Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Okazje lornetkowe i nie tylko
Autor Wiadomość
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

W Beafoto jest promocja na niektóre Kowy BD II XD - ja właśnie zamówiłem 10x42 za 1999 PLN.
Z kolei w Domenie Sportowej są przeceny na Vortexy. Np. Vortex Razor 10x42 HD kosztuje 3599, to chyba aktualnie najlepsza cena w kraju. Nie znam jednak tego sklepu.
Długo biłem sie z myślami którą z nich zamówić, ale wygrała Kowa (niższa cena, większe pole, mniejsza waga). Mam nadzieję, że nie będę żałować że nie skusiłem się na Razora :???: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

twegier...patrząc na test Vortexa, to jest to lornetka świetna, ale też , w tym przypadku, 80% droższa droższa. Pytanie, czy jest 80% lepsza od Kowy ? W/g mnie nie jest. Ma lepszą korekcję AC, komy i astygmatyzmu i ostrości brzegowej, ale mniejsze pole widzenia, co w przypadku Kowy jest dużym atutem. Wymiary i waga są prawie takie same. Pod względem obudowy i mechaniki, Kowa jest rewelacyjna, to poziom z wysokiej półki, Vortex pewnie też, ale to trzeba by porównać 1:1. Jak bym chciał porównać obie lornetki, w/g testu. to ta różnica nie była by tak znacząca. Jak dla mnie to Kowa jest na poziomie optycznym Votexa Vipera HD, ale tego z przed 2018 r, czyli pierwszej wersji i gdybym miał wybierać tak jak Ty, to wybrałbym chyba też Kowę, raz ze względu na cenę a dwa, że jest za mała różnica w jakości optycznej między nimi, no i po trzecie to pole w Kowie. Te 0,4* różnicy, na korzyść Kowy, a w ogóle w lornetce 10x, to jest coś co dla mnie robi "wow" Mam dwie 10x w domu, jedna ma 6,6* i ta Kowa, więc mam najlepsze porównanie. Pewno,że mając obie 1:1 w rękach, można by dopiero ocenić różnicę optyczną między nimi, bo mnie może pasować Kowa a innej osobie Vortex, albo na odwrót, dlatego to co napisałem to są moje osobiste wnioski, oparte tylko na teście( kol.Arka) Razora i mojej osobistej ocenie Kowy.
Myślałem kiedyś nad tym Razorem (miałem kiedyś w ręku, w sklepie, przez 5 min. 8x42 ergonomia świetna, jak dla mnie, więcej nie mogłem sprawdzić) vs Conquest, ale odpuściłem ten zamysł jak pokazały się Kowy, bo uznałem, że to mi wystarczy. :mrgreen: Conquest by odpadł ze względu na wagę (800g).
Jeżeli masz na tyle pieniędzy i możesz kupić obie, i sprawdzić, Razora, to bym to zrobił, przecież można zwrócić do 14 dni, a tym sposobem można sobie uspokoić "sumienie", czy dokonało się dobrego wyboru. :roll:
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

Eee nie, nie będę jednocześnie zamawiał dwóch, bo jedną z nich musiałbym zwrócić. Tak nie bedę robić. Ale jeśli z Kową będzie coś nie tak i dojdzie do zwrotu, to wtedy chetnie sięgnę po tego Razora - o ile jeszcze będzie dostępny.
 
 
anton 
Bywalec
____________________


Pomógł: 1 raz
Posty: 111
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

twegier napisał/a:
W Beafoto jest promocja na niektóre Kowy BD II XD - ja właśnie zamówiłem 10x42 za 1999 PLN.


Na stronie mają tą Kowę za 2159 z dopiskiem PROMOCJA.
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

No coż, jeszcze rano była za 1999. Najwyraźniej im zeszły na pniu, bo teraz ma też dopisek "w magazynie dostawcy". Ale 8x42 wciąż są za 1999.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

https://allegro.pl/oferta/leica-trinovid-10x32-ba-10655357440
No i jak? Co o niej myślicie?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

Zacna lornetka z pięknym polem (6,85*), ale czy to okazja? Chyba wystawiona jest drugi raz, coś mi tak świta w głowie, że ją już widziałem. Na OLX jest z kolei Zeiss Dialyth 8x32, też zacna, po przeglądzie w Zeissie, za 3500 zł i też drugi albo trzeci raz wystawiona. Chyba nie są to jakieś okazje, bo inaczej by zniknęły od razu po wystawieniu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Lis, 2021   

NoVik, tak jak napisał Jan55. Ciut drogo. Widziałem podobne w kwotach na poziomie 3000-3500 zł. Możesz napisać do sprzedawcy i się potargować. Jak zejdzie do 3400-3500 zł, to można myśleć.
 
