Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wizyta w BEAFOTO
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 13 Paź, 2021   Wizyta w BEAFOTO

Wracając z Warmii wstąpiłem po drodze do sklepu BEAFOTO . Cel miałem konkretny , chciałem kupić identyczny pokrowiec na lornetkę jaki zobaczyłem u kolegi Wojtka , sprzedawany w zestawie ze Swarovskim NL 12x42 . Cena 299 zł , kolor zielony , lornetkę kładzie się na bok , bardzo komfortowa i przemyślana konstrukcja . Po zamówieniu przez telefon czekałem tylko 5 dni . Przy okazji obejrzałem malutkiego Swarka CL 7x21 . Urocza lornetka , wspaniały kontrast i ostrość do samego brzegu . Niestety pomimo niedużego pola widzenia aberracja na brzegach jest zaskakująco duża i trudno jej nie zauważyć :( . Myślę że szukając małej lornetki ze stajni Swarovskiego już lepiej wybrać CL 8x25 . Obejrzałem też pomarańczowego NL 8x32 :) . Brak mi słów żeby opisać ten obraz , ogromne pole widzenia z tak nieprawdopodobną ostrością i kontrastem że usiadłem z wrażenia . Jeżeli musiałbym się do czegoś na siłę przyczepić , to wydaje mi się że EL 8x32 ma kilka milimetrów większą odległość oka od źrenicy wyjściowej .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 13 Paź, 2021   

Kilka dni temu obserwując nocne niebo uświadomiłem sobie coś oczywistego i niezwykłego zarazem . Żeby zobaczyć gwiazdy musimy poczekać aż przyjdzie noc . Gdyby nie było nocy nie wiedzielibyśmy nawet że istnieje kosmos i miliony gwiazd na niebie :) . To prawdziwy paradoks , ale tracąc światło słoneczne i pogrążając się w ciemności zyskujemy wiedzę i poznajemy sekrety które w świetle słonecznym były przed nami ukryte . Podobno gdybyśmy nie poznali zła , nie wiedzielibyśmy czym jest dobro . Mam nadzieję że mroczne czasy w których teraz żyjemy , pozwolą nam zrozumieć i docenić wolność którą właśnie tracimy .
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Sro 13 Paź, 2021   

Torba do NL jest świetna, bardzo wygodne rozwiązanie. Od ponedziałku mam 8x42, lornetka jest genialna. Napiszę za jakiś czas więcej o swoich wrażeniach.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 13 Paź, 2021   

Bardzo się cieszę że tak dużo kolegów na forum , decyduje się na lornetki tak wysokiej klasy :) .
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Sro 13 Paź, 2021   

Bardzo sie cieszę, że jestem jednym z tych kolegów, którzy się zdecydowali :smile:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wiking napisał..."Bardzo się cieszę że tak dużo kolegów na forum , decyduje się na lornetki tak wysokiej klasy"
Wiking, super, że są osoby, które kupiły te lornetki, bo w ten sposób możemy dowiedzieć się coś więcej na ich temat, jeżeli coś więcej o nich napiszą, ale z tą dużą ilością kolegów to taki hurra optymizm, bo w stosunku do czynnych forumowiczów jest to zaledwie jakiś promil tychże forumowiczów. Zdecydowana większość, 99,999% i nie chcę tutaj nikogo obrazić, może tylko poczytać i popatrzeć na zdjęcia, bo zakup takiej lornetki leży po za zasięgiem ich możliwości finansowych i wśród nich jestem i ja :cry: . Ja sam mając "wolne" 11000 zł, pojechałbym do Łomianek, po NL 8x32, bo to lornetka, być może ( za mało, dla mnie, jeszcze opinii), warta tych pieniędzy. Wszystkim, których stać na zakup NL-a, życzę aby się zdecydowali i jeżeli tylko im spasuje, to go kupili. Pozostałym, których nie stać na NL-a, życzę aby się nie stresowali niemożliwością zakupu NL-a i kupowali lornetki takie, na które ich stać, ale bardzo dobre i nie wiele gorsze od NL-a. :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Porównywanie lornetek to jak porównywanie żon :) . Dopóki się nie prześpisz z żoną kolegi nie wiesz co tracisz :) .
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Ja sam mając "wolne" 11000 zł, pojechałbym do Łomianek, po NL 8x32,

