Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe Combo
Autor Wiadomość
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Jak już trafi w Twoje ręce, to liczymy na solidne porównanie, bo trochę masz sprzętu do porównań🙂
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Mając już dwie i wiedząc co są warte, to mogę przypuszczać, że 8x32 nie będzie gorsza, oczywiście pod względem optyki, bo mechanicznie cała seria jest na wysokim poziomie, dorównującym 2-3 razy droższym lornetkom. Zobaczymy jak obadamy :grin: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Niestety Kowa BD II8x32 XD poszła do wymiany. Po 2 godzinnym, szybkim podstawowym sprawdzeniu, okazało się, że występuje wada w postaci mlecznej mgły w prawej dolnej części obrazu, przy patrzeniu pod słońce i około 45* w prawo od osi słońca. Zamglenie, to prawie mleko, zasłaniające prawie 1/3 obrazu, czego nie doświadczyłem do tej pory w żadnej lornetce, którą mam i którą miałem. Dopiero po bardzo mocnym wciśnięciu dolnej części muszli w oczodoły, to zamglenie zanikało.
Natomiast nie patrząc pod słońce, to : jasność i ostrość piękna (trochę lepsza niż Vortex ), dystorsja i aberracja mniejsza niż w Vortex DB. Tak na "gorąco", obraz w Kowie jest lepszy niż w Vortex-sie, ale to moje odczucie.
Jeszcze jedno, pole widzenia nie ma tak jak podaje producent 8,8*. W/g mojego porównania z Vortexem 8x32, którego zmierzone pole to 8,2*, pole Kowy ma 8,3* i na pewno nie więcej, a jest ostre tak w 85%, ale to mogły by potwierdzić dokładne pomiary np. Arka.To są moje wrażenia spisane na "gorąco", bo lornetka została spakowana i wysłana do wymiany na inny egzemplarz, chyba, że wszystkie tak mają (mgła), to będzie zwrot pieniędzy.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Jan55 a możesz zdradzić w którym sklepie ją kupiłeś?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

TheNewOne...lornetka kupiona w sklepie w Łomiankach, który to sklep, jak dla mnie, jest w tej chwili chyba najlepszym sklepem i z najlepszą obsługą. :grin: Drugim takim sklepem jest Lanius Books, ale u nich jeszcze nic nie kupowałem, tylko miałem z nimi bardzo miłe kontakty telefoniczne dotyczące sprzętu. :smile:
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Zła informacja z tym mlekiem, bo dawno temu miałem jeden egzemplarz w ręce i było niestety podobnie. Co więcej, takich "spajków" na latarniach jak w tej lornetce nigdy nie widziałem. Pomimo komfortowych dużych muszli ciężko było mi ułożyć lornetkę tak, żeby tego czegoś nie było - tego mleka u dołu obrazu. Problem zrzuciłem na swoje oczodoły :-) ale myć może to problem samej lornetki.
Co ciekawe, w tym samym czasie miałem ślicznego, małego Nikona 8x30 Monarch HG. On w środku pod względem wyczernienia wyglądał raczej gorzej niż Kowa, szczególnie głębiej w przestrzeni na pryzmaty. Powiem nawet, że producent za pryzmatami chyba nawet położył warstwę odblaskowego sreberka, żeby odblaski były większe :-) , i co ciekawe pod względem odblasków Kowa nie miała szans, była zdecydowanie bardziej wrażliwa na zachodzące ale nie ostre wtedy słońce. Tam gdzie Monarch i EII miały jeszcze duży margines do pojawienia się odblasków, Kowa już alarmowała o stanie krytycznym. W sumie to obraz w Nikonie HG był jak dla mnie wyraźnie lepszy, no ale cena dwa razy taka.

A pole duże ale wydaje się być mniejsze niż w specyfikacji - porównywałem tylko z Nikon EII.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Czym ta mgła jest spowodowana? Ma związek ze spajkami, chyba nie. Jan nie patrzyłeś na punktowe światło tylko silne boczne. Pytanie czy każdy model Kowy tak ma? Bład w kontroli jakości, nie sądzę. No to czekasz dalej, oby się to pozytywnie wyjaśniło, bo ten model jest fajny.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

