne lornetkowe śniadanko

Dzisiaj, w Wawie na Bulwarach Wiślanych odbyło się kolejne lornetkowe śniadanko, które było tak udane, że przeciągnęło się do godzin obiadowych. Udział wzięli goornik, Wiking69, Janek i niżej podpisany.

W menu mieliśmy: Leica Ultravid 10x50, Meopta Meostar B1 Plus 12x50 HD, Meopta Meostar B1 15x56 HD, Swarovski EL 8.5x42 FieldPro, Swarovski Habicht 8x30, Zeiss SF 8x42, Zeiss SF 10x42, Zeiss Victory FL 7x42, Zeiss 8x50 B i wojskowe, amerykańskie 7x50 firmy bliżej nieokreślonej. Dodatkowo goornk zaprezentował prototyp lornetki swojego autorstwa.

Zdjęcia już niebawem!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2021   

Pogoda dopisała , kilka godzin nad Wisłą zleciało błyskawicznie :) . To spotkanie po raz kolejny uświadomiło mi że tylko bezpośrednie porównanie kilku wysokiej klasy lornetek , pozwala na świadomy i przemyślany wybór najlepszej lornetki dla naszych oczu . Testy testami :) , opinie opiniami :) , ale dopiero przyłożenie lornetki do oczu zweryfikuje wszystkie nasze nadzieje i oczekiwania . Każde powiększenie ma swoje plusy i minusy , dla mnie złotym środkiem okazał się Swarovski EL 8,5x42 FieldPro . To lornetka do wszystkiego :) . Dziękuję za zaproszenie , rozmowy były niezwykle interesujące .
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2021   

Super sprawa. Zazdroszczę. Takie bezpośrednie porównanie i konstruktywna rozmowa to gwarancja trafionego zakupu. Tak jak pisze Wiking jest to najlepsza weryfikacja naszych oczekiwań.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

"Testy testami :) , opinie opiniami :) , ale dopiero przyłożenie lornetki do oczu zweryfikuje wszystkie nasze nadzieje i oczekiwania" - dokładnie tak, nic dodać nic ująć. :grin:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

Cytat:
W menu mieliśmy: Leica Ultravid 10x50, Meopta Meostar B1 Plus 12x50 HD, Meopta Meostar B1 15x56 HD, Swarovski EL 8.5x42 FieldPro, Swarovski Habicht 8x30, Zeiss SF 8x42, Zeiss SF 10x42, Zeiss Victory FL 7x42, Zeiss 8x50 B i wojskowe, amerykańskie 7x50 firmy bliżej nieokreślonej.

Czyli dobrze że mnie tam nie było, bo ze swoim Bushnelem Forge 10x42 i Vortexem Viperem 12x50 to mógłbym Wam co najwyżej buty czyścić 🥺
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

Soniak10, żartujesz chyba. Myślę, że kilka ciekawych wniosków możnaby wyciągnąć.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

A ja zadziwiłbym Was swoim SkyMasterem, potrzebny jest test z jego tunningu 😄
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

A mi się marzy dwunastka Vortex Viper.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

To nie było spotkanie Biznes Center Club . Najtańsza lornetka na śniadaniu lornetkowym kosztowała zaledwie 290 zł :) . A i tak wzbudziła zainteresowanie :) . Bushnel Forge w takim towarzystwie świeciłby jak Gwiazda Betlejemska :) . A Vortex Viper zrobiłby takie wrażenie jak wybuch supernowej :) .
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Spotkanie arcyciekawe. Z powodu obecnych osób (Adam, brakowało Ciebie!....) z powodu przyniesionego sprzętu, z powodu piękniej pogody i możliwości obserwacji natury w ruchu :lol:
Ja wreszcie odebrałam mojego ZEISSa SF 8x42, który pół godziny po rozstaniu sie z chłopakami został uzupełniony o oryginalne pokrywki okularów i obiektywów. Tu podziękowania dla firmy SZUSTER
Jarek, Twój kombatant 7x50 z roku 1944 został poddany leczeniu dzień po spotkaniu. Do tej pory:
- wyregulowaniem skale dioptrii z „0” na nieskończoność
- usunąłem grzybka z pryzmatu (Arek miał rację)
- usunąłem kurz z okularów
:arrow: Kolimacja w tym modelu robiona jest przez mimośrodowe pierścienie na obiektywach.....
Już niedługo ta lornetka wejdzie w okres swojej drugiej młodości!
Ostatnio zmieniony przez goornik Pią 17 Wrz, 2021, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Marcinie ... Bardzo , bardzo dziękuję :) . Jeżeli dojdziesz do wniosku że sponiewierany Habicht powinien jechać do serwisu w Austrii . Wyślij go , za wszystko zapłacę z uśmiechem na twarzy :) . Serdecznie pozdrawiam i lecę do roboty ...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Wikingu, o Habichtcie napisze do Swarovskiego. Opisze im moje umiejętności mechaniczne i liczę że może Swar z Austrii wyślę do mnie nowe obiektwy.... Natomiast bardzo mnie zaskoczyło (zbyt....) mocne zażółcenie obrazu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Dorzucam zdjęcia zrobione przez Janka. Ufam, że zarejestruje się na forum :)

sniad1.jpg
Plik ściągnięto 3007 raz(y) 250,89 KB

sniad2.jpg
Plik ściągnięto 3007 raz(y) 252,42 KB

sniad3.jpg
Plik ściągnięto 3007 raz(y) 249,62 KB

sniad4.jpg
Plik ściągnięto 3007 raz(y) 325,31 KB

 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

A jak ktoś by się potknął i wywalił ten stolik :shock: Ta w prawym dolnym rogu pierwszego zdjęcia na sto procent by się strzaskała :razz:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Złośliwiec :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 20