Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Opticron Traveller 8x32 BGA ED
Autor Wiadomość
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Jeśli taki jest bilans zysków i strat, to to chyba najlepsza opcja. Wymiana na coś tylko trochę lepszego od Vortexa faktycznie nie ma sensu, tym bardziej, że nie pozbywasz się mam rozumieć Vortexa i nie dopłacasz do nowej lornetki tylko kupujesz płacąc pełną wartość za nowy sprzęt. Ma to sens.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Prawdopodobnie Vortex pójdzie do Syna, bo coś przebąkiwał, żeby mu ją dać. Ale to zobaczę, jak kupię Opticrona i mi przypadnie do gustu :grin: . W innym przypadku zostanę z Vortexem i też będzie dobrze :grin: , lub doskładam do Swarka Companiona CL 8x30 albo Zeissa Conquesta 8x32, tylko, że on trochę przyciężki jak na 8x32. Na razie to są moje dywagacje na tematy lornetkowe, bo, jak już pisałem kiedyś, nie jestem skory do wydawania takiej kasy :wink: .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Czyli generalnie zostajesz przy parametrach 8x32. Tu na szczęście wybór jest bardzo duży.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
...... lub doskładam do Swarka Companiona CL 8x30 albo Zeissa Conquesta 8x32, tylko, że on trochę przyciężki jak na 8x32.

Conquesta przy jego aktualnej cenie od razu wykreśl z listy - najlepiej podwójnym przekreśleniem. Można za niego dać co najwyżej 3 tysiaki. Swojego kupiłem za cenę wyjściową, więc miał wtedy dobrą relację cena/jakość ale teraz odpada.
Co do Swarka to (przynajmniej teoretycznie :wink: ) kupujesz lornetkę docelową i potem zostaje już tylko podziwianie przyrody :razz: .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Czy cena 4k zł za Conquesta 10x42 w stanie idealnym to była okazja? Niestety sprowadzany z Japonii, ale ceny w PL faktycznie zwariowały.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Maciek...dziękuję za "ostrzeżenie" :grin: . Conquest, jeżeli już, byłby w ostateczności, tak jak pisałem, ze względu na wagę. Swarek od pierwszego wejrzenia wpadł mi w oko i tak został, tylko jego cena trochę kłuje mój wzrok. :shock:

moshica...wybór w 8x32 jest niby duży, ale 8x32 w dobrej cenie do 2500 i w dodatku bardzo dobrej optycznie to nie ma, Kowa gdyby nie te odblaski i mgły, to tak, a tak nic. Może ten Opticron okaże się czarnym koniem optyki x32 :mrgreen: . Jest jeszcze Kite Lynx HD+, ale to 8x30 i też ma odblaski i zamglenia. :cry:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Opticron "przyszedł", za kilka dni coś o nim napiszę, jak się z nim zapoznam. Na razie nie jest źle, muszle oczne pasują, optyka wygląda na bardzo dobrą, odblaski i mgiełki pod słońce i w bok od słońca są ale w nie wielkim stopniu, nie tak duże jak w Kowie 8x32. To tak na gorąco. TheNewOne...Travellery BGA ED są w EDREDONIE (1750 zł). Właśnie tam zakupiłem i sprawdzam czy to co o nim piszą, jest prawdą.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Jan jak już napiszesz coś o optyce i mechanice, to dopisz jak ogólnie jakość wykonania, spasowania elementów, czy etui to nie tandeta, etc. Opisz całość wrażeń.
Rozumiem że seria Traveller to ta chyba przedostatnia, przed DBA..
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

moshica...licząc od góry (od najlepszych, najdroższych) to :
1.Aurora BGA VHD
2,Verano BGA VHD
3.DBA VHD+
4.Natura BGA ED + Traveller BGA ED gdzie Natura to pełnowymiarowe a Travellery kompakty.
Opiszę oczywiście wszystko.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 29 Paź, 2021   

@ Jan55 - co się nie odzywasz? Jest aż tak dobrze czy aż tak źle :?:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 29 Paź, 2021   

Maćku...objeżdżam groby, żeby nie stać w krakowskich "korkach" we Wszystkich Świętych, tak, że w sobotę postaram się, na spokojnie, coś napisać. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze :grin: .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 30 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Maćku...objeżdżam groby, żeby nie stać w krakowskich "korkach" we Wszystkich Świętych, tak, że w sobotę postaram się, na spokojnie, coś napisać. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze :grin: .


No tak, ja szczęśliwie mieszkam na zadupiu :roll: . Ale nawet tutaj mogę obserwować przywary naszego narodu: u nas wszyscy psioczą na Burmistrza, że na Święto Zmarłych zamknął drogę na cmentarz i muszą z parkingu iść 300 metrów (słownie trzysta) na piechotę zamiast podjechać samochodem pod samą bramę :roll: . Przydałaby się im wycieczka do Krakowa :wink: .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Sob 30 Paź, 2021   

A ja dziś zrobiłem 20km pętlę Beskidzką, oczywiście z lornetką. Co za widoki jesieni oraz dalekich celów, clear i seeing na niebie, że widoczność na 100km. Tatry były jak na dłoni, można było odróżnić turnie itp. Dzisiejszy wiatr zrobił całą robotę, idealne dni do obserwacji.
Jan czekamy na recenzję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14