Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do 3000zł
Autor Wiadomość
Donci 
Nowy
Donci


Posty: 4
Skąd: Milanówek
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   Bezlusterkowiec do 3000zł

Witam, możecie mi polecić najlepszy bezlusterkowiec do 3000 zł z wymienną optyką ? używany do wypraw i spontanicznego robienia zdjęć . Zależy mi żebym mógł wymienić na obiektyw z dobrym zoomem

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 790
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

Jak chcesz z czasem wymienić obiektyw na taki z dużym zoomem przy zachowaniu niewielkich gabarytów,to dość dobrym rozwiązaniem są aparaty m4/3. W tym systemie można podpiąć niezłe (jak na ultrazoomy)obiektywy klasy 14-150 (Olympus) i 14-140 (Panasonic). Tylko ze zmieszczeniem się w budżecie może być mały problem. Tzn. sam korpus lub z jakimś krótkim zoomem da się dostać, ale te ultrazoomy swoje kosztują i łącznie budżet przekroczysz. Najlepiej trochę dołożyć i kupić aparat już z takim obiektywem, a dokupywać dodatki, np. jasną szerokokątną stałke do wnętrz.
Patrz np. na Olympus E-M10 III, sporadycznie na wyprzedażach może da się jeszcze dorwać II-kę. W cenach i dostepności modeli Panasonica nie za bardzo się mogę zorientować na szybko, ale powinno być podobnie. Np. G80, GX9 itp.
Jeżeli chcesz docelowo mieć zestaw ultrazoom+ jasna stałka do wnętrz, to szukaj tych modeli Panasa, które mają stabilizację w korpusie, bo jest tylko w niektórych. O ile obiektywy zoom u Panasonic-a są stabilizowane, to już szerokie stałki niekoniecznie, a brak stabilizacji trochę zmniejszy ich możliwości przy fotografowaniu ciemnych wnętrz.
Możesz też teoretycznie przyoszczedzić biorąc korpus bez wizjera, z samym ekranem LCD (np. seria E-PL Olympusa), ale raczej nie idź tą drogą. Ergonomia aparatu z wizjerem jest nieporównywalna, szczególnie z "długimi" zoomami. I odpada problem ostrego słońca zza pleców prześwietlającego całkiem podgląd na ekranie LCD.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Mar, 2022   

Tak jak napisał Jar, dobrą propozycją są Olympusy i Panasoniki. Np.:

https://abfoto.pl/catalog/product/view/id/2934/s/aparat-panasonic-dmc-g80-12-60-f-3-5-5-6/?AD_442250&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=22b473ca-d1c9-d769-fb12-5b3d8b6ee3ac

https://www.fotomega.pl/p...38-5200ecd20c24

Jeśli koniecznie chcesz zmieścić się w budżecie jest Canon z większą matrycą:
https://www.oleole.pl/kom...c7-a83a83ad2b3c
 
 
Donci 
Nowy
Donci


Posty: 4
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 28 Mar, 2022   

Dzięki za odpowiedz , co lepsze G80 czy GX9 ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Mar, 2022   

GX9 jest nowszą konstrukcją. Ale tutaj masz zestawianie podstawowych parametrów a na dole linki do pełnych testów:

https://www.optyczne.pl/p...=2107&add1=2180

Wnioski wyciagnij samemu :)
 
 
Donci 
Nowy
Donci


Posty: 4
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 28 Mar, 2022   

patrzyłem i chyba ten G80 wypada lepiej ale wole nowszy :) a możecie polecić jakiś dobry w miarę tani uniwersalny obiektyw ? :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Mar, 2022   

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-panasonic-g-vario-12-60-mm-asph-power-ois-11837171739?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MDUyMzE5MWYtZmJjNi00NzQwLThhOTktZGY3ZjA1ZDVhNDZjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e1cfd8a5-31ec-47aa-85c0-6a6798406ff5

Ten ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Oprócz tego rozważ taki zestaw:
https://foto-szop.pl/aparat-panasonic-lumix-gx9w-12-32-35-100-czarny-p-34686.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5d673253-cbef-55af-927b-6687d7b168e5
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 790
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2022   

Pierwszy zestaw z postu Arka powyżej jest o tyle lepszy, że odpada ciągłą zmiana szkieł w najczęściej używanym zakresie ogniskowych. Zwróciłbym na to uwagę...
Pozdrawiam
-J.
 
 
Donci 
Nowy
Donci


Posty: 4
Skąd: Milanówek
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2022   

Mam poważny dylemat sony a6100 vs lumix dc-gx9 vs Canon EOS M50 Mark II :( 😮 który najlepszy ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2022   

Donci, te trzy wymienione aparaty, przez Ciebie, są dobre. Wszystko zależy od tego jakie masz preferencje w stosunku do ich wyposażenia (obiektywy) i zastosowania (filmy czy zdjęcia). Stałem kiedyś przed podobnym dylematem i wybrałem Canona M50, ale dlatego, że ma lepszy jak dla mnie wizjer, lepszą ergonomię i mam obiektywy EF-s, które wykorzystuję czasem przez adapter, na co dzień korzystam z 18-150. Z jakości zdjęć jestem zadowolony a filmów nie kręcę.
Jeżeli masz możliwość pomacania każdego z nich to zrób to i wtedy zobaczysz, który Ci pasuje najlepiej a co do reszty to poczytaj w internecie opinie i porównaj sobie co będzie dla Ciebie najlepsze i czego potrzebujesz :wink: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15