Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Soczewki kontaktowe
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 17 Sty, 2022   Soczewki kontaktowe

Jako ze na skala okularów powoli kończy się zakres na "nieskończoność" podczas obserwacji gwiazd przez moje liczne lornetki, zastanawiam się czy "szkła kontaktowe" mogły by mi oszczędzić przesuwanie obiektywów lornetki bądź tez podtaczanie tulei okularów.

korekta : minusów i astygmatyzmu - proszę o opinie . :roll:



T
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Wto 18 Sty, 2022   

nie używa nikt szkieł kontaktowych podczas obserwacji lornetowych ?
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Czw 20 Sty, 2022   

oczywiście możesz spróbować. Ja często używam soczewek kontaktowych, ale też moja wada krótkowzroczności nie jest bardzo duża i daję radę wyostrzyć na gwiazdy bez soczewek czy okularów przez wszystkie moje lornetki. Ale też lornetki różnią się zakresem korekcji. Na przykład z moich lornetek zdecydowanie największą korekcję ma Kowa BD XD 8x32 Prominar (czyli ta z poprzedniej serii). Fakt, nie jest to lornetka nocna, ale być może inne Kowy z tej serii też mają sporą korekcję.
Natomiast co do astygmatyzmu to raczej ciężka sprawa. Niby są na rynku soczewki toryczne, ale nigdy takich nie nosiłem. Mam astygmatyzm tylko w lewym oku i to niewielki, a te toryczne są na spore wady astygmatyzmu.
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Sty, 2022   

twegier napisał/a:
Na przykład z moich lornetek zdecydowanie największą korekcję ma Kowa BD XD 8x32 Prominar (czyli ta z poprzedniej serii). Fakt, nie jest to lornetka nocna, ale być może inne Kowy z tej serii też mają sporą korekcję.


Kowy z obecnej serii BDII XD też mają spory zakres korekcji (też różnicy dioptrażu) i mojej 8x42 używam bez okularów, a krótkowzroczność mam sporą (i z dużą różnicą prawe-lewe). Soczewek nie próbowałem (niestety jestem już w fazie szkieł progresywnych i zdejmowania okularów do patrzenia z bliska), ale powinno być lepiej, niż w okularach.
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pią 21 Sty, 2022   

Ja tylko dodam, że w moim poprzednim poście nie miałem na mysli korekcji różnicy dioptrażu pomiędzy lewym i prawym okularem, a jedynie możliwość ustawienia ostrości lornetki na nieskończoność przez osoby z krótkowzrocznością. To tak doprecyzowuję, żeby uniknąć nieporozumień...
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pią 21 Sty, 2022   

czyli szkieł kontaktowych z korekta astygmatyzmu nie ma ?

Mam Kowe 8.5x42 i tam mam jeszcze zakres ... ale największy zapas zakresu jest w starej Zeiss DDR 6X30 gdyż tam jest aż do -6 a wiec mam zapas - 2 miarek :)
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Sty, 2022   

TRYTON7 napisał/a:
czyli szkieł kontaktowych z korekta astygmatyzmu nie ma ?

Są. Ale na pytanie o to, czy będą dla Ciebie odpowiednie, i jakie, to odpowie okulista albo optometrysta, a nie forum. Wzrok ma się jeden i bez konsultacji ze specjalistą nie ma co kombinować.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pią 21 Sty, 2022   

Pogolik
Pytanie główne nie dotyczy tego czy ktos wie czy bede mogl miec korekte astygmatyzmu w szklach kontaktowych czy tez nie.
Pytam sie - czy owe nadaja sie do obserwacji nocnych przez lornetke czy tez nie...mogą bowiem występować różne utrudnienia typu :ograniczony kat widzenia, trudnosci w precyzyjnym ogniskowaniu, refleksy itp.itd.
Zostawmy lekarza w spokoju...zaraz mi każe wykonac test Covid owy i na tym sie skonczy...
Pytanie dodatkowe dotyczylo sprawy astygmstyzmu w szklach kontaktowych ale nie jest to dla az tak istotne .
 
 
twegier 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pią 21 Sty, 2022   

TRYTON7 napisał/a:
mogą bowiem występować różne utrudnienia typu :ograniczony kat widzenia, trudnosci w precyzyjnym ogniskowaniu, refleksy itp.itd.

Nie no, nie demonizujmy soczewek. Soczewka to jak dodatkowa warstwa na rogówce, zmieniająca lekko jej krzywiznę. Jakieś niefajne efekty mogą się pojawić jak soczewka podeschnie po całym dniu noszenia czy nagromadzą się na niej osady, ale jak jest świeża i dobrze dobrana, to wszystko powinno być OK.
Ale muszę przyznać, że choć często noszę soczewki przy dziennych obserwacjach przez lornetkę, to przy nocnych rzadko. Po prostu mam zwyczaj zdejmowania soczewek jak przychodzę z roboty. Ale zdarzało mi się i było OK.
Jak chcesz spróbować nosić soczewki, to widzę dwa wyjścia. Jeśli chciałbyś je zacząć nosić na dłużej, to zrób tak jak radzi pgolik - pierwszy dobór soczewek powinien zrobić profesjonalista. Ale jeśli chcesz je zakładać tylko na krótko do obserwacji przez lornetkę, to możesz spróbować kupić sam. Radziłbym wtedy zdecydować się na jednodniowe; są dużo praktyczniejsze do okazjonalnych zastosowań i bezpieczniejsze niż wielokrotne. Na rynku są soczewki hydrożelowe (np. Acuvue Moist) i silikonowe (np. Acuvue TrueEye). Silikonowe mają więcej zalet i stają się standardem, ale mi np. uczulają oczy, więc ja kupuję hydrożelowe. Możesz kupić takie i takie, i zobaczyć które pasują Ci bardziej. Soczewki kupuje się zwykle o 0.5 dioptrii słabsze niż okulary. No i przygotuj się dobrze na pierwszą próbę założenia - najlepiej miej kogos w pobliżu kto sam nosi soczewki i będzi mógł Ci pomóc. Bo może być tak, że po 10 minutach sie nauczysz, a może być tak, że czeka Cię 3 godziny "walki". powodzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15