Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe Combo
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 18 Paź, 2021   

Binokularnik napisał..."Cóż, pozostaje mi szukać malej, przyzwoitej optycznie dziesiątki (+/-5 dp. )"To tylko Swarovski CL Pocket 10x25= +/- 5 dp. Pole okularu 55*. Innej z takim zakresem dioptrii w/g mnie nie ma. :wink: Ponieważ jest to optyka z najwyższej półki to nie powinno być ciemnawo.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 529
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Paź, 2021   

Ta lornetka, co wynika z opisu, ma korekcję dioptrii > 8 a kompensację +/-5
Taki zakres korekcji i kompensacji to chyba zadowoli prawie całą, światową populację okularników.
Skarbonka, do której wrzucam 5-cio złotówki, waży ponad 2kg. Do Swarovskiego brakuje jeszcze ok 3 kilogramów….
Z czasem się uzbiera, mi się nie śpieszy.... a może w międzyczasie kowa rozszerzy serię bdiixd o kieszonkowy model?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 19 Paź, 2021   

Mam obawy, ze Kowa wycofuje się z kieszonkowych lornetek, bo SV powoli znika z rynku, a Kowa BD 8x25 też jest w tej chwili nie do kupienia, choć jest to lornetka lepsza, optycznie i mechanicznie, od SV ale nie tak dobra jak Terra ED czy pozostałe alfy. Do tej pory można było ją uznać za taką przejściówkę, w jakości optycznej i w cenie, między tymi tańszymi i słabszymi, a tymi droższymi, ale lepszymi od niej. W dioptriach jest +/-4, pole 5*(50* okular) więc dziurka od klucza, zresztą i 8x25 tak samo (6,3* 50,4* okular), dlatego nie cieszyły się powodzeniem mimo swojej jakości. Zdecydowanie większym powodzeniem cieszyły się Kowy Genessis 8x22 z dużym polem no i jakością dożo lepszą, ale i ceną 3x wyższą, dochodzącą do cen SwarkaCL i Zeissa Victory.
Cóż, zbieraj dalej 5 złotówki, ale i miej nadzieję, że ceny nie pójdą w górę. :wink:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 19 Paź, 2021   

@Jan55 - obawiam się, że masz rację. Coraz mniej jest przyzwoitych 8, 10x25 w średnich cenach - a Kowa SV może być łabędzim śpiewem. Jak ktoś ma w planie warto się pośpieszyć.
Wiele wskazuje, że będziemy mieli z jednej strony badziew w postaci Aculonów 8x21 i Olympusów RCII a z drugiej strony Swary i Zeissy po 2-3 tysiaki.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 19 Paź, 2021   

Maciek...Już jest kicha, bo generalnie w 8x25 do 1000 zł, małych, dobrych optycznie i z dobrym polem, nie ma, po za Kową SV (w/g mnie jest po prostu ani dobra ani zła), przynajmniej ja nie widzę. Dopiero Terra ED za 1550 zł jest tym co można kupić, chociaż uważam ( i nie tylko ja), że jej cena jest trochę wysoka. Po Terze dopiero jest Swarovski, Zeiss, Genessis czy Leica, w granicach 2500 ale z kolei o małej apreturze 20-22 mm. Potem to już 3000-3500 zł. Ale to już ceny, które prowokują do pytania, czy warto wydawać takie pieniądze na taki lornetkowy gadżet. Ale są ludzie na świecie, którzy nie tykają się lornetek powyżej 8x25 i uważają je za najlepsze bo mobilne, a ta bariera cenowa nie stanowi dla nich zapory w zakupie. Co do lornetek 10x20-25, to dla mnie są to lornetki nawet nie do podglądania a co dopiero mówić o patrzeniu. Ale to dla mnie, inni mogą się zachwycać. Skusiłem się na Terrę ED 8x25 z powodu wielkości pola, ceny zakupu i tylko dla tego, że jej jakość optyczna jest w/g mnie na wysokim poziomie, może nie na poziomie Victory czy Swarka Pocket CL czy Leic, ale minimalnie od nich słabsza tak optycznie jak i mechanicznie. Natomiast cenowo 2x tańsza i służy mi tylko do spacerów bo za taką ją uważam. Na wycieczki wolę "dźwigać" nawet te 150 g więcej (8x32) bo mam, o 200%, lepszy komfort patrzenia i oglądania widoków.
Co do badziewia 8-20x20-30, o którym piszesz, to widać po portalach sprzedażowych, ile tego jest i ile ludzi dało się nabrać, i dalej się nabiera, na zakup tych, małych, kieszonkowych ale o "wielkich zbliżeniach", złomów optycznych, które okazały się nie do użytku. Ale cóż, takiemu jak się uprze, to nie wytłumaczysz :cry: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 529
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Maciek napisał/a:
@Binokularnik - może Zeiss Terra ED 10x25? Mam akurat 8x25 i obraz jak to mówią młodzi "kozak".


2 kg 5 zlotówek w sam raz na Terre, lornetka zamówiona, "przyjdzie" do sklepu gdzie, po zapoznani się z nią, podejmę decyzję o ewentualnym jej zakupie.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 529
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Skusiłem się na Terrę ED 8x25 z powodu wielkości pola, ceny zakupu i tylko dla tego, że jej jakość optyczna jest w/g mnie na wysokim poziomie, może nie na poziomie Victory czy Swarka Pocket CL czy Leic, ale minimalnie od nich słabsza tak optycznie jak i mechanicznie. Natomiast cenowo 2x tańsza i służy mi tylko do spacerów bo za taką ją uważam.



