Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
SvBony SV202 8x32 - recenzja
Autor Wiadomość
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 15 Cze, 2022   

Dodaje mały komentarz w związku z tym, że lornetka zaczyna mieć problem z kolimacją. Parę dni temu zauważyłem, że obrazy prawy i lewy miały przesunięcie w pionie. Nie była to duża różnica i oczy jeszcze sobie radziły z jej skorygowaniem, ale po odsunięciu lornetki od oczu czułem że oczy muszą się "przestawić" na widzenie bezlornetkowe.

Natomiast dzisiaj kolimacja się naprawiła (zapewne nie na długo). Obawiam się że gdzieś musi być jakiś luz, który to powoduje.

To tak w temacie jakości wykonania :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 15 Cze, 2022   

krzys13k...potrzep nią mocno żeby się całkiem rozkolimowała i reklamuj, bo nie ma co czekać i bawić się, że teraz jest dobrze a za chwilę będzie gorzej. Czym wcześniej to zrobisz, tym lepiej dla Ciebie :wink: .
 
 
Andrzej_X 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Pią 17 Cze, 2022   

Warto uprzednio zapoznać się z warunkami gwarancji. Kiedyś chciałem reklamować Sportstara EX, który stracił kolimację lecz legendarny serwis Nikona ma zapis, że gwarancja nie obejmuje kolimacji. Więc może lepiej rozważyć rekojmię sprzedawcy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 17 Cze, 2022   

W przypadku krzys13k, wchodzi w rachubę tylko rękojmia sprzedawcy, jako, że serwisu SvBony nie ma.
 
 
k3lt 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pon 11 Lip, 2022   

Gdyby ktoś chciał sobie potestować tą lornetkę to są obecnie w niezłej cenie na Amazonie: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=571782#571782
 
 
Myszowor 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2022   

Ja takiego kurzu w środku nie miałem, pole widzenia oceniam na 7,5 aberacja bardzo mała, pokonuje tutaj Nikony HG, nieostrości już od 60% pola niestety i to jedyna większa wada jaką zauważyłem. Mechanicznie całkiem dobrze, wykonanie bdb, za te pieniądze super opcja.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2022   

Czyli wychodzi na to, że ostrego pola jest 3-3,5*, więc trudno, żeby na tak małym polu, AC była duża, chociaż się to zdarza. Co do mechaniki to można będzie mówić dopiero, może, po pół roku w miarę intensywnego używania. Kolega krzys13k, zgłaszał już problem z kolimacją, więc coś może wyjść po jakimś czasie, na forum CN i Am, też pisali o występujących usterkach, zwłaszcza o bardzo dużym rozrzucie jakościowym między egzemplarzami. Generalnie jak ktoś kupił wtedy jak kosztowała, chyba, 400 zł to ok, bo obecna cena (700) już jest trochę za wysoka jak na lornetkę prawie nie znaną i nie przetestowaną, wolałbym dołożyć coś więcej kasy, w porównaniu do obecnej ceny SvBony, i kupić znaną i sprawdzona markę, ale to jest moja opinia, a inni mogą mieć odmienną opinię.
Natomiast bdb opinie zbiera SvBony 10x42, tyle, że jej największą wadą jest małe, jak na dzisiejsze czasy, pole widzenia (6*), ale sądząc po opiniach, wielu osobom to nie przeszkadza.
 
 
_Andrzej_ 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

krzys13k Odświeżam trochę stary temat ale mam pytanie odnośnie tej lornetki. Otóż zakupiłem Svbony sv202 8x32 oraz Delta Optical One 8x32 i próbuję zdecydować którą zostawić. Ogólnie Svbony jest lepszy ale ma pewną wadę - mocne refleksy np. obserwując miasto nocą kiedy dookoła świeci dużo latarni. Gdy przesuwam lornetkę i światło wpada do niej po pewnym kątem to non stop widzę w niej odbicia w kształcie pierścieni. Tak jakby światło z latarni pod pewnym kątem tworzyło odbicia. Zauważyłeś coś takiego w swojej sztuce? Myślę o tym czy to jest po prostu taka wada konstrukcyjna czy wada mojej konkretnej sztuki. Ten problem nie występuje w Delta Optical. Zrobiłem zdjęcie obu i w Svbony w miejscu w który soczewka styka się z obudową materiał obudowy jest jasny, niewyciemniony. Natomiast w Delta jest dookoła ciemny pierścień. Możliwe że to jest przyczyną odbić. I tu pytanie czy tak jest tylko z moją sztuką czy wszystkie tak mają? Bo jeśli tylko moja to zwrócę i zamówię drugą.

