Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Życie jest zbyt krótkie
Autor Wiadomość
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   

sektoid napisał/a:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że większość ludzi stać na zakup wybitnej lornetki, gdy są już ślepi :D

.... a najważniejsze decyzje w życiu musimy podejmować kiedy jesteśmy młodzi, niedoświadczeni i głupi - tak już niestety jest :???:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
Binokularnik, Jestem zmysłowcem wzrokowcem. Poszukiwanie perfekcyjnego obrazu to coś, co zakodowało się w moim mózgu. Prawdopodobnie winna jest fotografia, którą uprawiałem wiele lat przyjemnościowo i zawodowo (choć nie pełnoetatowo). Zdjęcia typu street i wiele reportażowych akceptowałem, gdy były lekko niedoskonałe technicznie, bo liczyła się bardziej chwila i opowieść. Natomiast zdjęcia do kalendarzy i inne, w których jakość obrazu była nie mniej ważna od treści, musiały być zawsze żyletkami. Można powiedzieć, że przez to jestem zepsuty, ale jest to zepsucie przyjemne, któremu jest w stanie zadość uczynić lornetka o obrazowaniu wybitnym.


Czyli, wygląda na to, że serią lornetek Pure NL firma Swarovski osiągnęła szczyt możliwości jeśli o turystyczne lornetki analogowe chodzi i niczego już za bardzo nie da się poprawić w kwestii jakości obrazu, wielkości pól, kontroli aberracji i co najwyżej możemy oczekiwać w przyszłości jedynie zmian kosmetycznych dotyczących np. wagi, innych (być może lepszych) powłok, fajniejszej torby itp.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze NL 15x63 , zamiast SLC 15x56 .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Miałem na myśli założenia konstrukcyjne, ale jeśli chodzi o format to ja bym był kontent z modelu Pure NL 5x25 z polem 15.5 stopnia jak u Visionkinga
…za...hmm...2500
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Wolałbym NL 5x32 do obserwacji nocnego nieba bez statywu , większa źrenica wyjściowa to większy komfort obserwacji i w dzień i w nocy . Poza tym obawiam się że NL 5x25 byłaby zbyt szczupła żeby ją pewnie i stabilnie trzymać . Ale za to NL 5x25 byłaby idealną lornetką dla dzieci , tylko kto da dziecku prezent za kilka tysięcy którego nie można upuścić . Chociaż dzieciaki mają tak drogie smartfony ...
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Binokularnik, Ciekaw jestem, czy Zeiss odpowie na NL czymś rewolucyjnym, bo ich SF ma już parę lat, a jest już teraz niewiele mniej wybitny od NL. SF ma nawet wg mnie pewną przewagę nad NL, tj. 1,5 m minimalnej odległości, co przy prawie idealnej ostrości trzymanej do samej diafragmy daje cudowne obrazy z bliska. Zatem SF polecałbym może nawet bardziej od NL obserwatorom owadów.
Z drugiej strony Zeiss nie ma flagowego SF z powiększeniem 12x, a ja, pisząc o NL, zachwycam się właśnie dwunastką, jakiej nie ma żadna konkurencja. W klasie 8x i 10x można wybierać między NL i SF, i ewentualnie L Noctividem, ale 12x w wykonaniu Swarovskiego to jest szczyt szczytów.
Jeśli widziałbym pole do poprawy w NLach, to może jeszcze lepsza kontrola odblasków na samym dole pola, co czasem widać na ciemnych obiektach pod jasnym niebem (zmierzch, świt).
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Wojtas_B napisał/a:

ja, pisząc o NL, zachwycam się właśnie dwunastką, jakiej nie ma żadna konkurencja. W klasie 8x i 10x można wybierać między NL i SF, i ewentualnie L Noctividem, ale 12x w wykonaniu Swarovskiego to jest szczyt szczytów.


Skoro tak, to w nawiązaniu do tytułu tego wątku i biorąc pod uwagę to co wcześniej napisałeś, podjąłeś słuszną decyzję kupując tę lornetkę.
Pozdrawiam
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Binokularnik, Tak. To było przemyślane. Nawet najpierw zamówiłem 10x, ale potem zmieniłem na 12x.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Poza tym obawiam się że NL 5x25 byłaby zbyt szczupła żeby ją pewnie i stabilnie trzymać . Ale za to NL 5x25 byłaby idealną lornetką dla dzieci ...


To nie jest prawda, że małe lornetki nie nadają się dla dorosłych. Może na początku wydają się trochę niewygodne ale, przy odrobinie dobrej woli, można się przyzwyczaić i korzystać z nich bez problemów.

PS 1. Czasem słyszę opinie, że harmonijka ( organki :evil: ) ustana to nie jest poważny instrument muzyczny tylko zabawka dla dzieci co nie jest prawdą. A co sobie myślę o osobach, które tak twierdzą? …hmm …. może lepiej niech to pozostanie moją tajemnicą.

PS 2. Visionking znalazł sposób na wykonanie "poważnej i dorosłej" lornetki w ramach formatu 5x25 :wink:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Mam siedem harmonijek ustnych , chyba za dużo oglądałem westernów :) . Mam też mini lornetkę Canona 5x17 FC i malutkiego Swarovskiego 8x20 B . Ale dopiero kiedy biorę do ręki Zeissa Marine 7x50 B/GA T* , to czuję że mam lornetkę .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Te najmniejsze lornetki są jak koła zapasowe w samochodach . Trzeba przynajmniej jedną mieć , tak na wszelki wypadek . Są to jednak tylko dojazdówki . Ale chyba nikt nie ma wątpliwości że do długich i komfortowych obserwacji trzeba mieć jednak coś większego .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14