 
isomet 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Przeglądając amaozn.de trafiłem na okazję cenową.
Normalnie chcą około 350 zł za taką na amzaon.pl, ale na amazon.de jest za 199 zł
Usogood 12x50
https://www.amazon.de/-/p..._lig_dp_it&th=1

Kupiłem jako pierwszą, po latach posiadania (nikon sports lite 10x25) nową lornetkę.
Może jest coś warta?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Może jest coś warta :?: , jeśli Ci taka wystarcza. Jak dla mnie to ona nie ma 12x50 tylko tak jak piszą w opiniach i widać na zdjęciach, 10x42, co by wskazywało na to podane pole widzenia 114 m (6,5*), jeżeli w ogóle tyle jest. :sad: Przy takiej cenie, nic dobrego nie można wymagać, na co wskazuje bajkowy opis lornetki :roll: .Ale powodzenia, baw się dobrze.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 948
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

isomet, Utoniesz pewnie w fioletach i zieleniach obwódek od aberracji chromatycznej.

Podawane pole 6,5 stopnia jest albo kłamstwem, albo jest ono w dużej części nieskorygowane i przez to mało użyteczne, jeśli jakimś cudem Chińczycy takie pole osiągnęli.

Czy miałeś kiedyś okazję spojrzeć choć raz przez naprawdę dobrą lornetkę?
Jeśli nie, to zalecam, a wtedy może nie będziesz marnował kasy na takie eksperymenty i uznasz, że po latach warto odłożyć na coś użytecznego.
 
 
isomet 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

Dziękuję za opinie.
Niestety nie mam 1000 lub 2000 zł na dobry sprzęt.
Muszę na razie skorzystać z jakiegoś za mniejsze pieniądze.
Do tej pory używałem nikona 10x25, ale ubrudził się w środku i nie jestem w stanie wyczyścić go :( miałem go ponad 20 lat. Każde góry, wyprawy studenckie - spory sentyment.

Zastanawiam się jeszcze nad takim Olympusem, ale nie jest on wodoszczny, a z zoomem nigdy nie miałem takiej.

https://www.pepper.pl/pro...oducenta-461632
Może kupić i oddać?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

isomet...za takie pieniądze (199 zł) to w Polsce bez problemu kupi się lornetkę na Allegro, z możliwością zwrotu. Chyba, że chodzi Ci o to, że kupiłeś na Amazonie, bo to może dla Ciebie lepiej brzmi. Za 600 zł czyli 3x drożej, można już kupić lornetkę 10x42, co najmniej 10x lepszą np. Delta Forest II, Bushnel Prime, Bresser itp.a nie taki kawałek plastiku (ABS) przetworzonego na przedmiot lornetko podobny. Obyś od patrzenia przez taką "lornetkę" nie wylądował u okulisty :shock: czego Ci nie życzę. Lornetka 12x50, żeby była coś warta optycznie to musi kosztować minimum 900 zł np.Bushnell Prime, Vortex Crosffire HD, to są najtańsze z możliwych. Na tańsze szkoda pieniędzy, nawet te 200 zł, i oczu.
Za 400 zł można już kupić np Bressera Corvette 10x42, do 700 Bresser Condor UR10x42, Delta Forest II 10x42,Vanquard Orros 10x42 i Bushnell Prime, z czego Corvetta i Vanquard, to lornetki przeciętne a Bushnell Prime, Condor i Delta dobre. Oczywiście w swoich cenach. Gdybyś mógł i chciał porównać to co kupiłeś, z jakąkolwiek z tych, które wypisałem, to zrozumiałbyś o czym piszę ja i Wojtas_B, chociaż on ma na myśli już bardzo dobre lornetki, do których Twojej nie ma co nawet równać. Ale to Twój wybór, Twoje oczy i jeżeli jesteś zadowolony :?: to się ciesz. :wink:
Ten Olympus to następny wynalazek i wyrzucone pieniądze.
 
 
isomet 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

Ok, wszystko jest jasne dla mnie.
Poszukam ile te wyżej wspomnianego kosztują i poczytam.
A ta za 199 zł jak przyjdzie to pobawię się i oddam :wink:
Niestety nie miałem inne niż taka bazarowa w rękach, więc nie mam porównania do lepszych.
Co do amazon.de to znalazłem sporo ofert black Friday, gdzie jakoś kosztowała 3000 a sprzedają za 2000. Ogólnie czym drodze tym lepszy rabat... Może kiedyś skusze się...
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Lis, 2021   

Od poniedziałku do następnej niedzieli "czarnotygodniowe" promocje na budżetowe Kowy w Lanius-books:
SV II 8x25 za 399 zł
YF II 6x30 za 525 zł
YF II 8x30 za 625zł
Wszystkie w aktualnych wersjach czyli zielone. Nie są to jakieś szalone obniżki (wciąż jest drożej niż jeszcze nie tak dawno wcześniejsze czarne wersje) ale może ktoś się skusi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 14