Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jeszcze mniejsza czyli 25mm
Autor Wiadomość
hipis_1 
Nowy
hipis


Posty: 22
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2022   

Obserwowałem bez okularów. Zieloną obwódkę między białą ramą okienną a szybą to przypadkiem zauważyłem, gdy oceniałem ostrość. Generalnie Terra ma lepszy obraz od Sportstara. Kolega bez wahania stwierdził, że jest jaśniejsza i daje takie HD jak to ujął.
W okularach sprawdzałem, bo nie zawsze chce mi się je zdejmować, i tutaj Zeiss wygrywa.
Czy tego typu lornetka musi być taka gruba? Moja zgubiona budżetówka, wiadomo optycznie gorsza, była bardziej płaska po złożeniu. Pewnie takiego Zeissa się lepiej trzyma, ale kompaktowość się zmniejsza.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2022   

hipis_1, prawdopodobnie Twoja zgubiona lornetka miała cieńszą obudowę zewnętrzną i stąd to wrażenie cienkości i płaskości po złożeniu.
Co do AC, to w moim egzemplarzu występowało, ale w skrajnie ekstremalnych warunkach i to głównie bliżej brzegu pola, tak z 10% od krawędzi, natomiast środek był wolny od tej przypadłości, chyba, że chciałem na siłę znaleźć, ale to w każdej lornetce można.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2022   

Cytat:
Futerał akurat wolę Nikona. Jest po prostu mniejszy. Zeiss daje sztywniejszy, ale przez to większy, bo niepotrzebnie tam się przenosi powietrze. Trochę bez sensu bo wiadomo, że przy 8x25 chodzi o kompaktowość.


Futerał terry ma na jednej ze ścianek przetłoczenia „dzięki” którym lornetka gładko wchodzi w określonym położeniu…trzeba na to zwracać uwagę przy wkładaniu doń lornetki.
Odpowiednie odruchy, związane z procesem właściwego umieszczania lornetki w futerale, pewnie z czasem się wykształcą ale ja, nie czekając na to, zaadoptowałem dla terry futerał od kowy sv – podobny do tego od nikona.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 697
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2022   

... a ja dzisiaj kolejny dzień nosiłem Terrę luzem w kieszeni kurtki. Gdybym do każdego zerknięcia miał wyciągać z tej portmonetki co dają w zestawie, ustawić, potem schować to... przestałbym mieć ochotę na takie zerkanie. No i futerał już słabo wchodzi do kieszeni.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2022   

_Tomek_ napisał/a:
No i futerał już słabo wchodzi do kieszeni.


No właśnie, gdyby był ciut większy to tym bardziej do kieszeni by nie wlazł, ale umożliwiłby schowanie lornetki ustawionej pod użytkownika i przynajmniej do paska od spodni by się nadał.
 
 
hipis_1 
Nowy
hipis


Posty: 22
Wysłany: Sro 18 Maj, 2022   

Wziąłem Terrę na kilkudniowy wypad do Włoch. Tak ze 3 razy brałem ją ze sobą, gdy miałem w planach mecz i zwiedzanie miejsc, z którym może być panorama na miasto i okolice. Lornetka fajna. Po złożeniu dopasowanie do oczu to chwila. Czasem musiałem wyregulować ostrość, bo wiadomo, że przy składaniu i chowaniu coś tam można przekręcić. Nie brałem pokrowca, tylko wciskałem lornetkę do saszetki nerki, gdzie nosiłem kasę itd. Wypycha nerkę, ale daje radę. Nie chciałem nosić dwóch rzeczy przyczepionych do paska (miałem tak tylko na podróż). Oryginalny futerał ma trochę ciasną szlufkę i czasem musiałem się namęczyć by wcisną tam jeszcze końcówką skórzanego paska (czyli podwójna grubość paska). Mogłem przełożyć na prawą stronę, ale z lewej strony było mi jakoś wygodniej. W każdym razie lornetka się przydała. Ze wzgórza w Bergamo było widać zarys wieżowców w Mediolanie, choć powietrze było słabe do obserwacji.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 697
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Maj, 2022   

hipis_1 napisał/a:
Po złożeniu dopasowanie do oczu to chwila.

No właśnie, nie taki diabeł straszny :twisted: Opinie czytałem nieciekawe, że tyle ustawiania... Jak wyciągam z kieszeni i widzę, że coś się przestawiło, to od razu rozstaw na maksa, a potem zwężam równo na obu zawiasach aż dobrze widzę, a muszle oprą się o dolne części oczodołów. Tak mi idzie szybciej niż w drugą stronę (rozszerzając tubusy przy oczach)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 20 Maj, 2022   

_Tomek_ napisał..." Opinie czytałem nieciekawe, że tyle ustawiania... Jak wyciągam z kieszeni i widzę, że coś się przestawiło, to od razu rozstaw na maksa, a potem zwężam równo na obu zawiasach aż dobrze widzę, a muszle oprą się o dolne części oczodołów."

Wszystko to jest fajne,jak nie potrzebujesz złapać celu w danym momencie, bo cel jest stacjonarny a nie w ruchu np ptak lub zwierze. Mnie o wiele szybciej wychodzi wyciągnięcie 8x32 z futerału i przyłożenie do oczu, niż ustawianie 8x25, ale to mnie, inni użytkownicy może są sprytniejsi w tej kwestii :mrgreen: .
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 132
Wysłany: Pią 20 Maj, 2022   

Jan55 napisał/a:
[b]
Mnie o wiele szybciej wychodzi wyciągnięcie 8x32 z futerału i przyłożenie do oczu, niż ustawianie 8x25, ale to mnie, inni użytkownicy może są sprytniejsi w tej kwestii :mrgreen: .


No mnie tak wkurzało to każdorazowe ustawianie Kowy SV, że przestałem jej używać. Gwoździem do jej trumny była również przepaść w komforcie obserwacji między nią a M7 8x30. Na szczęście nie wpadłem na pomysł, że przecież mogę kupić większy futerał i wozić ją rozłożoną gotową do użycia.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 697
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Maj, 2022   

Niedawno pokazywałem Terrę 8x25 mojemu młodszemu bratu i w ogóle nie mógł jej ustawić, choć tłumaczyłem co i jak. On ma zerowe doświadczenie, chciał kupić jakiś tani monokular do podglądania przyrody na spacerach i namawiałem go, by kupił chociaż tego Nikona Sportstara 8x25 EX, ale Terrą skutecznie go zraziłem do lornetek :lol: Może faktycznie dla niektórych osob lepsze rozwiązanie to monokular. Są przecież porządne, np. Leica monovid 8x20 (pół Ultravida). Przynajmniej rozstawu nie trzeba ustawiać :razz:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 21 Maj, 2022   

_Tomek_, jeżeli już monokular to przynajmniej 8x32, bo z 8x20 będzie jeszcze gorzej niż z lornetką 8x25 :cry: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14