Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki zoom szerokokątny do Panasonica G90?

Który obiektyw z tego zestawu byście wybrali?
Olympus 12-45 f/4.0 PRO
0%
 0%  [ 0 ]
Panasonic Leica 12-60 f/2,8-4
33%
 33%  [ 1 ]
Olympus 12-40mm f/2.8 PRO
0%
 0%  [ 0 ]
Panasonic 7-14 mm f/4.0 ASPH
66%
 66%  [ 2 ]
Inny (w komentarzu wymienić jaki)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 06 Maj, 2022   Jaki zoom szerokokątny do Panasonica G90?

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem poszerzenia swojej szklarni do Lumixa G90 o zooma szerokokątnego, który w zasadzie pełniłby funkcję obiektywu podstawowego / standardowego. Obecnie mam jedynie kitowego, choć bardzo porządnego Panasonica 14-140, ale zauważyłem, że dość często brakuje mi właśnie szerszego kąta i że te 14 mm to trochę za dużo - przydałby się jakiś z szerszym kątem widzenia.
Długie czasy przymierzałem się do tego Olympusa 8-25 f/4.0 ale sprzedawcy robią co mogą, żeby mi go wybić z głowy: o ile jeszcze 3 miesiące temu można było go kupić za 3900 zł a 2 tygodnie temu już za 4400, to od majowego weekendu najniższa oferta poszybowała, jak widać w linku, do ~4600 zł, co mnie skutecznie zniechęca do jego zakupu.
Z konieczności więc szukam tańszej alternatywy, tzn nie przekraczającej 4000 zł, i biorę pod uwagę m.in. takie 3 szkła
Te 12 mm na szerszym końcu to też niewielki zysk w stosunku do mojego 14-140, ale zawsze to coś w sytuacji, gdy nie chciałbym wydać więcej niż 4000 PLN.
A może wiecie cos o jakieś akcji rabatowej w najbliższym czasie? Jakiś "black friday" czy coś w tym rodzaju i warto poczekać? Tylko żeby przed wakacjami.
Zaznaczam, że różnice w jasności obiektywu między f/2,8 a f/4.0 lub ogniskową na dłuższym końcu wprawdzie mogą mieć dla mnie znaczenie, ale nie są czynnikiem decydującym. Raczej głównie zależałoby mi na jakości obrazka.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pzdr
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ziggy 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 06 Maj, 2022   

A nie lepiej na razie kupić za kilka stówek Lumixa 12-32/3,5-5,6, który ma bardzo dobre oceny, i cierpliwie czekać na dobrą ofertę na Olka 8-25 ?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

Może i tak, ale kupując G90 miałem do wyboru albo zestaw z 14-140 albo z 12-60 f/3,5-5,6, więc skoro zdecydowałem się na 14-140, to teraz raczej wolałbym kupić ten docelowy, a nie tracić pieniędzy na kolejną "chwilówkę". Generalnie najlepsze byłoby coś od 10 mm, ale jedyny taki obiektyw w systemie, czyli Panaleika 10-25 f/1.7 to abstrakcja cenowa. Gdybym go kupił, to chyba tylko po to, żeby odesłać prezesowi Panasonika, żeby go sobie postawił na biurku w charakterze przycisku do papieru i pękał z dumy, że potrafi takie coś wyprodukować. :wink:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

Na https://forum.olympusclub.pl/threads/123701-Zestaw-OMD-EM1-Mk-I-plus-obiektywy?p=1422618#post1422618
jest 12-200/3.5-6.3 za 2100 PLN.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów

Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

Ja bym celował w używanego Panasonica 7-14.
Sprawdziłem i jest sporo ofert poniżej 3000.

Uzupełnianie 14-140 jakimś 12-xx nie ma głębszego sensu moim zdaniem.

Pytanie co do 8-25: planowałeś po jego zakupie uzupełnić zakres jakimś tele?
Aż się prosi, żeby na wyjazdy mieć właśnie 8-25 + (w idealnej sytuacji) 50-200/2,8-4,0. Do G90 wydaje mi się to zestaw idealny, ale cena wgniata w podłogę.

Nie wspominasz też o Panasonicu 12-35. Ma to jakiś głębszy powód?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

ryszardo napisał/a:
Uzupełnianie 14-140 jakimś 12-xx nie ma głębszego sensu moim zdaniem.
Niestety - zgadzam się. To jest raczej opcja absolutnie ostateczna i motywowana wyłącznie cenami.

ryszardo napisał/a:
Pytanie co do 8-25: planowałeś po jego zakupie uzupełnić zakres jakimś tele?
Tak, myślę o tym Panasonicu 100-300 - dla moich potrzeb w zupełności wystarczy, ale to opcja na przyszły rok, prawdopodobnie styczeń-luty, jak Bóg da.

ryszardo napisał/a:
8-25 + (w idealnej sytuacji) 50-200/2,8-4,0. Do G90 wydaje mi się to zestaw idealny, ale cena wgniata w podłogę.
- no właśnie :evil:

ryszardo napisał/a:
Nie wspominasz też o Panasonicu 12-35. Ma to jakiś głębszy powód?
Dwa: cena (jest najdroższy ze wszystkich tych dwunastek) w połączeniu z tym, co napisałeś wcześniej, że
Cytat:
uzupełnianie 14-140 jakimś 12-xx nie ma głębszego sensu

ryszardo napisał/a:
Ja bym celował w używanego Panasonica 7-14
Używka to ostateczność, a jeżeli już, to raczej poszukałbym używanego 8-25, o ile nie znajdę sensownej oferty na nowy.

Tym niemniej dzięki za podzielenie się swoimi przemyśleniami.
Pzdr.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów

Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

O używanego 8-25 może być ciężko - żadnego dostępnego teraz nie widzę.

Jeszcze jedna propozycja od czapy do rozważenia:
Zamiast brać zooma od 12 mm można uzupełnić zakres stałką. Na przykład Samyang 12/2,0 by się nadał. Będzie jaśniej i kilka razy taniej, ale kosztem AF.
 
 
Jarun 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

A myślałeś o Olympusie M.Zuiko 9-18 ?
https://www.optyczne.pl/i...p=0&moc=0&sort=

Trochę ciemniejszy, ale to całkiem przyzwoite szkiełko.
https://500px.com/search?q=M.ZUIKO%209-18&type=photos&sort=relevance
 
 
ziggy 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 07 Maj, 2022   

Soniak10 napisał/a:
skoro zdecydowałem się na 14-140, to teraz raczej wolałbym kupić ten docelowy, a nie tracić pieniędzy na kolejną "chwilówkę"

Jeśli nowy obiektyw ma tylko uzupełnić 14-140 to kupno któregoś ze wskazanych drogich 12-xx faktycznie ma niewielki sens. Ale w pierwszym poście napisałeś, że ma on pełnić rolę obiektywu standardowego, przez co rozumiem, że ma zastąpić 14-140. W takim przypadku Panaleica byłaby najsensowniejszym pomysłem - ma najwiekszy zakres i z G90 oferuje Dual IS.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

No więc uprzejmie ze wstrętem donoszę na samego siebie, że żem kupił Olympusa 8-25. Dzisiaj do mnie dotarł. Jak trochę pofocę, to wezmnem i cuś napiszem.
Pzdr :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17