Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Terra ED 10x25
Autor Wiadomość
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   Terra ED 10x25

Witam,
Od pewnego czasu jestem użytkownikiem Terry ed 10x25 i im dłużej ją mam tym jest większy fun.
Lornetka jest naprawdę fajna, obrazek jest super ale na temat ewentualnych aberracji kolorystycznych nie będę się wypowiadał bo mój świat, pod względem kolorów, wygląda nieco inaczej niż u 92% populacji co oczywiście nie znaczy, że lornetka czarno-biała by mi wystarczyła, bo aż tak źle to ze mną nie jest.
Kiedyś, poszukując dla siebie odpowiedniej lornetki, przeczytałem min. opinie na temat większych braci mojej Terrusi, które- krótko mówiąc- pochlebne nie były. Tak się zastanawiam… czy jest możliwe, że Zeiss w wersji kieszonkowej tej serii, która to wersja ukazała się na rynku nieco później, zastosował lepszą optykę niż w większych modelach? Optyka np. z kowy sv 8x32, która jest całkiem ok, wciśnięta w gabaryty modelu 8x25 już tak fajnie nie działa. Może lornetki kieszonkowe są bardziej wymagające jeśli o jakość optyki chodzi i to co w miarę dobrze się sprawdza przy obiektywie np. 42mm już w przypadku 25mm jest nie do przyjęcia.
pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Wszystko jest możliwe . Około 10 lat temu w sklepie Szustera oglądałem Zeissa Conquesta 8x56 . Zapytałem się czy mogę obejrzeć lornetkę która stała obok w gablotce , myślałem że to Conquest 10x56 . Okazało się że to też był 8x56 ale z inną ( lepszą ) optyką , innymi powłokami i większą odległością oka od źrenicy wyjściowej ( soczewki w okularach miały większą średnicę ) . Obie lornetki były sprzedawane w tym samym czasie i tym samym sklepie .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Kiedyś oddałem do serwisu Zeissa Conquesta 15x45 , ponieważ po kilku miesiącach od zakupu pojawiła się mała plamka oleju na wewnętrznej soczewce ustawiającej ostrość . Po dwóch tygodniach dostałem telefon ze sklepu Szustera , okazało się że zamiast naprawić moją lornetkę dostaję nową . To była zupełnie inna konstrukcja , minimalnie cięższa , o lepszej optyce , innych powłokach . Ostrość na brzegach była dużo lepsza . Podsumowując ... myślę że w czasie produkcji oni na bieżąco modyfikują i zmieniają tańsze modele Zeissa .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

@Binokularnik - Terra 8 - 10 x25 to zupełnie inna bajka niż reszta lornetek z tej serii. Jest produkowana w Japonii tam gdzie Victory pocket.
Inne Terry to nie wart swojej ceny plastik - fantastik made in china robiony na zasadzie brandingu. Dziwię się, że Zeiss się na coś takiego poważył :shock: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Maciek napisał/a:
made in china .


Na moim egzemplarzu jest malutki napisik "China" (nawet nie "made in...") który wcale nie tak łatwo znaleźć...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Macieknapisał... "Dziwię się, że Zeiss się na coś takiego poważył".

Zeiss się poważył bo jest duży zbyt. Dla wielu klientów (fanatyków) liczy się tylko niebieski znaczek na lornetce, bez względu na jej jakość optyczną, więc ją kupują. Na BF co niektórzy piszą. że jak mieli do wyboru Terrę 8x32 i Travellera ED 8x32 to wybrali Terrę bo jest lepsza no i Zeiss, co jest potwierdzeniem mojego poprzedniego zdania. A akurat Terra 8x32 jest chyba najsłabsza z całej serii, która to seria nie jest warta swoich cen. Prawdopodobnie w Zeissie doszli do wniosku, że lepiej sprzedać 20x więcej takich Terr niż modeli z wyższej pólki. A tak w ogóle to Terry zwłaszcza 8-10x32-42 są w USA bardzo popularne, właśnie ze względu na markę, mimo ,że produkowane są w Chinach i chyba na Węgrzech.
Na rynku pokazały się lornetki firmy SVBONY SV 202 z Chin, które są łudząco podobne do Terr, i chyba lepsze optycznie i mechanicznie (wstępnie przetestowane w UK) a ich ceny są w granicach 200$ lub 100 F UK za 8x32. Jak się okaże, że tak jest to Zeiss i inni będą musieli zweryfikować swoje projekty optyczne albo wymyślić coś lepszego i za pieniądze nie większe niż 300-500 $ lub 200-300 F UK. Ceny tego rzędu są najbardziej akceptowalne (największa sprzedaż) na rynku amerykańskim,kanadyjskim i w UK, a jak wiadomo są to największe rynki zbytu optyki, z którymi liczą się najwięksi i najlepsi producenci optyki.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Binokularnik... od 2020 r. Zeiss przeniósł produkcję Terry 8-10x25 do Chin, gdzie dostarcza komponenty optyki (szkła), ale z tego co się zorientowałem przed zakupem 8x25, to na szczęście jakość pozostała jak na razie taka sama. Czy taka pozostanie to się zobaczy z czasem. :wink:
 
 
keruj15 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

Witam, a jak się ma porównanie lornetki Zeiss Terra 10x25 do Nikon Sportstar EX 10x25.
Ktoś porównywał w realu ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

kieruj...nie porównywałem ich razem ale pamiętam co nieco jak miałem w rękach EX 8x25 i EX 10x25.
Ogólnie EX-y to nie są lornetki górnych lotów (ostrość), ale 8x jest co nieco lepsza od 10x. Natomiast jeżeli Terra 10x jest optycznie chociaż w 70% taka jak 8x to jest lepsza od EX 10x, ponieważ Terra 8x w stosunku do EX 8x jest jak niebo do ziemi, używając przenośni. Kwestią są tylko pola, które EX 10x ma większe od Terry 10x, ale trzeba wziaść pod uwagę, jaka jest wielkość ostrego pola między nimi przy tej średnicy obiektywów, a to musiałbyś sam sprawdzić mając je 1:1. W EX brzegi nie są zachwycające, ale już nie pamiętam w jakim stopniu, zresztą w EX 8x też nie są no ale za to pole jest większe i nieostrość nie razi tak w oczy. Przy małym polu nieostre brzegi to już tragedia. Co do jakości optyki to Terra wygrywa zdecydowanie z EX 8-10x25.
Lepszą lornetką od EX 10x25 jest Kowa SV 10x25, tak pod względem optyki (ostrość) jak i mechaniki a pole ma takie samo 6,5*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14