Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS M50 Mark II
Autor Wiadomość
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Czw 26 Maj, 2022   Canon EOS M50 Mark II

Postanowiłem zakupić aparat jak w tytule posta ze standardowym obiektywem 15-45(taki obiektyw mi wystarczy) i ciekawi mnie jedno,czy podczas nagrywania filmów:filmy nagrywane w Full HD 30kl/s na dworze podczas spaceru,jazdy rowerem lub podczas koncertu lub innej imprezy plenerowej,można przybliżać i oddalać to co jest nagrywane,a chodzi zoom podczas nagrywania filmów i jak go włączyć w aparacie oraz jak używać podczas nagrywania filmów?
Liczę na dokładne odpowiedzi Dziękuję
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pią 27 Maj, 2022   

Nie mogę edytować posta,więc napiszę kolejny post,bo może niezbyt dokładnie opisałem pytanie w poście
Ciekawi mnie czy Canon EOS M50 Mark II z obiektywem 15-45mm IS STM(standardowy obiektyw dołączony do aparatu) mogę podczas fotografowania i nagrywania filmów można przybliżać i oddalać widok na to co fotografuję i nagrywam?
Może teraz moje pytanie będzie bardziej zrozumiałe
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 27 Maj, 2022   

Jestem najmniej kompetentną osobą by odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nie mam Canona i nie filmuję. Z tego co mi wiadomo przy zmianie ogniskowej (przybliżaniu i oddalaniu) obiektywu fotograficznego AF musi korygować ostrość, lub ostrość korygować trzeba ręcznie (gdy obiektyw jest manualny). Są obiektywy typowo filmowe gdzie przy zmianie ogniskowej nie trzeba korygować ostrości. No, ale 15-45mm IS STM takim obiektywem nie jest.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pią 27 Maj, 2022   

Czyli pozostaje filmowanie bez powiększenia,ale to najmniejszy problem :)
Mam jeszcze pytanie.Czy używając przybliżenia muszę za każdym razem przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką,obrócić pierścień powiększenia w prawo i wtedy działa przybliżenie za pomocą pierścienia przybliżania,by wyłączyć przybliżenie muszę przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką i obracać pierścieniem przybliżania obiektywu w lewo do czasu aż część obiektywu odpowiedzialna za przybliżanie się schowa,może jest inny sposób na używanie przybliżenia podczas fotografowania?
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pią 27 Maj, 2022   

Nie mogę edytować ostatniego posta,wiec napiszę kolejny post wyjaśniający mój ostatni post z dnia 27.05.2022 z godziny 16:59
Żeby fotografować lub filmować muszę za każdym razem po uruchomieniu aparatu przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką,obrócić pierścień powiększenia w prawo i mogę fotografować i filmować,robić zbliżenia przy fotografowaniu i filmowaniu używając pierścienia do przybliżenia na obiektywie.By wyłączyć w aparacie fotografowanie muszę przytrzymać przycisk na obiektywie w kierunku wskazanym strzałką i obracać pierścieniem przybliżania obiektywu w lewo do czasu aż część obiektywu odpowiedzialna za fotografowanie,filmowanie i przybliżanie schowa się.
Trochę to dziwne,że trzeba tak robić za każdym razem jak chcę się fotografować lub filmować i nawet zakończyć fotografowanie i filmowanie,ale idzie się przyzwyczaić.
Jak na początek kontaktu z aparatem bez lusterkowym jestem zaskoczony aparatem Canon EOS M50 Mark II po przesiadce z aparatu cyfrowego.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 27 Maj, 2022   

Pewnie ten typ tak ma. Podejrzewam, że jest to obiektyw wysuwany do użytku, wsuwany do transportu by zajmował jak najmniej miejsca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15