Tak a propos spacerów, zwłaszcza tych przed wschodem lub po zachodzie słońca. W lornetkach o średnicy obiektywu 25 aż prosi się model 5x25. Poszukiwałem takiego dla żony ( do torebki) ale jedyną firmą, która wpadła na ten pomysł jest Vision King ze swoim modelem 5x25. Nestety, ta lornetka nie jest chyba najwyższych lotów i po prostu nie wypada, bliskiej osobie (i nie tylko bliskiej) wciskać takiego czegoś. Czemu wiodące firmy nie robią takich modeli? Swarowski „wypuścil” ostatnio model curio i….hmm
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę ( nigdy nie patrzyłem za chińskimi wynalazkami ) tą lornetkę (5x25) z polem widzenia 15,5*.Patrząc na zdjęcia i jakość wykonania, robi wrażenie niezłego szrota, ale za cenę jaką kosztowała w 2017 r. można by się nią pobawić, tym bardziej, że z opisu na Astropolisie wychodzi nie taka tragedia. Teraźniejsza cena i opłaty celne już nie zachęcają do tego zakupu, nawet jak byłaby możliwość.
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Czw 21 Paź, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

https://www.forumastronom...-lornetek-czar/
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 529
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę ( nigdy nie patrzyłem za chińskimi wynalazkami ) tą lornetkę (5x25) z polem widzenia 15,5*.Patrząc na zdjęcia i jakość wykonania, robi wrażenie niezłego szrota, ale za cenę jaką kosztowała w 2017 r. można by się nią pobawić, tym bardziej, że z opisu na Astopolisie wychodzi nie taka tragedia. .


Może i nie tragedia, ale ta lornetka waży prawie tyle co ½ litra wódki razem z butelką (do torebki się nie nadaje) i nie wydaje mi się żeby było to spowodowane zaawansowana optyką, zastosowaną w celu osiągnięcia tak imponującego pola.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Może korpus to "odlew żeliwny" :mrgreen: i dla tego taka waga. Co do jakości optyki, to na pewno jej daleko do tej zaawansowanej.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Jan jakbyś miał podsumować za i przeciw Terre 8x25 z Vortexem 8x32 to co byś na plus/minus wpisał? Chodzi mi też o ogólne odczucia, nie tylko optycznie.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Moshica...w/g moich subiektywnych odczuć to :
Kowa na /+/ - ergonomia,
- komfort użytkowania(muszle oczne)
- ogólna jakość budowy
- łatwość dopasowania do oczodołów
- waga
Kowa na /-/ - aberracja
- mało ostrego pola na bokach
To co Kowa na /+/ to Terra na /-/ , bez wagi, bo to kwestia wielkości i materiałów
Terra na /+/ - aberracja
- szerokość ostrego pola
- mniejsza dystorsja
- całkowita szerokość pola jak na 8x25 (w/g mnie 7*)
To tyle z /+/ i /-/, generalnie jak na lornetkę 8x25, to Terra jest lornetką, w swojej cenie, świetną. Przed nią,. cenowo tańszą i po niej do 3000 zł nie ma nic. Mogła by być trochę tańsza, no ale to Zeiss. Natomiast Vortex 8x32 to lornetka idealna w swojej cenie, przed nią nie ma nic a po niej dopiero od 1400 zł można myśleć o jakiejś lepszości, ale nie wielkiej (Nikon M7, Kite Falco a Kowa BD II to już 2x więcej kasy i "więcej" lepsza).
Optycznie Terra jest troszkę jakby jaśniejsza i na pewno ostrzejsza od Vortexa, ale to moje odczucie, chociaż potwierdziły to też trzy osoby z poza forum ( moi znajomi).
Kwestią pozostaje czy Terra ma być jedyną lornetką do "wszystkiego" czy dodatkową, bo jak potrzebna jest jedna lornetka do użytku ogólnego to w/g mnie tylko 8x32, nieważne czy Vortex czy inna marka. :smile:
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Dzięki za odpowiedź, wg. moich oczekiwań to Kowa ma te atuty na plus. Pytam w sumie nie zakupowo, ale rozważam na przyszłość coś z 10-12x i tak sonduje porównania do Kite z poprzednich wątków i wychodzi, że japońska produkcja nadal trzyma jakość.
No a jeśli Terra ma aż takie szerokie pole i w dodatku tak ostre po brzegi to poza gorszą jasnością to też idealny wybór.
Wychodzi, że Terra też lepsza niż Vortex optycznie ale 25 a 32 mm też swoje robi.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Moshica...małe sprostowanie. W ocenie plusów i minusów zamiast Kowa powinno być Vortex 8x32. O jasności Terry nad Vortexem, napisałem w kontekście obserwacji dziennych, bo o zmierzchu, następuje lekka przewaga Vortexa, z resztą jak i innych, dobrych 32-jek. Co do Kowy, to pod względem budowy i mechaniki jest ponad Vortexem i Terrą, a co do optyki to będę wiedział za kilka dni, jak do mnie "przyjdzie" i ją sprawdzę. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14