Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bushnell Forge 10x42 vs Vanguard Endeavor II 10x42
Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Żeby zamknąć temat:

1000_20201016_172905.jpg
Jest moja!
Plik ściągnięto 4098 raz(y) 350,5 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Soniak10

po pierwsze - gratulacje

po drugie - już na początku tego wątku jednoznacznie polecałem

po trzecie - będzie (Wać)Pan zadowolony

Ps. Śmiało i bez skrupułów można porównywać z droższymi

DOBRYCH WIDOKÓW!!!
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Po co zamykać temat?
Napisz Soniak jak pierwsze wrażenia
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Pięknie się prezentuje. Udanych obserwacji!
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Arek napisał/a:
Pięknie się prezentuje. Udanych obserwacji!

Dzięki. Ten miedziany odcień obiektywów jest rzeczywiście trochę "magiczny" (fotka robiona... smartfonem. Fuj! :roll: ).
Abs napisał/a:
Napisz Soniak jak pierwsze wrażenia

Skoro nalegasz :wink: . Z tym, że to wrażenia po paru dniach używania i to niezbyt intensywnego, więc rewelacji nie napiszę.
Ale do rzeczy: na pewno lornetka wygląda na solidnie wykonaną i z pewnością taka jest. Waga i rozmiary - optymalne (nie jestem zwolennikiem miniaturyzacji wszystkiego za wszelką cenę). Dobrze leży w ręku.
W porównaniu do mojej taniutkiej Bresser Hunter 8x40 to rzeczywiście różnica w przybliżeniu jest zauważalna. Z kolei porównując do DO Forester II 10x42 rzuca się w oczy ostrzejszy obraz, praktycznie jakby w całym polu widzenia. Mam też wrażenie, że ma nieco większą głębię ostrości i łatwiej jest "trafić z ostrością". Obraz wydaje się też "czystszy" a barwy lepiej nasycone, bez dominanty barwnej i nie poszarzałe.
Reasumując: z lornetki jestem zadowolony aczkolwiek utwierdzam się w przekonaniu, że takie amatorskie podglądanie przyrody (ptaki, zwierzaki, krajobraz) nie jest dziedziną lornetkologii zbyt wymagającą i gdyby ktoś chciał kupić do tych celów tańszą lornetkę, nawet klasy mojego Forestera II, to z pewnością nie odradzałbym mu tego kroku.
Co do obserwacji o zmroku, to obserwując łąkę za oknem jakieś pół godziny po zachodzie słońca, gdy gołym okiem wydaje się już jednolicie szaro-czarna, przez lornetkę klasy 10x42 bez problemu widać pasące się sarny w odległości jakieś 300-400 metrów. Utwierdza mnie to w przekonaniu o przywiązywaniu przesadnej wagi do jasności względnej lornetek przez osoby, używające ich w tzw "gorszych warunkach oświetlenia", zwłaszcza przez myśliwych. To nie jest tak, że lornetka 10x42 "nie nadaje się dla myśliwego, bo jest za ciemna". Nie twierdzę oczywiście, że nie ma różnicy w stosunku do lornetek o większej średnicy obiektywu, ale że do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem i zdrowym rozsądkiem.
Ergo: z Bushnella Forge 10x42 jestem zadowolony i z pewnością będzie to moja topowa, uniwersalna lornetka. Niczego więcej nie potrzebuję.
 
 
dar1981 
Początkujący


Posty: 34
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Wto 08 Gru, 2020   

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników serdecznie.
Portal optyczne.pl oraz forum przeglądam już dłuższy czas ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować. Chcę na dniach zakupić lornetkę 8x42 w cenie do 2000zł wybrałem w sumie 2 które mnie interesują:
1. Bushnell Forge 8x42
2. Kamakura mr-3 8x42
Zdaje sobie sprawę że te lornetki są dosyć duże ale mi to nie przeszkadza, do tej pory miałem Deltę Sliver 10x50. Oprócz obserwacji w dzień będzie też co jakiś czas zabierana na wieczorną zasiadkę, mam kolegów myśliwych i czasem z nimi się zabieram.
Bushnella prawdopodobnie będę mógł sprawdzić osobiście natomiast Kamakure na pewno nie. Jakby ktoś mógł poradzić która będzie lepsza to będę wdzięczny. pzdr.

PS. mam nadzieję że założyciel tematu się nie pogniewa że tu piszę, nie chce kolejnego podobnego zakładać.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Wto 08 Gru, 2020   

Nie gniewam się. A jeżeli wybierzesz tego Bushnella to jestem pewien że będziesz zadowolony.
 
 
dar1981 
Początkujący


Posty: 34
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Czw 10 Gru, 2020   

Wybrałem Bushnell-a ze względu na lepsze pole widzenia, gwarancję oraz bo jest trochę tańszy. Dziś dotarł ale mogłem tylko z okna przy świetle latarni popatrzeć więc powiedzieć za dużo nie można. W weekend wybiorę się w teren.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 11 Gru, 2020   

Za RoboBat też bym kupił Vikinga bez zastanowienia
Ostatnio na black friday
https://www.harrisoncamer...p-included_1156
byl za 269 z wysyłką do PL free
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Nie 28 Lis, 2021   

Moja ewolucja to BPC5 8x30 --> Prime 8x42 --> Forge 8x42.
Bushnell Forge 8x42 kupiony na podstawie testów i opinii Arka. Nikt nie jest w stanie osobiście sprawdzić wszystkich modeli, więc testy są bezcenne, oszczędzają czas i pieniądz.
Wnioski z krótkich obserwacji, bez poetyckich opisów. Świetnie leży w oczodołach, wygodna, solidna, ostra, nie aberruje. Nie wiedziałem, że jeszcze mam tak ostry wzrok. Właśnie dokupiłem uchwyt statywowy. Forge 8x42 ma u mnie dożywocie.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Jak oceniasz przejście z wersji Prime na Forge, duża różnica w jakości ?
Jakie cechy są mocno na plus wg. Ciebie ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

moshica...bawiłem się swego czasu tym Forge przez 1/2 godz. w sklepie.Jest to lornetka o dwie klasy wyżej do Prime, tak pod względem budowy jak i mechaniki. Ma świetną korekcję AC (praktycznie zero), duże pole, ostrość świetna, szkoda że tego ostrego pola jest tylko około 80% ale to nie jest takie przeszkadzajace przy dużym polu. Mnie przeszkodziła w jej zakupie tylko waga i wielkość. Ogólnie to lornetka świetna, zwłaszcza w cenie za jaką jest w sprzedaży. Gdyby np zrobili w seriil Nitro, 8x42 z takimi parametrami to byłby to hit jakościowo-cenowy w tej klasie lornetek. Ciekawe co napisze sekoid.
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Poczekajmy na lepszą pogodę. Pojadę nad Biebrzę, popatrzę na przyrodę i napiszę coś więcej, jeśli potrafię.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

sektoid napisał/a:
napiszę coś więcej

To kiedy kupiłeś tego Forge'a?
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

Soniak10 napisał/a:
sektoid napisał/a:
napiszę coś więcej

To kiedy kupiłeś tego Forge'a?


A co to ma do jakości obrazu ? :D :D :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17