Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy smartfon nadaje się do digitalizacji filmów 8 mm
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 12 Lip, 2021   Czy smartfon nadaje się do digitalizacji filmów 8 mm

Zamierzam zbudować kopiarkę do filmów 8 mm (8S) i jako rejestratora chce użyć smartfonu. Mam w prawdzie dwie lustrzanki ale szkoda mi migawki mechanicznej, która się zużywa. Rozdzielczości też nie wymaga tak wielkiej mała klateczka z tego filmu, więc się zastanawiam czy nie można by było użyć do tego celu smartfonu? Mam dwie wątpliwości - pierwsza to sposób wyzwalania migawki. Czy można jakoś w inny sposób (elektrycznie?) wyzwalać migawkę? Wiem, ze istnieją piloty do tego rodzaju wyzwalania ale działają one przez BT a to daje chyba jakieś opóźnienie? Drugi problem to właśnie to opóźnienie. Z projektora będą nadawane impulsy synchronizujące klatki ale czy opóźnienie w działaniu aparatu nie spowoduje prozsynchronizowania? Myślałem nad "chamskim" rozwiązaniem i zastosowaniem sztucznego palca, który będzie naciskał miejsce ekranu dotykowego, gdzie jest przycisk migawki ale czy to będzie pewne i czy właśnie to opóźnienie nie będzie zbyt duże? Może ktoś z kolegów ma jakiesdoświadczenie w tym zakresie lub przynajmniej teoretycznie wesprze mnie w tych przemyśleniach. Może zrezygnować z tego smartfonu i zakupić jakiś tani aparat z migawką elektroniczną (kompakt?) i z możliwością elektrycznego wyzwalania migawki? Jeśli tak to jaki? Nie musiałby on mieć wymiennej optyki a jedynie funkcję "makro" lub "super makro".Jesli nie to można by było zastosować jakąś nasadkę optyczną.
Bardzo proszę o poradę lub przynajmniej dyskusję..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Zbigniew Małach 
Nowy
Zbyma72age



Posty: 13
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: Pią 16 Lip, 2021   

https://pl.flipperworld.org/pc/digitalizacja-filmu-8-mm-metody-urzadzenia-rekomendacje
 
 
Zbigniew Małach 
Nowy
Zbyma72age



Posty: 13
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: Czw 22 Lip, 2021   

Jeszcze coś interesującego:
https://www.youtube.com/watch?v=NQsLSMHiPG8 Digitalizacja Ucyfrowienie filmów 8 mm
Przedstawia jak wykonać własnymi siłami skaner, który pomoże zdigitalizować
to tylko jako pomoc w pomysłach
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Nie o to pytałem Zbigniewie. Linki nie są mi potrzebne. Interesuje mnie inny sposób wyzwalania aparatu fotograficznego w smartfonie.Zakupiłem pilota do takiego wyzwalania i aktualnie czekam na niego. Działa poprzez BT. Nie znam jednak opóźnienia i szybkości wyzwalania. 10 minut filmu to ok. 2000 zdjęć. Nie można sobie pozwolić aby na jedno zdjęcie tracić 1 sek. bo trwało by to zbyt długo. W ciągu 1 sek. aparat musi zrobić kilka zdjęć. Pytałem czy smartfon temu poradzi?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Otrzymałem zamówionego pilota do wyzwalania migawki aparatu w telefonie i testy przebiegły pomyślnie. Okazuje się, że po WiFi można robić ok. 3 zdjęcia /sek. Jest to zadowalająca mnie szybkość i pozostaje jeszcze tylko problem AF. Czy podczas digitalizacji AF nie będzie wariował?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 10 Sie, 2021   

Okazuje się jednak, że inna przypadłość eliminuje telefon jako rejestrator dygitalizowanego filmu. Tą przypadłością jest niemożliwość wyłączenia świecenia ekranu a to powoduje grzanie się telefonu i szybkie zużywanie zasilania. Niby z tym ostatnim można powalczyć stosując P.B. ale grzanie jest decydujące o nieprzydatności telefonu do tego celu.
 
 
towner 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 156
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

Można spróbować po USB wyzwalać migawkę w smartphone'a, jakiś teter można do tego napisać jak takowego nie ma.
 
 
towner 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 156
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

możesz kopić do tego jakąś używaną lustrznkę cyfr na allegro.. https://allegro.pl/kategoria/aparaty-cyfrowe-lustrzanki-257933?stan=u%C5%BCywane&order=p
 
 
Kyle 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Preskaler napisał/a:
Okazuje się jednak, że inna przypadłość eliminuje telefon jako rejestrator dygitalizowanego filmu. Tą przypadłością jest niemożliwość wyłączenia świecenia ekranu a to powoduje grzanie się telefonu i szybkie zużywanie zasilania.
Czyli potrzebujesz telefonu z szerokim zakresem regulacji jasności ekranu (u mnie przy minimalnej ekran jest tak ciemny, że ledwie coś widać)
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 61
Wysłany: Sro 02 Lut, 2022   

https://www.youtube.com/watch?v=66yfvtUg6SM

Taka ciekawostka.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 10 Lut, 2022   

Kyle napisał/a:
Preskaler napisał/a:
Okazuje się jednak, że inna przypadłość eliminuje telefon jako rejestrator dygitalizowanego filmu. Tą przypadłością jest niemożliwość wyłączenia świecenia ekranu a to powoduje grzanie się telefonu i szybkie zużywanie zasilania.
Czyli potrzebujesz telefonu z szerokim zakresem regulacji jasności ekranu (u mnie przy minimalnej ekran jest tak ciemny, że ledwie coś widać)


Nie tylko to ale i czas potrzebny na kopiowanie jest zbyt długi. Poza tym ostrość się rozjeżdża przy ciemnych przejściach.
Ta maszyna do kopiowania filmów na oko wyglada nieźle ale jej cena jest zbyt wysoka. U nas jest dostępna za ok. 1,6 kzł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14