Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki system APS-C do zakupu obiektywu typu 160-600
Autor Wiadomość
przemoprzemo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 09 Lis, 2021   Jaki system APS-C do zakupu obiektywu typu 160-600

Witam wszystkich.
Proszę o poradę w jaki system inwestować (Nikon czy Canon) dla obiektywy 160-600 najprawdopodobniej Sigma.
Posiadam Canon 40d - Canon 50/1,8; Tokina 100/2,8
Nikon 5100 - Nikkor 18-105dx, Nikkor 50 1,8 Nikkor 70-300dx,
Chodzi mi o fotografię głównie ptaków a obiektyw 160-600 nie współpracuje z Nikonem 5100, Canon za to jest już wiekowy. Boję się również problemów Nikona - czy przetrwa.
Co radzicie:
1. Nowe body Canona i Sigma 160-600,
2. Nowe tanie body Nikona np 7100 i ww. Sigma

W bezlusterkowca raczej nie chcę inwestować bo w zimie przy parogodzinnym czatowaniu baterie nie dadzą rady.
Co radzicie - czy jest sens w to dalej brnąć czy może kupić jakiegoś mega zooma lub dać sobie spokój z ptakami.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Lis, 2021   

Rozumiem, że chodzi o Sigmę 150-600? Czy może o 60-600?

Jeśli chodzi o Nikona, to fotografowałem D7000 i D7100, ostatecznie wybrałem D500 z którym mój Tamron 150-600G1 dostał skrzydeł ;)

Dla mnie obiektyw pokroju 150-600 to super sprawa. Zupełnie inaczej można fotografować przyrodę, a wbrew pozorom można też robić ciekawe ujęcia w krajobrazie. Gdyby było mnie stać, pewnie poszedłbym w stałkę 600, bo najczęściej focę na długim końcu tego zooma.

Różnica między 70-300 jest ogromna. Wielu kadrów nie byłem w stanie zrobić do czasu aż przesiadłem się na tego Tamrona. Sigma 60-600 jest chyba w większości aspektów lepsza, w przypadku 150-600 raczej wybieraj wersję Sports (lepszy AF i trochę ostrość). Jeśli Tamron 150-600 to w wersji G2 (mocno poprawiona konstrukcja). Kiedy kupowałem swój tele, G1 był jedyną tego typu konstrukcją na rynku.

Tu masz trochę zdjęć zrobionych m.in. D7000, D500 + Tami 150-600. Starałem się zostawiać informacje o wykorzystanym sprzęcie w podpisie każdej pracy:
https://www.deviantart.co...755/vertebrates
 
 
przemoprzemo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 11 Lis, 2021   

Ale w który system iść? Oba aparaty stare chce kupić jakąś używkę i nowy obiektyw. Czy nikon przetrzyma te trudne czasy. Po zakupie 600tki już nie będzie odwrotu :-) . Kasę chcę wydać rozsądnie (są jakieś granice których przekroczyć nie chcę). Pożyczam czasem nikona 7100 do 300tki ale brakuje jeszcze długości.
Zdjęcia zaraz poprzeglądam. Dziękuję.
 
 
-mikel- 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 12 Lis, 2021   

Skoro już myślisz o przetrwaniu Nikona, czyli przyszłości, to ja bym rozważył temat jeszcze od innej strony patrząc w przód. Obiektywy do lustrzanek są powoli wycofywane z produkcji (niektóre modele uległy "optymalizacji oferty"), więc producenci raczej stawiają na rozwój bezlusterkowców i nie wiadomo, jak będzie wyglądał rynek luster za X lat. Więc jeśli masz inwestować w system, to rozważ też na przyszłość, czy masz możliwość podpięcia obiektywów przez adapter i do jakich korpusów.
Tzn, obiektywy od Canona podepniesz do bezlusterkowców Sony i Canona, a Nikona do Nikona.
Także może warto od tej strony też przemyśleć
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Lis, 2021   

Jeśli planujesz lustro, sprzęt powoli na wymarciu niezależnie od producenta, to nie martwiłbym się czy będzie to N czy C ;)

Taj jak pisze -mikel- grunt, by sprzęt miał możliwość dalszej współpracy z nowszymi puszkami innego typu, np. przez wspomniany adapter. W tym wypadku obaj producenci to oferują, a nawet, dzięki bogactwu adapterów międzysystemowych, można będzie ewentualnie wpinać się w puszki innych producentów.
Ja tak też planuję. Tak długo, jak tylko będę mógł, będę działał na DSLR'ach. W przypadku APS-C po Nikonie D500 raczej nic w lustrach chyba nie należy się już spodziewać (i tak Nikon kazał długo sobie na niego czekać po D300). W przypadku FF mogę chociaż zmienić mojego D800 na D850. Dalej chyba czeka mnie przyszłość pod znakiem ML.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 13 Lis, 2021   

