Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Taniej nie będzie ale szukajmy plusów ...
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 27 Wrz, 2021   Taniej nie będzie ale szukajmy plusów ...

To że wszystko drożeje widzimy każdego dnia . Słyszałem ciekawą opinię żeby nie pozbywać się starych samochodów , ponieważ na nowe nie będzie nas stać . Zastanawiam się czy podobna zasada powinna obowiązywać w przypadku lornetek . Ja jednak chciałbym się zastanowić które modele z końca XX wieku , mogą konkurować a nawet w niczym nie ustępują najnowszym konstrukcjom . Są lornetki które wyprzedziły swoją epokę i których nie powinniśmy się pozbywać . Do takich konstrukcji na pewno należy Zeiss Dialyt 7x42 T* , jego walory optyczne i ponad czasowe piękno cały czas mnie zachwycają . Cała starsza seria Leicy Trinovid BA i BN to gwarancja zadowolenia i satysfakcji . Te lornetki potrafią oczarować pięknymi kolorami , kontrastem , ostrością , solidną konstrukcją . Podobnie jest z całą serią Swarovskiego Habicht , które z resztą do dzisiaj są produkowane . Każdy z nas mógłby wymienić lornetkę której nie warto sprzedawać , tylko po to żeby wydać majątek na najnowszego NL .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 27 Wrz, 2021   

Dla mnie serie:
- Nikon SE (8x32 + 10x42 + 12x50)
- Nikon E II (i jej poprzednicy czyli E i A, począwszy od Nippon Kogaku
- ZEISS Dialyt, w szczególności w wersjach ostatnich, T*P i T*P*
- kilka ultra-solidnych weteranów WW2, jak np SARD 6x42 czy Wikingowy 7x50
- klika ciekawych 7x35 w wielkim polem (Swift, Sears, Tasco, Cardinal i inne)
- stare Porro z Oberkochen, kulminujące w modelach 15x60B GA T* i 7x50B GA T*
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pon 27 Wrz, 2021   Re: Taniej nie będzie ale szukajmy plusów ...

Wiking69 napisał/a:
Słyszałem ciekawą opinię żeby nie pozbywać się starych samochodów , ponieważ na nowe nie będzie nas stać . Zastanawiam się czy podobna zasada powinna obowiązywać w przypadku lornetek


Wiesz to jest już pewne że tak się stanie. Patrząc na rynek samochodowy to pewne, że kilkuletniego elektryka z drugiej ręki już się nie będzie opłacało kupować jak benzyniaka czy diesla, bo baterie w nich to jednorazówki jak w telefonach. Realnie ludzi nie będzie stać na nowe a używane w cenie prawie nowego po wymianie baterii, jaki to sens ? Po za tym Polacy w znacznej mierze jeżdżą autami starymi i wieloletnimi. Jako naród jesteśmy zbyt biedni na ekobzdury...
A lornetki to chyba nie jedyna opcja inwestycyjna, wiele jest takich, lecz to informacja deficytowa, bo pozwala nielicznym na tym zarabiać ;-)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 27 Wrz, 2021   

Z nudów człowiek robi różne dziwne rzeczy :) . Korzystając z okazji że na forum nic ciekawego się nie dzieje , zacząłem czytać długie i namiętne ... Listy do Marysieńki . I jestem pod ogromnym wrażeniem talentu i wrażliwości Jana III Sobieskiego . To jak zaczyna swoje listy do ukochanej po prostu powala :) . Cytuję ... Jedyna duszy i serca pociecho , najśliczniejsza Marysieńku , a pierwsze moje i ostatnie na tym świecie kochanie ! . Czy ktoś z kolegów zaczął kiedyś pisać smsa do żony takimi słowami :) . A wiecie że nasz wielki Król interesował się astronomią i asystował podczas obserwacji gwiazd słynnemu gdańskiemu astronomowi Janowi Heweliuszowi . A nawet zamówił u niego zestaw instrumentów obserwacyjnych , które w 1668 roku osobiście wykonał dla niego mistrz Heweliusz :) . Ciekawe skąd w 1668 brali soczewki ? . Na pewno nie od Swarovskiego :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

My dzisiaj jęczymy że lornetka ma słabą transmisję na poziomie 85% zamiast 95% . A oni w XVII wieku nie mieli żadnych powłok na soczewkach i nie narzekali :) . Jesteśmy już tak rozpieszczeni że nie doceniamy lornetek które mamy w rekach .
 
 
mankuso 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   Lornetki ze stabilizacją optyczną ,czy warte swojej ceny?

