Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki aparat kompaktowy do filmowania i zdjęć ?
Autor Wiadomość
jus88tys 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   Jaki aparat kompaktowy do filmowania i zdjęć ?

Witam.
Wybieram się w tym roku w podróż życia (albo indonezja albo USA - wielki kanion itp)

Czytałam sporo na forum i kilka testów aparatów i zastanawiam się nad kupnem odpowiedniego. Często piszecie iż najważniejsze jest określenie własnych potrzeb więc tak zrobię.
cena - do 3 tys choć jeśli będzie duża różnica w jakości to mogę nawet do 4 tys.
Potrzebuję dobrego aparatu ale raczej kompaktowego. Podróże są dalekie więc nie chcę dźwigać wymiennych obiektywów itp. Chcę dużo kręcić w 4K żeby mieć super pamiątkę i zależy mi na jak najlepszej jakości filmowania w 4K jak i full hd. Zdjęcia zadowalające jak dla mnie, wyjdą mi w prawie każdym aparacie w tym przedziale cenowym więc skupiam się na filmowaniu.

Większość będzie w ustawieniach półautomatycznych. Jako że pewnie będę kręcić również w trakcie chodzenia to dobrze by było jakby miał dobrą stabilizację. Ważny jest też dobry Autofocus.

Fajnie jakby był jakiś zoom optyczny chociaż z 3-4razy w górę. Gdyby nie potrzeba zooma to brałabym np Sony A6100 z jednym małym obiektywem i jakość na pewno by była super, jednak zależy mi na zoomie. Choć mocno biłam się z myślami czy fakt nie posiadania zoomu w takiej podróży zrekompensuje mi super jakość.

Znajomy dał mi do przetestowania Panasonica fz1000 mówiąc że jest to bardzo dobry uniwersalny aparat. Dlatego chciałabym aby odnosić się do niego. Byłam względnie zadowolona z jakości w stosunku do ceny, jednak doskwierały mi 3 rzeczy aczkolwiek nie wiem czy to nie była wada danego egzemplarza. Otóż autofocus w 4K czasami wariował, druga sprawa to słaba stabilizacja w porównaniu z materiałami jakie widzę u innych (tak mi się wydaje) A przede wszystkim głośna praca silników aparatu którą dość mocno słychać w pomieszczeniu. Fajnie by było jakby też aparat był mniejszy jeśli da się osiągnąć podobną lub lepszą jakość w mniejszym egzemplarzu

Zastanawiałam się nad kupnem tego modelu bądź tymi:
Panasonic DSC-TZ100 (lub TZ-200)
Canon G7X mark III
Sony DSC-RX100 IV , lub jeśli jakość jest sporo lepsza i dołożyć do 4 tys to nawet RX100 VI

I tutaj pytanie który z tych zapewni mi najlepszą jakość filmowania szczególnie w 4K ale i FHD przy dobrej stabilizacji i AF. Czy warto wziąć tego Panasonica fz1000 którego testowała i się przyzwyczaiłam trochę, czy modele które podałam będąc mniejszymi, mogą dać mi lepsze osiągi?

Z góry dziękuję za czytanie tego eseju i odpowiedź :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sokoleoko 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Do filmowania w 4K, dobry AF, duży Zoom i kompaktowy rozmiar to RX100 M7. Wady, to słaba bateria (ok. 45min. przy 4K), więc warto się zaopatrzyć w Powerbank lub dodatkowe akumulatory, no i do filmowania, to przydałby się jednak gimbal, bo pomimo, że stabilizacja jakaś w 100'ce jest, to znacznie lepiej będzie film wyglądał z gimbal'a. No i oczywiście cena, "nieco" ponad budżet. ;)

Alternatywnie można zaopatrzyć się w smartfon z dobrą optyką, filmy w 4K praktycznie nie odstają jakością od w/w aparatu. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16