Ja raczej mając wolne 11000 wybrałbym się za to w jakieś miejsce z pięknymi widokami, ciekawymi ptakami i zwierzakami, z moją Kową za 2000 w plecaku. Co innego mieć wolne środki i na wyprawę, i na lornetkę. Albo korzystać z lornetki zawodowo. Wśród znajomych zawodowych ornitologów sporo chodzi ze Swarkami, a naukowcy do najbogatszych nie należą. Ale dla nich to narzędzie codziennej pracy (i uczelnia powinna im to finansować, ale jest jak jest).
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wiking...Czy to jest Twój sposób na porównywanie lornetek czy raczej blef? :shock: W/g mnie porównywanie lornetek jest mniej szkodliwe i mniej kosztowne od porównywania żon. Jak trafisz na lepszą lornetkę to ją ewentualnie kupisz lub nie, a jak kupisz to może zostanie z Tobą na zawsze, ale jak trafisz na lepszą żonę kolegi( tą przespaną przez Ciebie), to stracisz kolegę, majątek i poprzednią żonę, nie mając gwarancji, że ta lepsza żona zostanie z Tobą długo. :mrgreen: . Chyba, że masz tyle kasy, że możesz zmieniać żony częściej niż lornetki. :wink: Ja z racji wieku i doświadczenia (mam lepszą żonę niż najlepszy NL) :lol: i nie skorzystam z tego systemu porównań, ale może ktoś się znajdzie i pójdzie tym śladem :twisted: . czego nie życzę nikomu.
Podsumowując, porównywanie lornetek to żadna strata a porównywanie żon, to strata kolegów i pieniędzy a to już wielka strata. :oops:
Oczywiście Twój post przjąłem za żart. Chyba, żebym się mylił. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Pią 15 Paź, 2021, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

pgolik...pisząc o wolnych 11000 zł, mam na myśli takie wolne środki, których nie miałbym już na co wydać. W tej chwili "stać" mnie na NL, jak bym się uparł, ale wolę tak jak Ty, za taką kwotę, przez parę lat jeździć w piękne miejsca i patrzeć przez te lornetki, które posiadam obecnie, bo one są w/g mnie bd i patrzenie przez nie sprawia mi przyjemność.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Janie ostatnim postem, świetnie podsumowałeś całość.
Wydanie 10000 kawałków, to naprawdę...trzeba już kasą tapetować mieszkanie, nie mając co z nią robić.
Znam wiele innych sposobności cieszyć się z ich wydania, niż dla poprawienia sobie świadomości, że kupiony model ma 0,5% większe pole widzenia, czy ciut lepsza kolorystykę i ostrość.
Ale to moja opinia i tylko moja a fakt, że stałe grono tylko poleca i opisuje posiadane modele te najdroższe, świadczy tak jak napisałeś, o wąskiej grupie posiadaczy, zaledwie jednego może promila naszej społeczności.
Takie są realia i nie ma co dzielić włosa na czworo.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wiking69, Niech Ci futerał służy.

pandal, Gratuluję decyzji i zakupu.

moshica, Kilka razy czytałem Twoje posty napisane w podobnym stylu i w końcu się odezwę. Czy możesz napisać, czemu mają służyć te monotematyczne wywody, które w swoim stylu i nastroju ni jak nie przystają do forum, które powinno być miejscem spotkań entuzsjastrów lornetek?
W "mądrościach" o tapetowaniu mieszkania forsą i lepszych sposobach na wydawanie pieniędzy nie ma nic interesującego. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy i trwasz w przekonaniu, że głosisz jakieś prawdy objawione, ale takie wpisy naprawdę niczego nie wnoszą.

Wyciecz
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Z prostej przyczyny. Wolałbym widzieć 10 wpisów dziennie z pytaniami i opisami sprzętu z niskiej i średniej półki, z naprawdę przyziemnymi i nawet głupimi pytaniami niż 1 wpis zachwalający, że jeden model ma o 0,2 dziesiąte stopnia lepsze pole widzenia od drugiego w klasie sprzętu za 10tyś zł. I że ktoś rozwodzi się nad tym dylematem i ma z tym problem. Trochę jak adorowanie złotego cielca.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

moshica, To nie jest tak, ze wyższość NL polega na tym, ze jej pole jest większe o 0,2 stopnia. Musiałbyś zobaczyć. Miałem kilka lornetek w życiu, w tym i topowe, ale NL to jest coś naprawdę wyjatkowego.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Byłby problem gdyby wpisy o sprzęcie ze średniej i niskiej półki były zabronione, ale tak nie jest. Każdy może tutaj opisywać lub pytać o dowolny sprzęt.

Osobiście nie dziwię się, że forumowicze zachwycają się sprzętem z wysokiej półki, tym bardziej, że mam wrażenie, że dla części osób doskonały obraz to cel sam w sobie. Są po prostu pasjonatami tego rodzaju sprzętu optycznego, no i już.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15