Czy warte są swojej ceny? Ostatnio zainteresowałem się Canonem 15x50 pole widzenia świetne i przyzwoicie skorygowane jak na stabilizowany układ optyczny. Z powodu niezbyt wygodnych muszli okularowych straciłem zainteresowanie posiadaniem tej lornetki. Posiadam w swojej kolekcji nikona 10x42 se ,conqista 8x32,swarka el 10x50 i fudżego 16x70. Decydując się na stabilizowaną lornetka byłbym świadomy w jej ograniczeniach optycznych. :?:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

Masz tak piękną i przemyślaną kolekcję lornetek na wszystkie okazje , że to tylko kwestia czasu kiedy kupisz coś ze stabilizacją . Może nawet kupisz bardzo drogiego Zeissa 20x60 T* z mechaniczną stabilizacją obrazu .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   Re: Lornetki ze stabilizacją optyczną ,czy warte swojej ceny

mankuso napisał/a:
Czy warte są swojej ceny? Ostatnio zainteresowałem się Canonem 15x50 pole widzenia świetne i przyzwoicie skorygowane jak na stabilizowany układ optyczny. Z powodu niezbyt wygodnych muszli okularowych straciłem zainteresowanie posiadaniem tej lornetki. Posiadam w swojej kolekcji nikona 10x42 se ,conqista 8x32,swarka el 10x50 i fudżego 16x70. Decydując się na stabilizowaną lornetka byłbym świadomy w jej ograniczeniach optycznych. :?:


No ale to jednak te muszle zadecydowały czy układ optyczny ;-) ?
Jak muszle to bym to jeszcze przemyślał, skoro kasa jest.
 
 
mankuso 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

Trochę wszedłem Autorowi tego wątku z nowym tematem, przepraszam ,niech tak już zostanie, przepraszam. Może Moderator skoryguje moje roztargnienie :oops: Dzięki Wiking :grin: być może, ale wolał bym cos bardziej 'subtelnego'.
.Liczę na to ,że Canon może wypuści coś sensownego o podobnych parametrach?
 
 
mankuso 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

moshica .Z doświadczenia wiem ,że majstrowanie na początku przy nowym relatywnie drogim nowym sprzęcie zakładając ,że się coś ulepszy, z reguły na dobre nie wychodzi :cry:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   Czym jest pasja lornetkowa ?

To nawet śmieszne . Ale czym jest pasja lornetkowa zrozumiałem dopiero kilka dni temu . Kiedy to pojechałem do pana Adama Szymańskiego żeby mi usunął podziałkę artyleryjską z prawego okularu w Zeissie 6x30 B z Duńskiego demobilu . Popatrzył na mnie tak , jakbym chciał sprofanować Najświętszy Sakrament . Dlaczego chcesz popsuć tak piękną lornetkę ? ... zapytał wyraźnie zszokowany . Narzędzia z rąk by mi wypadły gdybym to robił ... dodał wzburzony . Wtedy zrozumiałem i tak mi się głupio zrobiło :( .
Ostatnio zmieniony przez Wiking69 Wto 28 Wrz, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

No widzicie, dlatego klasyków czyli samochodów i lornetek się nie poprawia, no może poza plastikowym SkyMasterem ;-)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

Duże powiększenie bez statywu to marzenie wielu binoholików . Nawet ja stary :( o tym myślałem . Tylko żeby taka lornetka nie ważyła więcej niż kilogram :) .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

Prawdopodobnie jesteśmy w tym samym wieku Wiking69, ale ja nie mam problemu trzymać bezruchowo 15 krotnych powiększeń.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

69 to zmyłka i pomyłka :) . Urodziłem się w 1965 ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14