Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka do ZOO
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Cze, 2022   Lornetka do ZOO

Byliśmy dziś całorodzinnie w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Optymalna lornetka na taki spacer była dla mnie oczywista - jakaś dzienna o sporym powiększeniu, typu 10x30 lub 12x42. Nie mam jednak aktualnie żadnej dziesiątki, a moja 12x56 jest klocem. Wziąłem więc 8x42, która jest lekka, a duża źrenica daje komfort. Choćby taki, że jest paromilimetrowa tolerancja na ustawienie rozstawu tubusów (maksymalne pole mam w jednym ustawieniu, ale całość pola bez zaciemnień widzę bez specjalnego dbania o ustawienie lornetki, tak samo moja żona korzystała z moich ustawień rozstawu).

Lornetka sprawdziła się znakomicie: ptaki poukrywane w gałęziach woliery, wylegujące się z dala od ludzi kopytne, spojrzenie "twarzy" goryla, karmienie foki w głębi wybiegu... Ile bardziej ubogie byłyby wrażenia bez lornetki? A tu piękna pogoda, masa ludzi i lornetkę zauważyłem tylko u jednej osoby poza mną (facet zresztą gapił się na mnie przez nią, pewnie patrzył co tam mi wisi na szyi :lol: ). Z aparatami i długaśnymi tele było może parę osób, ale to akurat rozumiem. Rodzinka pod bokiem, mocne dzienne światło, pośpiech - to nie są warunki kiedy powstają fajne zdjęcia.

Może powinni pożyczać lornetki przed wejściem? Były jakieś punkty widokowe z lornetkami na statywach, ale to mało.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej_X 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Sob 11 Cze, 2022   

Ostatnio będąc w zoo nawet nie pomyślałem o lornetce. Ale to pewnie dlatego, że szliśmy dodatkowo z dwójką małych dzieci i ich niezbyt zaintersowanymi przyrodą rodzicami.
Normalnie na pewno bym wziął że dwie albo trzy 😉
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Cze, 2022   

Większy problem z tymi niezainteresowanymi przyrodą rodzicami niż małymi dziećmi :roll: Ja też byłem z dwójką moich paroletnich chłopaków, ale to dla mnie norma, bo bardzo rzadko mam okazję wyjść na spacer przyrodniczy samemu (jak kiedyś...). Jasiek miał swoją lornetkę i było ok. Tylko obserwując trzeba mieć ich pod ręką, najlepiej za rękę, na co coraz trudniej się zgadzają, bo uważają, że są duzi.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 14 Cze, 2022   Re: Lornetka do ZOO

_Tomek_ napisał/a:
... Optymalna lornetka na taki spacer była dla mnie oczywista - jakaś dzienna o sporym powiększeniu, typ..u 10x30 lub 12x42. ..


Ciekawy punkt widzenia. Ja bym powiedział, że raczej coś w okolicach 8x30 albo i 7x...
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Cze, 2022   

Do ptaszarni - tak. To sala z drzewami, kałużą w środku i ścieżką wokół. Ptaki swobodnie latają. Wszystko blisko, więc lepsze małe powiększenie. Każdy zwierz na wybiegu to raczej konkretny cel w sporej odległości, więc tu wolałbym 10x lub 12x. Ale ósemka to nadal 95% frajdy.

Mogłem założyć ankietę :)
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Cze, 2022   

Ja, gdy idę sam do warszawskiego ogrodu zoologicznego, zabieram ze sobą kowę 6.5x32.
Gdy idę z żoną to bierzemy jeszcze terrę 10x25. Kiedyś braliśmy PZO 6x30 lub kowę sv 8x25,
ale terra jest fajniejsza...
Oboje wolimy patrzeć przez kowę z racji jej dużego pola rzeczywistego, a powiększenie 6.5x wystarcza nawet na tych "sporych" (toż to raptem kilkadziesiąt metrów i nawet gołym okiem trudno jest pomylić słonia z żyrafą choćby nawet podszedł do granicy wybiegu) odległościach.

PS. Moim zdaniem powiększenie 10x i większe może być przydatne gdy chcemy zaoszczędzić kasę i popatrzeć na zwierzęta nie kupując biletów.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Cze, 2022   

Binokularnik napisał/a:
PS. Moim zdaniem powiększenie 10x i większe może być przydatne gdy chcemy zaoszczędzić kasę i popatrzeć na zwierzęta nie kupując biletów.

Za 2+2 zapłaciliśmy 80 zł, do tego lody czy helikopter na wysięgniku. Ale mz nie ma co żałować. Teraz to taki zadbany park z atrakcjami, w tym zwierzęta :) Ogromny postęp w stosunku do tego co pamiętam z dzieciństwa, późnego PRLu.

Dla mnie duże powiększenie lepsze, bo mogę przyjrzeć się zwierzakowi tak jakbym koło niego stał. Gdybym wybierał się sam to zabrałbym dodatkowo lunetę 65 mm z zoomem 16-48x i statyw.

No i zdjęcia. Lornetka choćby 10x plus telefon to jednak odpowiednik teleobiektywu około 400 mm (ekw. FF), a to już jest duże nawet w formacie 4/3, którego używam. Oczywiście nie ta jakość, ale do ładnych zdjęć, poza sprzętem, i tak trzeba obmyślić porę dnia, światło, mieć dużo czasu oraz odpowiedni nastrój. A tak w dowolnych warunkach pamiątka od ręki jest.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Cze, 2022   

Cytat:
Może powinni pożyczać lornetki przed wejściem? Były jakieś punkty widokowe z lornetkami na statywach, ale to mało.


Powinni, ale to finansowo się nie spina. Jak kupią tanie, to za chwilę będą złomem. Jak kupią jakieś solidne i dobre optycznie, to cena będzie za duża na taką zabawę, trzeba będzie jakieś kaucje pobierać, sprawdzać itp itd więc pracownika dodatkowego do tego delegować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14