Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Życie jest zbyt krótkie
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   Życie jest zbyt krótkie

Tobias Mennle napisał ... Świetna lornetka to więcej niż narzędzie - to rewelacja . Ma swój własny charakter ze względu na setki wyborów jakich producent dokonał w procesie projektowania . Specyfikacje na papierze to nic . Prawdziwa jakość jest wszystkim i wydaje się być oczywista . W porównaniu z kosztami posiadania samochodu , nawet najdroższa lornetka jest tania jak barszcz . Życie jest zbyt krótkie a magiczne chwile są zbyt cenne , by używać czegokolwiek innego niż wspaniałej lornetki ... Koniec cytatu :) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Do zobaczenia w 2022 roku :) .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 883
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Dawno temu zapaliłem się do lornetek. Czytałem fora, recenzje itd. Kupiłem lornetkę za chyba 1300 zł i byłem zadowolony. Jednak z czasem zaczęły mi coraz bardziej przeszkadzać jej pewne wady. W końcu przestałem jej używać, co w dużej mierze było związane z wieloletnim chodzeniem w teren ze sprzętem foto i skupieniem uwagi na fotografii. Odwiedziłem też kilka sklepów myśliwskich i targów, co było zimnym prysznicem. Zrozumiałem, że między flagowymi lornetkami "wielkiej trójki" a towarem budżetowym jest różnica, czasem ogromna, ale nie miałem odwagi wydać 6000 zł na Zeissa.
Teraz, po latach, doceniłem potrzebę długich spacerów (od pewnego wieku jest to po prostu mocno wskazane) i zapragnąłem dobrej lornetki. I na przestrzeni ostatniego roku w mojej mentalności nastąpiła zmiana. Okazało się, że dobra lornetka mi nie wystarcza, że zadowoli mnie tylko lornetka wybitna, że żadna lornetka, która pozostawia jakikolwiek niedosyt, nie dostarczy mi prawdziwej przyjemności.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Wiking69 a może lepiej 2023 r :mrgreen: :razz:
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Forum bez Wikinga to jak lornetka bez pryzmatów.😊.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Ale za to forum z Janem ... to jak bieganie w stringach po polu minowym :) . Dziękuję za taką przyjemność , poczekam na saperów :) .
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

Wolę jednego Jana , jak 100 Wikingów . :evil: :evil:
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

A miała być przerwa do 2023 roku . Obiecanki cacanki .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

Cytat ... Wolę jednego Jana , jak 100 Wikingów . Janie :) ... co za piękna deklaracja miłości . Ja to znam z Pana Wołodyjowskiego . Piękna scena kiedy to Basia szlochając wyznaje miłość Wołodyjowskiemu . Cytuję ... Ja bym wolała jednego pana Michała niż 10 Kettlingów , bo ja pana Michała kocham :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

A co do przerwy ... to mnie tu nie ma :) .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Spoko, Wojtas stara się godnie cię zastąpić :cool:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 883
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

TomPL2 napisał/a:
Spoko, Wojtas stara się godnie cię zastąpić :cool:


Bez ironii proszę :wink:
 
 
Binokularnik 
Rozmowny
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 498
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Wojtas_B napisał/a:

Teraz, po latach, doceniłem potrzebę długich spacerów (od pewnego wieku jest to po prostu mocno wskazane) i zapragnąłem dobrej lornetki. I na przestrzeni ostatniego roku w mojej mentalności nastąpiła zmiana. Okazało się, że dobra lornetka mi nie wystarcza, że zadowoli mnie tylko lornetka wybitna, że żadna lornetka, która pozostawia jakikolwiek niedosyt, nie dostarczy mi prawdziwej przyjemności.


….aż tu nagle nadeszły przymrozki.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 883
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Binokularnik, Jestem zmysłowcem wzrokowcem. Poszukiwanie perfekcyjnego obrazu to coś, co zakodowało się w moim mózgu. Prawdopodobnie winna jest fotografia, którą uprawiałem wiele lat przyjemnościowo i zawodowo (choć nie pełnoetatowo). Zdjęcia typu street i wiele reportażowych akceptowałem, gdy były lekko niedoskonałe technicznie, bo liczyła się bardziej chwila i opowieść. Natomiast zdjęcia do kalendarzy i inne, w których jakość obrazu była nie mniej ważna od treści, musiały być zawsze żyletkami. Można powiedzieć, że przez to jestem zepsuty, ale jest to zepsucie przyjemne, któremu jest w stanie zadość uczynić lornetka o obrazowaniu wybitnym.
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że większość ludzi stać na zakup wybitnej lornetki, gdy są już ślepi :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16