DarkRaptor napisał/a:
Jeśli planujesz lustro, sprzęt powoli na wymarciu niezależnie od producenta, to nie martwiłbym się czy będzie to N czy C ;) ...
Pentax zapowiedział kontynuację rozwoju lustrzanek. Ale pewnie nie jest brany pod uwagę mały producent aparatów z wymienną optyką do których nie da się kupić nowych obiektywów Sigma i Tamron.
 
 
przemoprzemo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 13 Lis, 2021   

Dzięki za rady. Będę musiał coś wybrać. Pentax niestety odpada. Skłaniam się ku Nikonowi ale mam obawy. Najwyżej zostanę z obiektywem.... Bezlusterkowce mi nie pasują. Siedząc kiedyś w czatowni parę godzin około 3 m od "karmnika" to przez wizjer patrzyłem chyba z 1,5 h. Nie widzę patrzenia przez wizjer elektroniczny.
W każdym razie dziękuję bardzo.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021   

przemoprzemo napisał/a:
...Skłaniam się ku Nikonowi ale mam obawy. Najwyżej zostanę z obiektywem.... Bezlusterkowce mi nie pasują...
Wszystko jedno czy to będzie Nikon czy Canon zostaniesz z obiektywem. No chyba, że stać Cię będzie na pełnoklatkowy aparat reporterski klasy Canon EOS-1D X Mark III lub Nikon D6 bo takie lustrzanki mogą być jeszcze kontynuowane. Na dzień dzisiejszy takie aparaty mają matryce 20 Mpx, nie sprzyjające większemu kropowaniu i kosztują ok. 30 000 zł.
 
 
przemoprzemo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021   

Nie chcę przekroczyć pewnej zdroworozsądkowej granicy cenowej dla amatorskiej fotografii ptaków.
Wdg psychologów taka fotografia dobrze wpływa na psychikę, ogólne wyciszenie i zebranie myśli.
W pozostałych dziedzinach praktycznie fotografia komórkowa jest już w 90% wystarczająca. Wiadomo, że pewnych niuansów chyba nigdy nie przekroczy ale zobaczymy.

Dodam jeszcze Nikon ma u mnie niestety minusa za:
- likwidację śrubokrętu (starsze obiektywy bezużyteczne),
- nowe obiektywy nie kompatybilne z całkiem niestarymi puszkaimi Nikon 5100 i nikkor 70-300 dx vr.
Za chwilę się okaże, że znowu coś nie będzie pasowało.

Kupię chyba jakąś tanią używkę typu 7100 lub nowszy kompatybilny i tego zooma.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

Pamiętam jak Nikon zostawił użytkowników obiektywów bez silnika na lodzie. Silniki w korpusach były tylko w drogich (przesadnie drogich) korpusach. Dzisiaj to już nie jest tak dolegliwe jak wtedy. Jaka jest przyczyna, że Nikon 5100 i Nikkor 70-300 dx vr nie są kompatybilne?
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

Ja też nie jestem fanem wizjerów elektronicznych ;)

Mnie brak śrubokręta jakoś nigdy nie dotknął, bo dość szybko przesiadłem się z D70s na serię trzycyfrową - D200, D700, D300s i D800. Ponadto fotografuję głównie makro i mikro w trybie manualnym. Gdybym siedział w puszkach amatorskich, znacznie bardziej dokuczałoby mi to, co Nikon zrobił w D7500 (jeśli już nie we wcześniejszym modelu), czyli wykastrował pomiar światła z obiektywami non-CPU. To stawiałoby pod znakiem zapytania większość mojej pracy...

W każdym razie D7100/D7200 to na prawdę niezłe puszki. Jak nie chcesz ładować dużej kasy w korpus klasy D500, to spokojnie ogarniesz nimi większość tematów.
 
 
przemoprzemo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Idę szukać puszeczek typu 7100. Dzięki.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 28 Lis, 2021   

Czy Nikon, czy Canon, trudne pytanie, ja mam 150-600 G2 i puszki Canona, lustrzanki i bezlustro. Na bezlustrze Tamronek dostał skrzydeł, lustrzanki to 1D trzeciej i czwartej generacji. Nikon też jest ekstra, ale niżej jak seria D7xxx nie warto schodzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15