TheNew...Tak, pole zdecydowanie nie ma 8,8*. Mam dwie 8x42 (Viking Kestrel ED i GPO ED) z podanymi polami przez producentów 8,1*, a po porównaniu z Vortexem DB HD 8x32, który ma zmierzone przez Arka pole 8,2*,pokazują identyczny obraz co Vorrtex czyli 8,2. Dzisiaj jak porównałem tą Kowę z tymi trzema lornetkami, to wydaje się mi, że obraz Kowy był o włos szerszy czyli o te 0,1*, ni cholery więcej. Czyli producent ocyganił marketingowo o 0,5*. To samo jest z lornetkami Kite Falco 10x32, które zamiast 7* mają 6,5*, natomiast Kite 8x32 ma równe pole z Vortexem, czyli 8,2*. Taką dostałem informację ze sklepu, w którym to sprawdzono na moją prośbę. Co do odblasków to jakaś masakra, zresztą piszą o nich też na BF, ale nie wszyscy. Zresztą Gijs van Ginkel z Holandii też nie wspomina nic na ten temat i chwali tą Kowę. Wynika z tego, że kontrola jakości w Kowie to jakaś pomyłka, trzeba mieć szczęście aby trafić na dobry egzemplarz. Szkoda bo to naprawdę bardzo dobra lornetka, pod każdym innym względem. Czekam na przysłanie innego egzemplarza. :cry:
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Pią 22 Paź, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

moshica...nie każdy model Kowy to ma, mam6,5x32 i 10x42 i takich sytuacji nie doświadczyłem, a sprawdzam to zaraz po zakupie, chyba, że nie ma słońca, to czekam aż będzie. Mam na to 14 dni. Zresztą tak jak napisałem wcześniej, spotkałem się z czymś takim i na taką skalę, pierwszy raz, a "przerzuciłem" sporo lornetek i tańszych i trochę droższych. Bywały i bywają mgiełki, ale nie mleczna poświata, przez, którą nic nie widać. Występują natomiast spajki na latarniach i gwiazdach, ale mnie to nie przeszkadza, gwiazdy mogę pooglądać przez inną lornetke i to okazjonalnie.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Ze spajkami można żyć, tak jak piszesz lub je akceptować. O tym się przekonałem w ostatnim Bushnellu. Natomiast taka mgła to wręcz niekceptowalne, tymbardziej że cała reszta na wysokim poziomie. Japońce w technikaliach pod kątem kontroli jakości nie miały nigdy wpadek, choć mnie się przytrafiła.
No i jeszcze mam pytanie, jeśli masz Vortexa o takich parametrach to dlaczego kupowałeś Kowę? Dla jeszcze lepszych parametrów optycznych, ostrość, klarowność obrazu?
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

Nie znam się za bardzo, nikt nigdy nie pisał, że przyczyna "spajków" w pryzmatach ma też negatywny wpływ na to co widać za dnia. W każdym bądź razie nawet patrząc w przeciwną stronę do słońca na zachodzie i tak ta mgiełka (trochę mniejsza) w dolnej części obrazka była. Gdyby nie wpis Jan55 zrzuciłbym bym raczej na niedopasowanie do mojego "oka". A tak poza tym to lornetka jeśli chodzi o materiał, budowę i pracę pokrętła ostrości jest bardzo dobra, brak zastrzeżeń. Tak więc pomimo tego co napisałem nie zniechęcałbym się, jeśli ktoś jest zainteresowany. Być może komuś do oka będzie pasować lepiej, lub trafi na serię w której nie ma tego problemu - o ile to problem tylko i wyłącznie techniczny.
Przy tej okazji po raz kolejny uświadomiłem sobie jak świetną lornetką jest Nikon EII. Pomijając mgiełki i odblaski w Kowie, to obraz jest w EII jest i tak sporo lepszy, i bardzo przyjemny.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

W porro nie ma spajków a znów gabaryty dla porro sprawiają że trend idzie w dachowce. Coś kosztem czegoś. Obecnie też już wolę drugą opcję.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 22 Paź, 2021   

