Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
spotkanie lornetkowe ?
Autor Wiadomość
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 286
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Porównując 12x i 10x zawsze miałem wrażenie ze 12stka jest mniej ostra … oczywiście porównując lornetki tego samego „poziomu”
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 771
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Jeśli chodzi o szeroko rozumianą ostrość, to wg mnie w klasie premium znaczących różnic nie będzie, choć każdy z producentów ma coś w stylu własnego "odcisku" (kontrast, odwzorowanie kolorów itp.) Bardzo mocno starałem się znaleźć jakąkolwiek różnicę w centrum pola w EL i NL i nie byłem w stanie znaleźć żadnej, ani w kontraście, ani w oddaniu kolorów, ani w ogólnopojętej rozdzielczości... Mnich znalazłby bez problemu :smile:
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Zgadzam się z kolegami powyżej. Wszystko napisał adaher jednak dobrze było widać różnicę centrum pola Zeiss victory 7x42 środek wybitnie ostry jednak obrzeża rozmyte które tworzyły mniej atrakcyjny obraz od Meopty 7x42 która pomimo mniejszej ostrości w centrum jako całość dawała obraz który był bardziej interesujący i wciągający. Perfekcyjne centrum obrazu ma nl pure 8x32 jednak byłem zdziwiony odblaskami które można było znaleźć również w 10x. Może trzeba dłużej popracować nad pozycją jednak 8x była zdecydowanie bardziej komfortowa i magiczna. Mam obawy czy można tutaj jeszcze coś ulepszyć. A może doczekamy się np takiego habichta 8x30 który będzie miał duże nowoczesne muszle okularowe bo centrum obrazu tej lornetki to jest największa perfekcja i nic tego nie zmieni. :)
[/i]
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 286
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Santre są takie muszle do Habichta … zielone co prawda ale pasują , a jak nie to można dopasować coś napewno ;-)
Na fabrykę w Austrii do bym raczej nie liczył .

Jest EL , CL , SLc , NL i pewnie za jakiś czas będzie jakieś nowe L

A Habicht to już prawie klasyk trochę taki eklektyczny :cool:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 950
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

mariuszi, Miałem chwilami podobne wrażenie, ale podejrzewam, że to jest jakaś iluzja. Gdy patrzysz na przykład na pień drzewa (dużo detali w korze) przez 12x, to detale są większe niż gdy patrzysz przez 10x. Przy mniejszym powiększeniu jest wrażenie, że szczegóły są ostrzejsze, bo są upakowane w mniejszym polu. Taka moja akademicka interpretacja.
Jednocześnie trudno mi uwierzyć, że między NL o różnych powiększeniach mogą być różnice w ostrości. To ten sam projekt i technologia, tylko różnią się powiększeniem okularów.
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 286
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Wojtas_B. Pewnie coś jest w tym co piszesz, dodatkowo kiedy porównujemy bez użycia statywu 12x podatna jest na drgania bardziej niż 10x

Co do tego co napisał Santre odnośnie EL i NL

Mając EL 10x50 nie zmieniłabym jej na NL 10x42
Bo 10x50 to uniwersalny parametr i pewnie zmierzchowo będzie sprawniejszy

Nie mając żadnej pewnie wybrałbym NL bo większe pole

Różnic w ostrości w osi nie widziałem , może odrobine wcześniej zaczyna się pojawiać AC w modelu EL 10x50 i może właśnie dlatego ze to obiektywy 50 a nie 42 , różnica bardzo subtelna i widoczna w specyficznych warunkach
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Wto 09 Lis, 2021   

Pozytywna strona spotkania to wnioski z bezpośrednich porównań. Urzekła mnie Meopta 7x42 na tyle że postanowiłam zakupić. Tak się szczęśliwie złożyło była ostatnia sztuka na magazynie w Czechach.Podziekowania dla adahera :) i już nie będzie sama na następnym spotkaniu.

1636485702815_copy_748x1000.jpg
Plik ściągnięto 2704 raz(y) 160,68 KB

1636485785943_copy_748x1000.jpg
Plik ściągnięto 2704 raz(y) 193,21 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 771
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 09 Lis, 2021   

Gratuluję! Myślałem, że kupiłem ostatnią sztukę w Europie, ale mnie przebiłeś...😊 Życzę przyjemnego użytkowania! Napisz coś od siebie jak już się z nią bardziej zapoznasz.
Pozdrawiam😊
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sro 10 Lis, 2021   

Meopta, fajny pancernik. Gratuluję. Pozdr. Ch.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2022   

Wiosna przyszła, ciepło się zrobiło. Trochę nudno jest.
Nie żebym podpuszczał, ale ktoś, coś, gdzieś ?? ;)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 771
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2022   

Jak najbardziej!
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 286
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2022   

Wczoraj miałem pisać o tym samym … :lol: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2022   

To jest dobry pomysł.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Doskonały! :D
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Bardzo chętnie, ale w Wwie w godzinach "roboczych". Zbyt dużo niewiadomych odnośnie wyjazdu całodniowego, więc się nie deklaruję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19