Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Hormony szczęścia a cena lornetki
Autor Wiadomość
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Wojtas ... słyszałem taką teorię że człowiek który nie potrafi kochać siebie samego , nie będzie potrafił akceptować , dbać i kochać drugiej osoby . To w ramach psychoterapii od kierowcy autobusu w Warszawie :) .

A ja słyszałem taką teorię, że jak ktoś nie potrafi się cieszyć tym co ma - to kolejne dobra materialne, które pozyska też mu za wiele szczęścia i radości nie przyniosą :roll:
Dlatego ograniczam się do posiadania i użytkowania zaledwie kilku lornetek :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2511
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Maciek...bardzo dobrze to ująłeś. :lol: MZ największą radością i szczęściem człowieka powinno być zdrowie, zwłaszcza psychiczne, a reszta to są tylko dodatki, które mogą ale nie muszą sprawiać, że człowiek będzie szczęśliwszy czy radośniejszy. :grin:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze piękny widok za oknem :) .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze piękny widok za oknem :) .


Na przykład taki widok za oknem... :smile: Lofoty. Raj dla binoholika :smile:

Lofoty.jpg
Plik ściągnięto 1942 raz(y) 518,35 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2511
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Piękny widok za oknem to raj, zwłaszcza dla nas, lornetkowiczów.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Ciekawe czy w tym małym miasteczku jest sklep z lornetkami ? :)
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Ja bym raczej podejrzewał, że miejscowe rodziny mają świetnie zachowane lornetki jeszcze po dziadkach, a nowe to odwiedzający turyści.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Fajny widok. Ponoć w takich krajach jak Norwegia czy Dania nie mają w domach firanek, przydałoby się więc Pure NL 12x42 z podpórką na czoło :shock: :o :razz:
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Ja dzisiaj po raz kolejny miałem lornetkę w robocie i powiem Wam, to jest najlepszy odstresowywacz jaki można znaleźć, nawet jak okolica mało ciekawa. Obserwacje dalekie i bliskie dobrze wpływają na samopoczucie🙂
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Poza tym - żeby grymasić mając Zeiss'a SF i FL? To już snobizm :razz:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

NoVik ... to ciekawe co napisałeś . Ale gdzie właściwie zaczyna się granica snobizmu ? . Czy to zależy tylko od ceny lornetki ? . A może jednak od marki lornetki ? . Dla wielu kolegów snobizm zaczyna się dopiero w momencie kupienia Leicy :) , nawet tej najmniejszej 8x20 .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Proponuję używać innego określenia :) . Zamiast snobizm lornetkowy , może ... szlachta lornetkowa :) . Ja wiem że jestem tylko biednym szlachcicem :( , ale to miłe że magnaci lornetkowi zapraszają mnie na swoje śniadanka :) . NoVik ... jako posiadacz dwóch Zeissów możesz otrzymać tytuł barona :) . Właściciele Swarków automatycznie otrzymują hrabiowskie tytuły :) .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Niektórzy ludzie są monogamistami, inni poligamistami. Podobnie podchodzimy do lornetek.

Lornetki (przynajmniej dla wielu osób z tego forum) to nie instrumenty o funkcji czysto praktycznej. To raczej świat zmysłowości, dostarczają nam one doznań metafizycznych potrzebnych do zaspokajania życiowych nienasyceń, które są upiornym ale naturalnym sładnikiem naszej egzystencji.
Nie widzę więc nic złego ani dziwnego w potrzebie kupowania kolejnych lornetek, częstego ich zmieniania i ustawicznego poszukiwania. Pijam whisky i nie wyobrażam sobie kupowania wciąż takiej samej butelki.
Mówimy o zaspokajaniu potrzeb zmysłowych, ale również duchowych, ponieważ znakomita lornetka dostarcza przeżyć w obu sferach.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Zauważyłem, że tutaj nie polepszacie, nie naprawiacie lornetek tylko kupujecie kolejną. Więc kasa decyduje o chęci zaspokojenia kolejnego zakupu a nie potrzeba realna wynikająca, ze słabości sprzętu, jego ułomności czy wyeksploatowania. No i to jest właśnie snobizm, brak racjonalizmu w tym wszystkim.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Proponuję używać innego określenia :) . Zamiast snobizm lornetkowy , może ... szlachta lornetkowa :) . Ja wiem że jestem tylko biednym szlachcicem :( , ale to miłe że magnaci lornetkowi zapraszają mnie na swoje śniadanka :) . NoVik ... jako posiadacz dwóch Zeissów możesz otrzymać tytuł barona :) . Właściciele Swarków automatycznie otrzymują hrabiowskie tytuły :) .

No to mnie zdołowałeś... Jako posiadacz zaledwie budżetowych Delty i Optimusa to ze mnie pewnie parobek albo co najwyżej chłoporobotnik :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17