rsz_wyciemnienie.jpg
Po lewej Delta a po prawej Svbony
Plik ściągnięto 523 raz(y) 348,46 KB

flare.jpeg
Odbicia nie są identyczne jak na zdjęciu ale nieco je przypominają. Nie udało mi się zrobić zdjęcia aparatem.
Plik ściągnięto 523 raz(y) 138,61 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

_Andrzej_. Efekt ten jest wynikiem słabego wyczernienia wnętrza tubusów SV, widać różnicę vs DOne.
 
 
_Andrzej_ 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

Jan55 napisał/a:
_Andrzej_. Efekt ten jest wynikiem słabego wyczernienia wnętrza tubusów SV, widać różnicę vs DOne.


Tak się właśnie domyślałem, chciałem się jedynie dowiedzieć czy to po prostu tak jest z moją sztuką czy wszystkie tak mają. Czytałem trochę recenzji i w żadnej z nich o tym nie wspominali, a nawet wspominali że ta lornetka dobrze sobie radzi z wewnętrznymi odbiciami np:

"Further test conducted with the flashlight and street lamps showed that Svbony had a better control over reflection then my Kestrel 8×42 Ed. Viking Kestrel wasn’t bad at all but it did show some green small doughnut hovering around the fov. The Svbony showed a very clean image free of any reflections & glints! Simply amazing "
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

_Andrzej_, tak się składa, że mam tego Vikinga Kestrela ED 8x42 od 4 lat i jeszcze ani raz nie zauważyłem jakichkolwiek odbić czy odblasków, zwłaszcza od latarni, a jest to najczęściej używana moja lornetka, praktycznie codziennie ( tzw parapetowa). Swoją drogą, Kestrel jest świetną lornetką, tak optycznie jak i mechanicznie. Lepszą od np Delty Chase ED czy Vipera HD, a niewiele słabsza od GPO ED, z nimi porównywałem bezpośrednio.
Można wysnuć wniosek, że albo trafiłeś na taki egzemplarz albo wszystkie tak mają tylko nikomu nie rzuciło się to w oczy a to że opiniujący pisze o swoim egzemplarzu jako" bez odbiciowym" to może trafił na lepiej wykonany a Ty na gorszy. Na tym pułapie cenowym rozrzut jakościowy, pomiędzy egzemplarzami danej apertury, zwłaszcza w optyce firm chińskich, jest tak duży, że trzeba mieć szczęście aby trafić na dobry optycznie i mechanicznie egzemplarz lornetki.
 
 
_Andrzej_ 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

Jasne, dzięki za odpowiedź. Zamówię w takim razie drugą sztukę i zobaczymy.
 
 
_Andrzej_ 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 12 Mar, 2024   

Jeśli ktoś miałby podobny problem z refleksami to podzielę się znaleziskiem. Otóż zamówiłem drugą sztuką i w drugiej sztuce co prawda są refleksy ale już znacznie znacznie mniejsze. Są na tyle mniejsze, że nie przeszkadzają w obserwacji nawet nocą, w mieście gdzie jest pełno latarni. Widać producent ma pewien problem z kontrolą jakości.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 12 Mar, 2024   

_Andrzej_ napisał..." Widać producent ma pewien problem z kontrolą jakości".

Pewien problem? To jest permanentny problem chińskich producentów optyki, który co najgorsze, dotyka też markowych firm, zlecających produkcję lornetek w Chinach :sad: .
 
 
Grossus 
Początkujący
Maciej



Posty: 26
Skąd: Zalasewo
Wysłany: Pią 15 Mar, 2024   

_Andrzej_ napisał/a:
Jeśli ktoś miałby podobny problem z refleksami to podzielę się znaleziskiem. Otóż zamówiłem drugą sztuką i w drugiej sztuce co prawda są refleksy ale już znacznie znacznie mniejsze. Są na tyle mniejsze, że nie przeszkadzają w obserwacji nawet nocą, w mieście gdzie jest pełno latarni. Widać producent ma pewien problem z kontrolą jakości.


Ostatecznie, która została? Delta Optical ONE czy ta SV202 8x32?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18