Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
MEOPTA MEOPRO AIR 10x42 HDED+
Autor Wiadomość
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Dobrze powiedziane, choć to smutne... Smartfony biorą wszystko, za jakiś moment pewnie i będzie apka bino. :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Mogę zrozumieć argument że Meopty są dla kogoś zbyt drogie w stosunku do jakości jaką oferują . Ale żeby Meoptom w Łochowie brakowało ostrości i kontrastu ? . To bardzo tajemnicza diagnoza :( . I to jest najlepszy dowód na to , jak bardzo nasz zmysł wzroku ulega sugestiom i osobistym uprzedzeniom .


Wiking69 według mnie stary Vortex Viper 10x42 był ostrzejszy od Meostara nie mówiąc już o KITE Ibis ED 10x42, obie również mają lepszy kontrast.
Meopty nie są demonami ostrości ich obraz jest bardziej plastyczny o czym było na forum a plastyka nie do końca pokrywa się z ostrością. Według mojej teorii właśnie dla tego tak podobają się miłośnikom porro ponieważ "przypominają" plastyką obrazy jakie daje wiele lornetek porro.

Na początku kwietnia 2018-tego porównywałem kilka lornetek klasy 8x56 1:1 w tych samych warunkach jedna po drugiej. Między innymi Meostara B1 8x56 i Swarovskiego SLC New 8x56. Wiking porównaj te dwie ze sobą bezpośrednio a być może zobaczysz i zrozumiesz o co mi chodzi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

A ja odnoszę wrażenie, że niektórzy napiszą wszystko, żeby być uznanym za kogoś oryginalnego. Mamy więc przeciętnego Pentaksa lepszego od topowych lornetek. Teraz mamy Meopty, którym brakuje ostrości i kontrastu. Co następne?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Arek napisał/a:
A ja odnoszę wrażenie, że niektórzy napiszą wszystko, żeby być uznanym za kogoś oryginalnego. Mamy więc przeciętnego Pentaksa lepszego od topowych lornetek. Teraz mamy Meopty, którym brakuje ostrości i kontrastu. Co następne?


A ja odnoszę wrażenie Arek że zrobisz wszystko aby podważyć moje wypowiedzi jak na gentelmena i prawdziwego gospodarza forum przystało.
Dziwne że ten przeciętny Pentax jest jednak porównywalny z Carl Zeiss Victory 8x32 T* FL i nie jest to tylko moje zdanie:

http://www.scopeviews.co.uk/Pentax8x32DCFED.htm

Co następne?
Zgadnij o ile potrafisz!

Ps. Tak w ogóle Pentax pisze się przez x a nie ks i aż dziw bierze że ktoś kto posiada lunetę tej marki o tym nie pamięta.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

kot Sylvester napisał/a:
Ps. Tak w ogóle Pentax pisze się przez x a nie ks i aż dziw bierze że ktoś kto posiada lunetę tej marki o tym nie pamięta.


Jak zawsze wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Zasady pisowni takich słów w dopełniaczu (i nie tylko) dopuszczają taką pisownię. Przykładowo Pentaksowi wygląda i czyta się znacznie ładniej niż Pentaxowi.

A stawianie tego Pentaksa na równi z Victory 8x32 FL, niezależnie od tego kto to robi, dokładnie pochodzi pod to co napisałem. Słaba próba bycia oryginalnym.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Kot Sylvester, czy kiedykolwiek napisałeś na tym forum coś życzliwego, co nie byłoby próbą zaistnienia, pouczania kogoś z pozycji autorytetu, czepiania się bez sensu i jakiegoś takego miękkiego hejtu? Mam wrażenie, że to jest Twój nadrzędny cel i że zakwestionujesz każdą oczywistość, zeby tylko ustawić się w pozycji versus. Próbujesz być zabawny i kotrowersyjny, a jesteś zwykle irytujący. Jesteś antytezą Wikinga i Mnicha, zmień się, bo już nie mozna z Tobą wytrzymać.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Kocie ... z całej bogatej oferty jaką Meopta wystawiła w Łochowie , faktycznie najsłabszy również w moim odczuciu był model 8x56 . W tym konkretnym przypadku wolałbym Swarovskiego SLC 8x56 . Podobnie było w przypadku 10x42 , wolałbym zdecydowanie Zeissa FL 10x42 . Ale modele ... 8x32 , 7x42 , 12x50 oraz 15x56 , były rewelacyjne . Pasjonaci na całym świecie doceniają te konkretne modele Meopty .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

