Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wizyta w BEAFOTO
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

"Dla mnie lornetki to nie jest pasja, mam inne ciekawsze zainteresowania."

Oto jest manifest!

Już w samym słowie "ciekawsze" siedzi bufonada. Bo oto cała reszta nas tu na forum ma zainteresowania mniej ciekawe od kolegi moshica.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

moshica napisał/a:
...Jedni drugich bronią bo są kolegami. I tak to tu wygląda.


Mnie to nie dotyczy, nigdy nie byłem na żadnym festiwalu czy zlocie, nigdy nie widziałem na oczy żadnego z aktywniejszych forumowiczów. Z nikim też nie piszę - chyba, że chodzi o precyzyjne porady czy sprzedaż sprzętu. Osobiście znam tylko jednego uczestnika, który zresztą rzadko pisze w dziale lornetek.
Wyznaję zasadę Pawlaka z Samych Swoich - ludzi dzielę na mądrych i głupich - a bronię wyłącznie kogoś kto ma rację.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
"Dla mnie lornetki to nie jest pasja, mam inne ciekawsze zainteresowania."

Oto jest manifest!

Już w samym słowie "ciekawsze" siedzi bufonada. Bo oto cała reszta nas tu na forum ma zainteresowania mniej ciekawe od kolegi moshica.



Już nie stawiaj się tak w roli adwokata, dla koła wzajemnej adoracji.
Obnażasz swoim dalszym wpisem złośliwie to że można miec inne zainteresowania sprzeczne z czyimiś. Dalej będziesz jadem pluł bo co moje wpisy nie pasują?
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Maciek napisał/a:
moshica napisał/a:
...Jedni drugich bronią bo są kolegami. I tak to tu wygląda.


Mnie to nie dotyczy, nigdy nie byłem na żadnym festiwalu czy zlocie, nigdy nie widziałem na oczy żadnego z aktywniejszych forumowiczów. Z nikim też nie piszę - chyba, że chodzi o precyzyjne porady czy sprzedaż sprzętu. Osobiście znam tylko jednego uczestnika, który zresztą rzadko pisze w dziale lornetek.
Wyznaję zasadę Pawlaka z Samych Swoich - ludzi dzielę na mądrych i głupich - a bronię wyłącznie kogoś kto ma rację.


I tego się trzymaj i wyciągaj swoje wnioski.
Tu niestety jest loża szyderców i grupa wzajemnej adoracji, parę osob sie tu wspiera, myśląc że inni czegoś pozostałym zazdroszczą.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Nie ma co ukrywać , szambo się wylało :( . Smród jest nie do wytrzymania . Ja w takich warunkach nie potrafię dzielić się z innymi pasją lornetkową . Wycofuje się z forum lornetkowego . Jadę do lasu pooddychać świeżym powietrzem .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
"Dla mnie lornetki to nie jest pasja, mam inne ciekawsze zainteresowania."
Oto jest manifest!
Już w samym słowie "ciekawsze" siedzi bufonada. Bo oto cała reszta nas tu na forum ma zainteresowania mniej ciekawe od kolegi moshica.


Na ten aspekt nie zwróciłem uwagi, może dlatego, że na tym forum nigdy nie spotkałem się a agresją czy jak piszesz "bufonadą". Nawet posiadacze topowych sprzętów raczej się chwalili niż udowadniali swoją wyższość nad tymi co mają badziewie albo chochlę.

"Mam ciekawsze zainteresowania ale jestem tu robiąc wam łaskę". Jak powinniśmy na to zareagować? Może tak jak w opowieści mojego dziadka z czasów sprzed II Wojny Światowej. Rzecz działa się we dworze majętnego posiadacza ziemskiego. Dotkliwie pobity przez szlachcica fornal wycierając krew z rozbitego nosa powiedział: "dobry Pan - mógł zabić!".
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Wojtas_B i moshica dajcie spokój. Wasza dyskusja jest nie do przyjęcia, zarówno w formie jak i treści. Potrzebujemy odpoczynku. Wypłoszycie ludzi z forum.
Wikingu wracaj z lasu. Nie zgub się aby.
Pozdrawiam serdecznie. Ch.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Też jestem za i nie chcę dalej niczego komukolwiek ani czegokolwiek udowadniać.
Wiking masz wrócić z lasu, też tak chcę.
A na przyszłość unikajmy gadania o kasie, bo nic tak nie poróżni jak ta kwestia.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

NL pure uber alles
 
 
mankuso 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

I słusznie. Taka dyskusyjna burza zazwyczaj oczyszcza atmosferę na naszym forum, ponoć dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.... Życzę miłego wypoczynku :smile:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Chomsky napisał/a:
Wojtas_B i moshica dajcie spokój. Wasza dyskusja jest nie do przyjęcia, zarówno w formie jak i treści. Potrzebujemy odpoczynku. Wypłoszycie ludzi z forum.
Wikingu wracaj z lasu. Nie zgub się aby.
Pozdrawiam serdecznie. Ch.


Racja.
Czy masz słuszność czy nie, i tak wyjdziesz na awanturnika.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

To jest typowa burza mózgów, choć stała się chamska i nieprzyjemna.
Czas to zakończyć.
Na forum powinien być szeroki wachlarz osób, zarówno z aspiracjami do posiadania topowego sprzętu i takich, którym na tym nie zależy bo to nie jest ich życiowa pasja a jakieś tam w kolejce zainteresowanie tematem i któreś tam hobby. Dopóki, sobie pewne osoby tego nie uświadomią, to będą narzucać swój punkt widzenia pozostałym.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

moshica napisał/a:
Dopóki, sobie pewne osoby tego nie uświadomią, to będą narzucać swój punkt widzenia pozostałym.

Bez przesady, bo jak to mówią: przesada w każdą stronę jest niezdrowa. To że ktoś napisze, że jego zdaniem "nie ma lornetki lepszej niż NL, bo ma super-hiper odwzorowanie kolorów, fantastyczne pole widzenia" czy coś podobnego, to nie oznacza jeszcze narzucania swojego punktu widzenia. Ja akurat bym takiej kasy na lornetkę nigdy w życiu nie wydał, ale doceniam fakt, że są tacy pasjonaci i że mogę z nimi podyskutować a nawet polemizować.
Swoją drogą, chętnie bym udostępnił takim pasjonatom jak Wiking swojego Bushnella czy Vortexa i posłuchał ich opinii.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Problemem tego wątku, była polemika która poszła w złym kierunku już na samym początku o czym wspomniał Jan a dotyczącym ilosci osób kupujących Swarovskiego w kontekście i zasobnosci portfela i potrzeb co niektórych. Gdyby poruszano aspekty techniczne o których tu nie bylo mowy, nikt by nie bił niepotrzebnie piany.
Też bym wolał rozwinięcie tematu tak jak Ty w kierunku testów.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Ten wątek zaczął się od tego, że Wiking kupił sobie nowy futerał Swarovskiego, który jest dostarczany z NL. Na spotkaniu ze mną z powodzeniem przymierzył do niego swojego Zeissa SF, który okazał się mieścić, a jest dłuższy od NL.
Futerał jest bardzo wygodny, miękki, lornetkę wkłada się na boku, bez wyginania ręki.
Poza tym jest w ciemnozielonym kolorze i nie rzuca się w oczy. Wczoraj ktoś mi zwrócił uwagę, żebym "nie zostawił zaszetki". Zatem nawet nie wygląda on jak futerał na jakiś sprzęt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14