Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografowanie produktów od góry na białym tle
Autor Wiadomość
hikary3 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 04 Maj, 2022   Fotografowanie produktów od góry na białym tle

Chciałbym robić zdjęcia produktów od góry na białym tle. Coś w takim stylu jak te.
https://www.instagram.com/p/CcVILNerlIx/
https://www.instagram.com/p/CaZoL-GrUz_/
https://www.instagram.com/p/CaU35dsLrXe/

I głównie mam problem ze światłem, dodam że nie miałem wcześniej styczności z taką fotografia i ogólnie pracy z lampami. Budżet jak najmniej na początek i myślałem o jednym dużym softboxie ze stałym światłem (4 x 85W) na żurawiu. Czy może lepiej 2 lampy - prawa i lewa strona?
I pytanie czy to wystarczy, czy może iść w jakieś tanie błyskowe tylko tutaj budżet pozwoli mi na jedną lapę bo są droższe.
A także pytanie co do powierzchni - czy dużą różnicę robi jakiś stół do fotografii bezcieniowej + lampy od dołu w stosunku do zwykłego tła fotograficznego PVC?

Czy może wgl wystarczy jakiś namiot bezcieniowy? Dodam że na początku to raczej będą małe przedmioty, może w przyszłości większe
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 698
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Maj, 2022   

Stół bezcieniowy i dwie lampy z dołu, a z góry dwa skośne światła w softboxach. Jeden duży z żurawiem nie będzie wygodny w ustawieniu, lepiej jak po bokach stoją dwa na statywach. Błyskowe światło odradzam, dużo łatwiej ustawić ciągłe światło, bo od razu widać efekt ustawienia, jakieś świetlówki 5500 K na przykład. Po co męczyć się z błyskiem jak przedmiot nieruchomy? Takie są moje doświadczenia, może ktoś ma inne.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 698
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Maj, 2022   

Dodam jeszcze na zachętę, że to wygląda trudniej niż jest faktycznie. Mamy jeszcze możliwość obróbki i zjechania z bielą tła. A patrząc już tak zupełnie małokosztowo to za stół bezcieniowy można wziąć przezroczyste pleksi z jakiejś antyramy, a metr niżej na dole biały karton. Ale ustawialne światło z dołu i góry musi być.
 
 
hikary3 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 05 Maj, 2022   

_Tomek_ napisał/a:
Stół bezcieniowy i dwie lampy z dołu, a z góry dwa skośne światła w softboxach. Jeden duży z żurawiem nie będzie wygodny w ustawieniu, lepiej jak po bokach stoją dwa na statywach. Błyskowe światło odradzam, dużo łatwiej ustawić ciągłe światło, bo od razu widać efekt ustawienia, jakieś świetlówki 5500 K na przykład. Po co męczyć się z błyskiem jak przedmiot nieruchomy? Takie są moje doświadczenia, może ktoś ma inne.


Z żurawiem zainspirowałem się z tego profilu co są zdjęcia. Chyba zrobię tak jak napisałeś bo są ciekawe zestawy w przyzwoitej cenie na allegro.
A co do 2 lamp na statywach to czy cienie nie będą inne niż przy jednym od góry? W efekcie który chciałbym osiągnąć to chciałbym aby cienie były znikome tak jak na tych przykładowych zdjęciach, jednak widoczne.
Boję się też że przez stół bezcieniowy cieni wgl nie będzie.
Nie chciałbym mieszać też za bardzo w postprodukcji - wycinanie itp - jedynie podbicie bieli i lekka obróbka.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 698
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Maj, 2022   

Na stole bezcieniowym też możesz mieć cienie, tylko musisz słabiej świecić z dołu. Wspominałeś coś o 85 W, jeśli to są takie świetlówki foto (rurka ułożona spiralnie z gazem w środku) to kup 4, 2x 85 W i 2x coś słabszego, np. 45 W (co tam akurat mają). Dwie do softboxów 60 cm na statywach i dwie gołe w oprawkę na ministatywy pod stół. Te softy na statywach możesz ustawić praktycznie pionowo nad przedmiotem na stole i mieć krótkie cienie, albo dalej. To bardzo uniwersalny zestaw.

Co do namiotu to nie mam dobrych doświadczeń, mdłe oświetlenie wychodzi. Może przy biżuterii się sprawdzi, gdzie odblasków aż nadto. No właśnie, co to za przedmioty (ja piszę cały czas w kontekście takich 5-30 cm)?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15