pandal napisał/a:
Kot Sylvester, czy kiedykolwiek napisałeś na tym forum coś życzliwego, co nie byłoby próbą zaistnienia, pouczania kogoś z pozycji autorytetu, czepiania się bez sensu i jakiegoś takego miękkiego hejtu? Mam wrażenie, że to jest Twój nadrzędny cel i że zakwestionujesz każdą oczywistość, zeby tylko ustawić się w pozycji versus. Próbujesz być zabawny i kotrowersyjny, a jesteś zwykle irytujący. Jesteś antytezą Wikinga i Mnicha, zmień się, bo już nie mozna z Tobą wytrzymać.



No cóż pandal chyba rzeczywiście nigdy nic życzliwego nie napisałem, bo tylko ktoś kto jest życzliwy mógł pomóc komuś innemu 37 razy. Wazelina to jednak nie moja specjalność!!! Szkoda że mając zawsze swoje odmienne od innych zdanie jest się postrzeganym jako oryginalnym za wszelką cenę a nawet miękkiego hejtera. Zawsze wydawało mi się że prawdziwe forum to takie gdzie reprezentowane są różne poglądy nawet te przeciwstawne no i miałem rację wydawało mi się. Na tym forum poglądy inne niż ogólnie przyjęte i akceptowane nie mają racji bytu, widocznie to nie jest prawdziwe forum.

Najwyższy więc czas aby pójść w ślady paru Kolegów : Kivirovi, Marlut, M-day, czy ostatnio 3Mnich i przestać się udzielać. Już nie będę Ciebie pandal katował swoją obecnością, zwłaszcza że ostatnio tak bardzo i często udzielałem się we wszystkich wątkach bez wyjątku.

Siedźcie sobie nadal w porro-skorupie i klepcie jakież to porro jest wspaniałe jak rządzi i w ogóle.

Pozdrowienia dla Wszystkich i bez odbioru!!!
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

A co do Twojego skomplikowanego charakteru :( , faktycznie pomogłeś innym aż 37 razy :) . Niestety nie ma tu dostępnych statystyk ... ile razy wkurzałeś innych :) . Jesteś irytujący , wygląda na to że robisz to całkowicie świadomie . A skoro daje Ci to satysfakcję ...
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2021   

Panie kierowniku, panie kierowniku, my się na wszystkich poobrażaliśmy od Służewca aż do Nowej Huty...
Panowie, nie ma co się tak nakręcać. Wiadomo, że w emocjach można o dwa słowa za dużo powiedzieć, taka natura ludzka... A że to jest forum lornetkowe, a nie warzywne to wiadomo, emocje są. No ale bez przesady, jedna, dwie nocki, dzień, dwa odpoczynku i wracamy :smile: No może tydzień, dwa :smile:
Dobrej nocy wszystkim, którzy zamiast spać... :smile:
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

Zgadzam się z kotem Sylwestrem, porro rządzi i jest najlepsze!!!
I dajcie spokój z emocjami. Lato się nam skończyło, astronomiczne i kalendarzowe, nawet to klimatyczne. Pewnie czas na odloty ptactwa. Lubię mojego Meostara 7x42, jednak Nikon 8x30EII jest optycznie lepszy. To mnie nie martwi bo mam te dwie lornetki i jak chcę sobie zrobić na złość to podpatruję przez Meoptę.
Pozdr. Ch.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

Mówisz kolego Chomsky że porro rządzi :) . Ja bym chciał żeby Swarovski wszystkich zaskoczył i wypuścił na rynek duże porro za 13,ooo zł . Na przykład 7x50 z polem widzenia 160 metrów , oczywiście bez żadnych wad optycznych , za to z transmisją 98% :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14