Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka - złodziejka
Autor Wiadomość
Piwowarek201 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

A zatem dwie świetne propozycje z tego co czytam (bresser i Chase)
Bardziej przemawia do mnie Bresser. Podjade do sklepu popatrzeć przez jedną i drugą. Nie mam pojęcia co trzeba robić i kim być żeby mieć lornetkę za ponad 2 tysie :) to raczej choroba "binocholistyka"
W przypadku wyboru któreś propozycji Bresser czy Chase, v
Vixen zostanie zastąpiony i nie ma sensu trzymać jej w szufladzie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 133
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Piwowarek201, moim zdaniem kupowanie kolejnej lornetki pod wpływem tego konkretnego impulsu nie ma sensu. Do tej pory nie odczuwałeś potrzeby posiadania lepszej lornetki. A teraz nagle zamierzasz zmienić swoje zwyczaje i wstawać o 3.30 rano aby obserwować okolicę?
Oczywiście możesz kupić przez neta i jak zobaczysz, że różnica nie rzuci Cię na kolana to zwrócisz. Podejrzewam, że przyczyną jest brak wytrenowania w długiej obserwacji. Po kilku minutach ręce Ci zapewne zemdlały z wysiłku i dlatego te drgania uniemożliwiające odczytanie tablic. Twoja lornetka jest przecież dość lekka. Zamiast wydawać 1500 zł na pilnowanie samochodów sąsiadów stawiaj swój blisko okna i w razie podobnej sytuacji "przywal" w gości mocną latarką i dzwoń do nierobów (Oni nazywają siebie chyba...jak to szło? Już wiem - policja) :grin: .
A sam zakup nowej lepszej lornetki jest ok. Lepsza lornetka daje więcej radości przy obserwacjach. Tylko niech będzie przemyślany, daj sobie więcej czasu aż emocje po przygodzie opadną.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Piwowarek201, tylko pamiętaj, że Bresser to model Pirsch ED, popielaty, bo jest jeszcze zielony "zwykły", ten jest ciut słabszy(jasność i kontrast) i tańszy. Najniższą cenę mają w sklepie "Teleskopy", DO Chase też mają i też w najniższej cenie. Chase o tyle jest "lepsza", że ma większe pole o 0,5* od Bressera, natpmiast Bresser ma przewagę w ogólnej budowie i wadze. Najlepiej jakbyś miał obie razem i porównał, wtedy najlepiej jest wybrać tą najbardziej pasującą do oczu, zwłaszcza oczodołów. Powodzenia.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 699
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Jak ostatnio kupowałem lornetkę 8x42 to i Bresser Pirsch ED 8x42, i DO Chase 8x42 miałem na oku, ostatecznie wygrała Kowa BD II, ale sporo w tym przywiązania do marki (prawie 10 lat pozytywnych doświadczeń). Na pewno warto rozważyć wszystkie trzy, bo są małe i lekkie jak na klasę 42 mm oraz dobre optycznie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Za różnicą w cenie idzie zazwyczaj jakość. Chase jest ok ale nie jest lepsza od Kowy, ze tak powiem delikatnie.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Piwowarek201, ABS i Tomek mają rację, najlepsza z tych trzech lornetek to Kowa i warto do niej dopłacić. Ma najlepszą budowę (magnez) i mechanikę, optyka też lepsza +największe pole widzenia, więc te 500 zł więcej, jest warte dołożenia. Ja kupiłem Kowę, co prawda 6,5x32 i 10x42, ale właśnie dla tych różnic, czego nie żałuję.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   Re: Lornetka - złodziejka

_Tomek_ napisał/a:
Piwowarek201 napisał/a:
Napiszcie proszę co byście wyciągnęli z szafy gdybyście mieli taką wczesno-poranną akcje?

Kowę 8x42, bo jasna i stabilny obraz kiedy z emocji ręce drżą. A gdybym nie mógł odczytać tego co chcę, to Kowę 12x56.


DO Roh 8x56 (zakładając limit cenowy bo w innym wypadku Nightuntera 8x56 a na dalekie spacery jakąś Leice 8x42)

PS. Chase i Bresser (8x42) nie są złe jeśli Kowa za droga
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 18 Maj, 2022   

Trochę spóźniony ten mój post ale ja w podobnych sytuacjach zamiast lornetki stosuję ap.f. z obiektywem zoom 100-400 mm. Umieszczony na statywie pozwala na utrwalenie nie tylko "bladym świtem" i nie tylko numerów rejestracyjnych (z reszta pewnie kradzionych?) ale wszystkiego co może się przydać w późniejszym ew. dochodzeniu. Można też zastosować jakąś kamerkę z zoomem. Lornetka służyć może jedynie do zorientowania się w sytuacji i namierzeniu czy zidentyfikowaniu zjawiska nas interesującego a aparat do obiektywnej rejestracji i ew.późniejszej poprawy jakościowej utrwalonych obrazków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14