Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrać ? Następca canona 100d
Autor Wiadomość
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   Co wybrać ? Następca canona 100d

cześć, od paru lat używam Canona 100d z obiektywem 18-135. Szukam następcy, kwota do 3500 zł.
Fotografuje głownie zwierzęta, produkty itd.

Myślałam nad Canonem 250 d ale nie wiem. Liczę na Waszą pomoc :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

Zyskasz głównie na ergonomii, bo 250-tkę bardzo dobrze trzyma się w ręce. . Obrazek z 250d jest generalnie taki sam jak w 100d. Nic pod tym względem nie zmieniło się między tymi modelami, o jednej rzeczy pamiętaj, że z 250d nie można używać lamp błyskowych innych producentów, tylko Canona. To jest w zasadzie jedyna, na gorsze, zmiana, acha, jeszcze zmienili typ baterii na droższe a na rynku jest tylko jeden zamiennik Nevela w granicach 100 zł (podobno w 250d bateria trzyma długo) i procesor na Digic 8 ale zabrali NFC. Miałem 100d i zamieniłem na 200d, w jakości zdjęć nie widzę różnicy. 200d to to samo co 250d tylko ma to co zabrali i zmienili w 250d. Musisz sama zadecydować czy kupić 250d. W/g mnie, do Twoich zastosowań powinno Ci to wystarczyć, jeżeli do tej pory wystarczało Ci 100d. Kup sam korpus a do tego Sigmę 17-50/2,8 os hsm i powinno być dobrze.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1053
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

Jan55 napisał/a:
Obrazek z 250d jest generalnie taki sam jak w 100d. Nic pod tym względem nie zmieniło się między tymi modelami, o jednej rzeczy pamiętaj, że z 250d nie można używać lamp błyskowych innych producentów, tylko Canona...
Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

Ja zmieniłem 100d na 200d np. dla gibanego wyświetlacza, lepszego procesora no i dla wygodniejszego trzymania. Może koleżanka chce sobie zmienić na nowe body, ale to ona musi się nad tym zastanowić co potrzebuje. Chyba, że chce coś większego, bardziej rozbudowanego, to wtedy musi popatrzeć na 800d lub 850d. W/g mnie do jej zastosowań to w zupełności wystarczy max. 250d.
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Wto 16 Lis, 2021   

Właśnie myślałam o canonie 850d. Czy różnice między 850 a 250 są dość duże ?
Z drugiej strony zastanawiałam się nad bezlusterkowcem ale od zawsze mam lustrzanke. Nie wiem czy będę umiała się przestawić.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 16 Lis, 2021   

850d ma bardziej rozbudowane i zaawansowane menu, więcej funkcji. Matryca i elektronika jest w zasadzie taka sama, Lepszy i bardziej rozbudowany autofokus. Jest za to większy i cięższy i tu musisz się zastanowić czy nie będzie Ci to przeszkadzało. Na pewno jest aparatem bardziej zaawansowanym fotograficznie. Mam 650d i w tej chwili leży a noszę ze sobą 200d i bezlustro M50, bo są dla mnie wygodniejsze. 650d używam stacjonarnie, tylko do samolotów, przy lotnisku. Co do bezlustra to w/g mnie,w pomieszczeniach wolę używać lustrzankę dlatego, że daje większe możliwości do foto bez lampy, o co z bezlustrem jest ciężko. Bezlustra trzeba się po prostu nauczyć i nie każdemu to wychodzi. Po za tym bezlustro to wizjer elektroniczny, który nie zawsze zdaje egzamin i to też trzeba wziąć pod uwagę bo nie każdy może się do niego przestawić. Musisz to sobie dobrze przemysleć i sama zadecydować. W/g mnie, jeżeli chcesz coś nowszego i lepszego od 100d a nie przeszkadza Ci wielkość i waga, to kup 850d, w innym przypadku kup 250d. To jest moje zdanie i propozycja a Twoje pieniądze i świadomość potrzeb.
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Jan55 napisał/a:
850d ma bardziej rozbudowane i zaawansowane menu, więcej funkcji. Matryca i elektronika jest w zasadzie taka sama, Lepszy i bardziej rozbudowany autofokus. Jest za to większy i cięższy i tu musisz się zastanowić czy nie będzie Ci to przeszkadzało. Na pewno jest aparatem bardziej zaawansowanym fotograficznie. Mam 650d i w tej chwili leży a noszę ze sobą 200d i bezlustro M50, bo są dla mnie wygodniejsze. 650d używam stacjonarnie, tylko do samolotów, przy lotnisku. Co do bezlustra to w/g mnie,w pomieszczeniach wolę używać lustrzankę dlatego, że daje większe możliwości do foto bez lampy, o co z bezlustrem jest ciężko. Bezlustra trzeba się po prostu nauczyć i nie każdemu to wychodzi. Po za tym bezlustro to wizjer elektroniczny, który nie zawsze zdaje egzamin i to też trzeba wziąć pod uwagę bo nie każdy może się do niego przestawić. Musisz to sobie dobrze przemysleć i sama zadecydować. W/g mnie, jeżeli chcesz coś nowszego i lepszego od 100d a nie przeszkadza Ci wielkość i waga, to kup 850d, w innym przypadku kup 250d. To jest moje zdanie i propozycja a Twoje pieniądze i świadomość potrzeb.


Tak, właśnie obawiam się wizjera w bezlustrze i jakości zdjęć. Czy nie będą gorsze niż z mojego canona 100d.
850d bardziej do mnie przemawia niż 250d. Ma też o wiele lepsze opinie.
I jestem w kropce czy 850d czy znaleź jakiś bezlusterkowy aparat w tej cenie. Ale jak z jakością zdjęć ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Zdjęcia z M50 są bardzo dobre, wcale nie gorsze od zdjęć z 100d czy 850d. Ale jak napisałem wcześniej, do zdjęć w pomieszczeniach ja wolę lustro, właśnie ze względu na wizjer. Jak Ci pasuje 850d to kupuj, bo jest to w/g mnie bardziej zaawansowany fotograficznie aparat i z trochę większymi możliwościami.
Trzeba jeszcze pamiętać, że do bezlustra musisz dokupić albo przejściówkę do obiektywów z EF-S albo dokupić nowe obiektywy EF-M, w zależności z jakich byś chciała korzystać. Masz już 18-135 EF-S więc kup samo body (850d) a jak Ci coś zostanie to dokup Sigmę 17-50/2,8, a jak Ci braknie do tego zakupu to doskładaj i wtedy dokup tą Sigmę lub jakąś inną jasną stałkę. Będziesz miała świetny i rozwojowy zestaw do swoich potrzeb.
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Dziekuje za pomoc :) myślałam nad 250 że względu na gabaryty. Jednak duża lustrzanka nie jest za wygodna ale cóż... Decyduje się na 850d 🙂
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

I bardzo dobrze.Życzę powodzenia i efektów w foceniu. :grin:
 
 
Sjirk1983 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

I jak sprawuje się ten sprzęt?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14