Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Porro Orion 8x30 ED
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   Porro Orion 8x30 ED

https://www.telescope.com...60/p/132741.uts

Jakas chinska nowosc. APM jeszcze sie nie ukazal a Chinczyki juz maja klona.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Dobry odstęp źrenicy.
Pole widzenia nie jest ogromne, ale przyzwoite, większe niż w Zeiss Victory 8x32 T* FL.
Minimalne ostrzenie dalekie - ponad 4 metry.
Wygląd lornetki i futerał - klasa.
Dobra cena!
Szkła ED obiecują znikomą AC.

Może być to hit.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Jezeli pokaze sie na rynku europejskim albo ktos ja bedzie sprowadzal, bo tak to jest to niewiadoma chinszczyzna. :roll:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Trudno uwierzyć, że za te pieniądze to może obrazować tak, jak wygląda.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Za 200 USD da się w Chinach zrobić dobre porro klasy 30 mm. Kusi, żeby zamówić :)

Taki Monarch 7 8x30 kosztuje w tym samym sklepie 380 USD, a Porro średnio potrafi być lepsze od dachówki 2-3 razy droższej.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

I ona jeszcze do tego jest zaazotowana.

Nikon 8x30 EII daje wspaniały obraz, ma większe pole, ale nie ma azotu, za to jest dziś ponad 4x droższy od tego Oriona.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 10 Sie, 2021   

Podobno APM nie będzie produkował swojej lornetki 8x30, tylko został przy 6x30, więc wynika z tego, że "odstąpili" patent i ktoś inny zaczął produkować ten model. Tylko czy jej jakość jest adekwatna do marketingu? :wink: Gdyby się okazało, że jest dobra, tak jak opisuje to na przykładzie prototypu APM 8x30, CloudyNights, to może to być przebój i ostry przeciwnik Nikona E II ale cztery razy tańszy. Niech kosztuje nawet 1000 zł, to i tak będzie znikał z półek, jak tylko się pokaże w sprzedaży w Europie. Może jest lepszy od Opticrona Adventurera T WP 8x32. Z opisu CloudyNights wynika, że tak.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Sie, 2021   

Jan55 napisał/a:
Niech kosztuje nawet 1000 zł, to i tak będzie znikał z półek, jak tylko się pokaże w sprzedaży w Europie. Może jes


Po doliczeniu podatków, np. VAT-u, w Europie zrobi się ten 1000 zł. Ale tak jak piszesz, jeśli nie zrobili wtopy, może to być świetna oferta.

Napisałem do Oriona, czy są zainteresowani podesłaniem mi jej na pierwsze wrażenia. Zobaczymy co odpiszą.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 10 Sie, 2021   

Oby odpisali i przysłali. Byłoby to coś bardzo ciekawego do poznania.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

Dobrze by się odezwali. Orion ma też ciekawą 15x63 9x63 Mini Giant
Seria Resolux alternatywa dla delta extreme?
Żadna z Oriona nie była testowana na optycznych, mogli by coś podesłać.

Pozdrawiam
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Sro 12 Sty, 2022   

Witam forumowiczów ponownie po kilku latach.

Słychać coś w temacie tej lornetki?
Poza tym, że są na telescope.com nie trafiły widzę do szerszej dystrubucji. A szkoda, bo czekam na dostępność w Polsce.

Widzę, że są na Aliexpress pod nazwą Sky Rover ale cena trochę nie zachęca - ponad 1400 zł. No i jak się kupuje z Chin to potem o serwis ciężko.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 12 Sty, 2022   

Porro...to jest lornetka klon APM i Oriona ED. Dołożyli ? do APM-a szkła ED i cena poszła w górę z 900 zł na 1400 a do tego doliczając cło to już się zrobi około 1800 zł, do tego brak gwarancji i serwisu to zakup robi się wysoce ryzykowny. APM 6x30 w Polsce kosztuje 900 zł w Astroshopie ale jest bez ED, za to jest przetestowany przez CN (bdb ocena), tylko to 6x30 i trzeba na niego czekać po zamówieniu. :wink: Może jakaś firma w Polsce pokusi się i sprowadzi te lornetki. :?:
A tak w ogóle to ceny na tym Ali mają jakieś kosmiczne, zakładając, że lornetki mają no brand, poza Celestronem, a ta lornetka Sky kosztowała prawie 2000 zł przed obniżką ceny. Nikt w Europie nie da za to 450 Euro, mając możliwość zakupu lornetek uznanych firm np Kowa, Opticron itp.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Sro 12 Sty, 2022   

Poprawka - znalazłem ją na ali jeszcze taniej, za ponad 1100 zł. Obie wersje: 6x30 i 8x30. Tym nie mniej wciąż wolałbym kupić ją normalnie w Polsce, ewentualnie na astroshopie. Pozostaje czekać.

Te ceny przed obniżką to jest lep na nieświadomych. To nie są żadne obniżki, to jest cena z kosmosu przekreślona na normalną. Tam wcale nie jest taniej niż Polsce, a rezygnujesz z gwarancji właściwie.
Właśnie zacząłem się zastanawiać nad naprawialnością chińskiej produkcji. Jak oddałem do serwisu moją byłą już lornetkę Steiner Safari Pro 8x22 (tania chińska dachówka) jak się zawias poluzował, to wysłali do fabryki w Niemczech i wyregulowali na gwarancji. Jestem ciekaw czy takie np. tanie Bushnelle ktoś naprawia czy tylko wymieniają na nowe?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 12 Sty, 2022   

Porro...miałem Bushnella Nitro 10x36, bdb lornetka, ale marnej jakości zatyczki okularów, a właściwie mocowanie ich do obudowy obiektywów. Po miesiącu użytkowania, nie intensywnego, mocowania zaczęły odpadać. Lornetka poszła do reklamacji ale nie dostałem nowej, tylko zwrot pieniędzy, w kilka godzin po otrzymaniu wysłanej przeze mnie lornetki do sprzedającego. Była to chyba najszybciej załatwiona reklamacja klientowska w historii zwrotów towaru. Ciekawe jak załatwiają sprawę z innymi modelami :?: .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Sty, 2022   

Porro, Orion mnie olał - nie odpisali.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15