Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 18 Lip, 2022
Zmiana 50D na 850D/90D
Autor Wiadomość
bullseye 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   Zmiana 50D na 850D/90D

Hej, obecny 50D ma już zużytą matrycę i stoję przed wyborem nowego body ale nie wiem czy amator jak ja wykorzysta w pełni 90D ?
Obecnie obiektyw Tamron 16-300 4-5.6 i jestem z niego zadowolony.
Jeśli wybrałbym 850D to zapewne bym wziął do niego jasny obiektyw 50mm 1.8, do tych droższych raczej nie starczy gotówki.
I mam dylemat czy brać tańsze body z obiektywem czy lepsze body.

Zdjęcia raczej wakacyjne, czasem podłączę przez teleskop by poobserwować gwiazdy, czasem zrobię zdjęcie jak pada śnieg albo deszcz.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Musisz się zastanowić sam, czy 90D będzie dla Ciebie czymś lepszym w stosunku do 850D. 50D to był kiedyś świetny korpus z niezłą matrycą ale teraz aparaty poszły technicznie do przodu i każdy jaki kupisz będzie trochę lepszy od 50D co nie znaczy, że tak jest. Zdjęcia z 50D podobają mi się bardziej niż z 650D (kolorystyka) Ja stanąłem na 650D ale widzę, że wielkiej różnicy w jakości na rzecz np.800-850D nie ma, ale może się mylę. :wink:
 
 
bullseye 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Właśnie nie mam pojęcia czy będzie czy nie, nie wiem też czy w ogóle odczuję różnicę wzgledem mojej 50D poza zdjęciami nocnymi :/
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

W zdjęciach nocnych na pewno odczujesz różnicę. 50D kończyło się na 800 ISO, w nowych do 3000 można poszaleć. Zresztą powyżej tej granicy to tylko pozostaje pełna klatka, bo we wszystkich APSC te 3000 to full a później już degrengolada. Musiałbyś to sprawdzić sam bo ja tak jak pisałem wcześniej, zatrzymałem się na 650D,200D i M50 a w nich 1600 to full. Mnie to wystarcza, w nocy nie robię zdjęć.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Po pierwsze: w jaki sposób "50D ma już zużytą matrycę"???
Pytam z ciekawości - jeszcze nie spotkałem się ze zużytą matrycą.

Po drugie: każdy współczesny aparat da dużo lepszą jakość obrazu od 50D. Technologia poszła mocno do przodu.
Z wymienionych przez Ciebie oba modele będą też miały lepszy AF + naprawdę dobry AF w trybie live view oraz przy filmowaniu.
Największe różnice między nimi będą w korpusie (ergonomia, jakość wykonania, uszczelnienia, rozmiary i masa) osiągach trybu seryjnego oraz jakości wizjera.

Po trzecie: nie jestem pewien co miałeś na myśli pisząc "czasem podłączę przez teleskop by poobserwować gwiazdy" i jakie masz doświadczenie w temacie, ale powinieneś zdawać sobie sprawę, że astrofotografia przy dłuższych ogniskowych to dziedzina trudna i nie aparat jest tu najważniejszy.
 
 
bullseye 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

To na dole masz zdjęcie mówiące o tym co jest nie tak z matrycą, przy 1" i 30". Tak na prawdę mogę już teraz tylko do 0,5" fotografować, powyżej ciężko się domyślić co jest gwiazdą a co błędem matrycy. Czyszczenie z podniesionym lustrem było robione setki razy.

Do drugiego pytania, właśnie o tym mówię, czy amator jak ja w ogóle odczuje różnicę między 850D a 90D ?

Trzy, dopiero zaczynam, więc nie wiele powiem :)

 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

To czy zauważysz różnice zależy od tego, o których różnicach mowa sposobu wykorzystania aparatu.

Różnicy w ergonomii i wizjerze ciężko nie zauważyć.
Różnicę w trybie seryjnym zauważysz, jeśli będziesz z niego korzystał.
Różnicę w masie zauważysz, jeśli będziesz robił wyprawy ze sprzętem starając się minimalizować masę wszystkiego, co nosisz. W innych sytuacjach może też, zależy od człowieka
Różnic jest więcej i wszystko zależy od podejścia i wymagań. Na przykład dzięki większej rozdzielczości matrycy 90D generuje bardziej szczegółowy obraz, ale wiąże się to z większymi plikami.

Co do długich czasów naświetlania, to takie zachowanie nie jest niczym niezwykłym i trzeba umieć sobie z nim radzić. Rozwiązaniem optymalnym jest odejmowanie ciemnej klatki, które jest jedną z podstawowych technik w astrofotografii.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

ryszardo dobrze pisze. Wszystko zależy jak będziesz wykorzystywał aparat bo różnice między 850 a 90 są, tylko czy te różnice są dla Ciebie istotne to tylko od Ciebie zależy. 850 to body level a 90 to raczej półprofesjonalne body z wieloma dodatkowymi funkcjami, których nie ma w 850, a które jednym są przydatne a innym nie koniecznie, stąd i różnica w cenie i gabarytach aparatu.
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Pią 10 Gru, 2021   

osobiście zmieniłem EOS 77D na EOS 90D

czy zmiana będzie widoczna jeśli chodzi i zdjęcia, to się okaże
na pewno względem 77D nowy 90d jest cięższy, no i szybkość robienia zdjęć robi wrażenie

czy zmienić 50d na 90d, zdecydowanie TAK
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 19 Lut, 2022   

Cytat:
czy zmienić 50d na 90d, zdecydowanie TAK

Kupić choćby Canon RP.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 21 Lut, 2022   

Kupić choćby Canon RP to zrobić dobrze?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 22 Lut, 2022   

Ze względu na AF, jak najbardziej. A i jakość zdjęć nie najgorsza, w porównaniu do 50 czy 90D.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 23 Lut, 2022   

Nie robiłem zdjęć Canonem RP, ani żadnym innym Canonem. Ale jeden dość aktywny "w plotkach" i zaawansowany fotograf (tu na Forum chyba nigdy się nie wypowiadał) ocenił ten aparat krytycznie. Twierdzi, że wizjer jest tak słaby, że praktycznie nie da się kadrować. Nie robi zdjęć "na zombie" bo nie lubi i trzęsą się mu ręce (zdjęcia są wtedy poruszone). Do normalnych zdjęć używa normalnych aparatów, czyli lustrzanek. RP służy mu do fotografowania zdalnego. Steruje aparatem za pomocą smartfonu i stosuje migawkę elektroniczną by fotografować płochliwe ptaki.

No i do RP autor wątku musiałby kupić nowe obiektywy.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2022   

Negatyw napisał/a:
No i do RP autor wątku musiałby kupić nowe obiektywy.

Nie musiałby. Na RP z obiektywem APSC mógłby dalej focić jak na ... APSC.

Negatyw napisał/a:
Twierdzi, że wizjer jest tak słaby, że praktycznie nie da się kadrować.

No to ma wysokie wymagania. Bywa.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2022   

muzyk napisał/a:

Nie musiałby. Na RP z obiektywem APSC mógłby dalej focić jak na ... APSC.


Niby można, ale wtedy korzysta z fragmentu niezbyt rozdzielczej matrycy. Zapłaci za matrycę FF a nie korzysta z jej rozmiaru.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16