Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tani używany bezlusterkowiec z elektroniczną migawką
Autor Wiadomość
bladawiec 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 16 Sty, 2022   Tani używany bezlusterkowiec z elektroniczną migawką

Cześć,

Może podpowiecie co wybrać. Niestety nie sposób jest się przekopać przez parametry wszystkich aparatów, zwłaszcza jeśli szuka się czegoś starszego.

Szukam taniego używanego bezlusterkowca z elektroniczną migawką. Zastosowanie jest sprawą drugorzędną - bardziej chodzi o spełnianie kilku poniższych cech.

To co dla mnie najważniejsze:
1. elektroniczna migawka (chodzi o maksymalnie wyeliminowanie drgań aparatu podczas wykonywania zdjęć)
2. matryca APS-C lub większa
3. możliwość zdalnego wykonywania zdjęć (najlepiej za pomocą bezprzewodowego pilota)
4. możliwość stosowania prostych przejściówek np. na M42 oraz brak konieczności używania obiektywów systemowych
5. możliwość łatwego wykonywania zdjęć bez systemowego obiektywu, ale z automatyką ekspozycji
6. możliwość nagrywania filmów (maks. do kilku minut) co najmniej Full HD (4K byłoby lepie, ale raczej nie byłby tani)
7. możliwość ustawienia fotografowania kilkudziesięciu-kilkuset zdjęć w ustalonych odstępach czasowych (np. 200 zdjęć co 3 sekundy z możliwością ustalania tych parametrów)
8. system oraz jakość AF nieważne (nie będzie używany z obiektywem systemowym).
9. dobrze by było gdyby nie miał jakichś kolosalnych szumów (ale to rzecz względna, a przy APS-C raczej nietrudna do spełnienia)
10. jak najtańszy (!) (używany)

Mam lustrzankę Pentaxa i mogłaby ona spełnić wszystkie punkty (nie licząc oczywiście 10). Niestety nie spełnia najważniejszego - 1.

Może podpowiecie czego szukać :) ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Nie 16 Sty, 2022   

bladawiec, w Pentaksie KP masz migawkę elektroniczną. Dużo pentaksowej optyki zgromadziłeś?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 16 Sty, 2022   

Pentax KP ma migawkę mechaniczną, szczelinową sterowaną elektronicznie. Dwie migawki, mechaniczną i elektroniczną ma bezlusterkowiec FujiFilm X-T20.
 
 
bladawiec 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 16 Sty, 2022   

Mechooptyk napisał/a:
bladawiec, w Pentaksie KP masz migawkę elektroniczną. Dużo pentaksowej optyki zgromadziłeś?

Negatyw napisał/a:
Pentax KP ma migawkę mechaniczną, szczelinową sterowaną elektronicznie. Dwie migawki, mechaniczną i elektroniczną ma bezlusterkowiec FujiFilm X-T20.

Dzięki za podpowiedzi. Znam Pentaxa KP. To fajny aparat. Ale to ok. 4000 zł. Podobnie Fuji.
To czy mam optykę pentaksową to tutaj nie ma znaczenia bo jak pisałem - ten aparat jest mi potrzebny bez systemowej optyki :) .

A tak jak pisałem w punkcie 10 - szukam czegoś taniego, używanego. Korpusy pierwszych Sony NEX chodzą teraz po 200-300 zł tylko nie mają migawki elektronicznej (co mnie dziwi bo to wydaje się dość oczywistą funkcją dla bezlusterkowców). I ta kwota to jest ~mniej ~więcej rząd wielkości, który mnie interesuje :) . Ewentualnie minimalnie więcej.

Mam niedrogi aparat spełniający niemal wszystkie punkty (łącznie z migawką elektroniczną) - Pentax Q7. Niestety do tego do czego potrzebuję ma za małą matrycę. Swoją drogą Pentaxy z serii Q to naprawdę świetne aparaty. Na zachodzie doceniane, u nas wyśmiewane chyba głównie przez tych, którzy go nie używali :) .

Wracając do mojego pytania - może znajdzie się coś z tanich używanych staroci co spełniałoby te punkty?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 16 Sty, 2022   

Przepraszam, Pentax KP ma dwie migawki,
Mechaniczna: 30 s - 1/6000 s, Bulb
Elektroniczna: 30 s - 1/24000
Doczytałem tu: https://www.optyczne.pl/i...rat&test_ap=368
bladawiec napisał/a:
(co mnie dziwi bo to wydaje się dość oczywistą funkcją dla bezlusterkowców).
Widocznie nie jest to funkcja oczywista. Nie sądzę by za 200 - 300 zł się coś znalazło. Z używanymi aparatami to jest tak, że każdy sam sobie szuka.
 
 
bladawiec 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 16 Sty, 2022   

Negatyw napisał/a:
Nie sądzę by za 200 - 300 zł się coś znalazło.

Dlatego pisałem o tym jako o dolnym zakresie. Natomiast NEXy w tych cenach są do kupienia. Np. bez obiektywu, który jak pisałem nie jest mi potrzebny.

Negatyw napisał/a:

Z używanymi aparatami to jest tak, że każdy sam sobie szuka.

Dlatego szukam, natomiast liczyłem na pomoc znawców tematu w określeniu modeli spełniających podane cechy, bo na przestrzeni lat modeli było bardzo dużo, a ktoś kto siedzi w jednym systemie, w dodatku praktycznie lustrzankowym (jak ja), może nie mieć pojęcia o dziesiątkach lub setkach modeli bezlusterkowców innych firm.
W każdym razie dzięki za chęć pomocy i wskazanie Pentaxa KP jako bezlusterkowca :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14