moshica napisał : "jeśli masz Vortexa o takich parametrach to dlaczego kupowałeś Kowę? Dla jeszcze lepszych parametrów optycznych, ostrość, klarowność obrazu?"
Tak, dla tych właśnie cech, bo Kowa daje jakby jaśniejszy, ostrzejszy w szerszym polu i klarowniejszy obraz od Vortexa, ale dalej twierdzę, że Vortex w cenie do 1400 zł jest niezastąpiony. Jeżeli nie wyjdzie z Kową, to będę chciał sprawdzić Kite Falco 8x32, a co z tego wyjdzie to zobaczymy.
TheNewOne...dobrze napisałeś to, aby nie zniechęcać się do zakupu tej Kowy. Ja też zawsze twierdziłem i twierdzę, że to jak pasuje lornetka (okulary w lornetce) jednej osobie, nie koniecznie musi pasować innej, trzeba to sprawdzić osobiście. Mam jedną taką lornetkę, Viking Kestrel ED 8x42, którą kupił mi Syn w Szkocji, która ma takie muszle, że jak przykładam ją do oczodołów to odnoszę wrażenie jakbym patrzył przez lornetkę, która nie ma muszli. Po prostu, pełny relaks dla oczodołów i oczu. Nie wiem z czego to wynika, ale przy kilku lornetkach, które posiadam, ta jedna ma takie coś i nie chodzi tu o to, że te pozostałe źle mi leżą w oczodołach, ale o to, że nie dają takiego odczucia jak ten Viking. :wink: Chyba, że to jest to o czym piszemy, czyli idealne wpasowanie się muszli w oczodoły, bo przecież u innej osoby wcale tak nie musi być. :wink:
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

W mojej Kowie 8x42 spajki na latarniach są bardzo wyraźne, ale w terenie przy patrzeniu pod słońce tak dramatycznej mgły nie stwierdziłem. Oczywiście kontrast spada (fizyka), ale daje się obserwować.
Przykład z niedawnego spaceru: ostre popołudniowe słońce nad wodą, gołym okiem patrząc pod słońce na drugim (niedalekim) brzegu nic nie widzę, trzciny zlewają się z drzewami w jedną ciemną plamę. Przez Kowę widzę trzciny, drzewa (każde osobno), a w trzcinach dwie czaple. Oczywiście obraz nieco zamglony w porównaniu z tym, który widzę mając słońce pod innym kątem, ale widzę. Nie mam porównania z lornetkami wyższej klasy, żadnej alfy przy oku nie miałem, ale jakby była mgła taka, jaką Jan55 opisuje, to chyba bym zauważył.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

pgolik...mam 6,5x32 i 10x42 Kowy, spajki na latarniach i jasnych gwiazdach są, ale takiego zjawiska jak w tej 8x32 nie ma, poza tymi lekkimi mgiełkami jakie i Ty masz. To mi nie przeszkadza, bo dużo lornetek wyższej klasy to miewa. Natomiast to co było w tej 8x32 to mleczna mgła, zajmująca 1/3 prawego dolnego widoku, przez którą to mgłę nic nie było widać. Nie mam adaptera do smartfona, bo zrobiłbym zdjęcie, jedną ręką nie dam rady, nie ten wiek :cry: . Czekam na odpowiedź czy wszystkie 8x32, które mają w sklepie, mają to samo. Na Bird Forum, forumowicze też skarżą się na ten feler, ale nie wszyscy, bo są tacy co tego nie mają, czyli problem, jak się trafi. W holenderskim teście (takim jak Optyczne) i recenzji CN też nic nie jest wspomniane o takim felerze a lornetka jest bardzo chwalona. Jeszcze jedna rzecz jaka występowała w okularach tej lornetki to, w prawym okularzę występował wyraźnie jasny łuk w górnej części źrenicy, a w lewym okularze w dolnej części ale był mniej wyraźny, było go widać, ale nie rzucał się tak w oczy. Jeszcze do tego w lewym okularze, jak delikatnie zmieniłem kąt patrzenia ( w pewnej odległości od oka), to ten łuk znikał a uwidaczniały się trzy kropki dookoła źrenicy, które tworzyły jakby wierzchołki trójkąta. Coś takiego zobaczyłem po raz pierwszy w życiu w okularze lornetki. :roll: Nie znam się na tym ale być może było coś nie tak z ułożeniem pryzmatów w obiektywie lewym i prawym, względem siebie. W każdym bądź razie, lornetką cieszyłem się przez 1/2 godz, po ujawnieniu wady sprawdzałem to przez następne 11/2 godz. w różnych pozycjach w stosunku do słońca i moje zadowolenie skończyło się po 2 godz. spakowaniem lornetki i odesłaniem do sklepu w celu wymiany lub zwrotu pieniędzy. Jeżeli nie będzie lepszego egzemplarza to zastanawiam się nad zakupem Kite Falco 8x32, ale musi być co najmniej, na poziomie Kowy i lepsza od Vortexa 8x32. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14