Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Taniej nie będzie ale szukajmy plusów ...
Autor Wiadomość
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

To i tak prawie rówieśnicy, ale nie mam choroby trzęsących się rąk ;-)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

moshica napisał/a:
To i tak prawie rówieśnicy, ale nie mam choroby trzęsących się rąk ;-)


Choroba trzęsących się rąk? Wychodzi na to, że ja też jestem Waszym prawie rówieśnikiem :sad: . Starsi ode mnie o jakieś 10 lat koledzy mawiają, że lepiej mieć parkinsona i połowę z kieliszka rozlać niż alzheimera i zapomnieć wypić :mrgreen:
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021   

Ci pierwsi jeszcze coś z życia mogą mieć ale Ci drudzy już nie ;-)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2021   

Kiedy słucham propozycji cen nowych mandatów :( , dochodzę do wniosku że nawet lornetki Swarovskiego tanieją w oczach :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 02 Paź, 2021   

No cóż, kierowca w Polsce to najlepsze źródło dochodów dla państwa, które to dochody państwo później trwoni i rozdaje za bezdurno. Swarovski pracuje dla siebie i ceny jakie dyktuje za swoje wyroby nie są niskie, wręcz wysokie, ale część dochodów inwestuje przynajmniej w rozwój firmy a co za tym idzie i optyki. :smile: Chyba, że się mylę? :sad:
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Jan55 - prosta konkluzja, czy warto wydać na Swarovskiego :wink:
Wspierać firmę rodzinną, której produkty są niespotykanie dobrej jakości jak na dzisiejsze czasy czy też ładować kasę w polski budżet wiecznie w deficycie? :lol:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

NoVik...osobiście i oczywiście, gdybym miał dużą kasę to kupiłbym Swarovskiego, mimo, że lornetki kosztujące powyżej 4500 zł. uważam za biżuterię lornetkową. Ponieważ nie mam takiej kasy, to mam pięć innych tańszych i nie wiele gorszych :grin: , a Swarka oglądam na zdjęciach. Niestety ale wiek i wzrok :sad: nie pozwalają mi na to aby myśleć o jego zakupie (składać kasę 3 lata). Pozostaje mi cieszyć się tym co mam i tak też robię. :mrgreen:
Kupując Swarka czy inną lornetkę w Polsce, siłą faktu wspomagasz polski deficytowy budżet, bo w cenie płacisz podatek Vat. :sad:
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Wspomagamy też budżety innych państw, np. Austrii bo tam Swarovskie się produkują.

NoVik, wspomniałeś o rodzinnym biznesie i skłoniło mnie to do odwiedzenia wikipedii i doczytaniu o tej rodzinie. Prawda, że technicznej inwencji im nie brakowało. Wcześniej myślałem, że optyką zainteresowali się dopiero po drugiej wojnie światowej w 1949. Niestety nie, strzelali do nas wykorzystując optykę Swarovskiego w czasie wojny, a rodzina niestety ale ma swój dobrowolny udział w propagowaniu zgubnej dla świata niemieckiej ideologii narodowego socjalizmu jeszcze przed połączeniem z Niemcami. Paradoksalnie, my w wyniku rozpętania przez Niemców (i Austryjaków, i "ruskich" też) wojny trafiliśmy pod drugą okupację (z której z trudem oswobodziliśmy się dopiero w 1989) a oni jakoby w "nagrodę" trafili do strefy wolnorynkowej gdzie mogli normalnie rozwijać się z dobrymi, co widać, rezultatami. Mam jedną ich lornetkę, z której jestem zadowolony (chociaż ich "perfekcja" obciążona jest większą od przeciętnej wagą), i nie zamierzam z powodu historii Swarovskich pozbywać się jej, ale lubię mieć świadomość co oprócz pracy i talentu wpływa na rzeczywistość i miejsce w którym znajdujemy się my i reszta. Dzisiaj niestety Austryjacy wzorem braci z Niemiec sprytnie wymazują swoją historię (w dłuższej perspektywie również bezpośrednią winę) upamiętniając kolejne rocznice "wyzwolenia" się spod "Nazizmu" - takie banery da się spotkać na dworcu kolejowym w Wiedniu.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Ja wspieram polski deficyt, bo w Polsce leczę swojego raka trzustki i nie pierdzielę głupot, bo na chemię jeżdżę polskimi drogami, pomagają mi polscy medycy, a NFZ płaci mi za hospicjum domowe. Wdowa zaś po mnie dostanie kiedyś z polskiego deficytu zasiłek pogrzebowy, mam nadzieję, że w dalekiej przyszłości. Panowie litości, odrobinę inteligencji proszę skoro już na forum lornetkowym poruszacie problemy deficytu ( podobno malejącego) rządowego.
Ciumki i pozdrowienia z nad Sanu. Oczywiście bez urazy.
P.s. 16 dni w łóżku praktycznie, chcę nad San! Z lornetką ocywiście! Ale za kilka dni będę już oglądał liście w 3D na Nikonie 10x 35 e2.
Chomsky.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Chomsky jeśli chodzi o mnie i moje pierwsze zdanie to chciałem, żeby było lekko ironiczne, ale tylko lekko bo tematów zahaczających o politykę lepiej żeby na forum optycznym nie było.
A podatki płacić trzeba, mandaty jeśli ktoś zasłuży też. I nie ma tak, że gdzieś poza to wspiera się rodzinne firmy i rozwój a tutaj tylko deficyt budżetowy. Zresztą, każdy może sobie sprawdzić gdzie i jak wysoki jest deficyt, i sam oceni co i gdzie swoimi zakupami wspiera.

Życzę wytrwałości w walce o zdrowie!!! Pozdrawiam.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Dwa dni temu kolega z pracy musiał ostrzej zahamować , pasażer się przewrócił i rozbił głową szybę . Krew się lała :( , oczywiście wezwał karetkę ... policja przyjechała w miarę szybko , ale na karetkę czekali dwie i pół godziny .
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Wikingu to kup Deltę i spierają polskie ratownictwo medyczne.
Tak na poważnie. To forum pozwala odpocząć od piekła polityki i jej upodlenia, przenoszącego się na społeczeństwo. Dajmy sobie spokój z uwagami. Od tego mamy artystów.
A deficyt? Znajdźcie państw, które go nie ma? Jak nie ma to ukrywa.
Pozdr. Ch.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Podobno każdy kraj jest zadłużony , nawet USA jest bankrutem :) . Jakiś dobry wujek drukuje te dolary i pożycza wszystkim dookoła .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Ostatnio dzięki Wojtkowi mogłem pobawić się przez kilka godzin Swarovskim NL 12x42 . Czułem się jakbym spotkał dziewczynę z okładki Playboya :) . Lornetka idealna , tylko że później można wpaść w depresję :( .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Doszedłem do wniosku że to nie sztuka kochać Miss World :) . Sztuką jest wrócić do domu i powiedzieć do swojego słodkiego pączka ... nie zamieniłbym Cię na żadną inną :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14