Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lornetka 32-36mm do 2000zł
Autor Wiadomość
Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   lornetka 32-36mm do 2000zł

Witam.
Do tej pory używałem Vortexa Diamondback HD 8x32 i ogólnie byłem zadowolony ale udało mi się go sprzedać w cenie za którą go kupiłem i postanowiłem kupić coś lepszego ale w takim lub trochę większym rozmiarze (32mm chyba że znajdzie się jakaś kompaktowa 36mm, waga max 700g)
Budżet jakim dysponuje to 2000zł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   

Michał91, coś lepszego to Nikon M7 (2099 zł), ostrzejszy,co prawda z mniejszą aperturą 30mm) ale, w/g mnie jaśniejszy, z mniejszą AC i większym ostrym polem, zdecydowanie lepszy niż starsza wersja Monarcha 7.
Masz jeszcze Kowę BD II XD 8x32 i Kite Falco 8x32, z tym że Kite jest nie wiele lepsza optycznie od Vortexa, natomiast Kowa ma mniejszą AC i więcej ostrego pola.
Z lornetek 8x36 nie ma na rynku nic :cry: .
Więcej dachowych lornetek 8x32 do 2000 zł, lepszych od Vortexa, w/g mnie, nie ma, trzeba by dołożyć jeszcze 2000 zł i kupić Kowę Genesis 8x33 (3999) lub poro Nikon E II 8x30 (2700).
PS
Jest jeszcze Opticron Traveller BGD ED 8x32, ale kosztuje już 2350, czyli powyżej Twojego budżetu, ale optycznie to poziom Kowy i nowego Nikona M7. MZ cena poszła za bardzo w górę, z 1750, więc jest trochę drogo. Przy obecnej cenie Opticrona, wolałbym Nikona M7 lub Kowę.
W Kowie musisz sprawdzić muszle oczne, czy Ci spasują, bo mają większą średnicę(43mm) od pozostałych.
 
 
Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   

Poczytałem o tym Nikonie trochę i wydaje się ok tylko zastanawiam się czy wart jest dopłaty 1200zł w stosunku do Vortexa. No i tylko 2 lata gwarancji.
Kowa wydaje mi się całkiem ciekawa i w sumie widzę ze za 1600zł można ją kupić.
Podoba mi się też Vortex Viper 8x32 ale chyba nie jest on już nigdzie dostepny.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   

Michał91, Vortexa Vipera nie ma od lat w sprzedaży. Nikon jest wart dopłaty a 2 lata to gwarancja sklepowa a producent daje 10 lat. O Kowie napisałem (muszle oczne).Wybieraj co Ci pasuje.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   

W kwestii doboru lornetki 8x zgadzam się z Janem, chyba, że jesteś "głodny" powiększenia - jest Bushnell Nitro 10x36 czy ww w wersji 10x, tudzież dobrze przyjęty Pentax 9x32 (któryś z bywalców forum plasował jakość optyczną Pentaxa wyżej Nikon EII a ta to już nie byle co).
https://www.optyczne.pl/3...itro_10x36.html
https://www.bestbinocular...x32ADWP-160.htm

PS. Tyle, że z powiększeniem trzeba być ostrożny, wszak "less is more" ale 9x to jeszcze nie szaleństwo...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   

Co do Nitro 10x36, to jest bdb lornetka, ostra w środku, ma bdb korygowaną AC, małe gabaryty, ale jej największą wadą są występujące odblaski i mgiełki u dołu okularów, i to dość intensywne na poziomie starego Monarcha 7 8x30.
Co do Pentaxa to tak, kiedyś został porównany na forum do Nikona E II, ale to nie ten model Pentaxa, tylko najdroższy model serii ZD ED. Pozostałe, tańsze modele, to półka optyczna lornetek klasy np.Delty Chase, Vortexa Diamondbacka HD itp. i cechują je małe pola ale bdb optyka i budowa.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 24 Cze, 2022   

Michał91, popieram Jan55 w kwestii Nikona Monarcha M7. Mam, i jest to szkło niewiele (jeżeli w ogóle) gorsze od Opticrona Travellera, bezdyskusyjnie lepsze od Diamondbacka. Żeby nie było łatwo i słodko, jak dla mnie Kowa choć gorsza optycznie od Nikona ma lepsze i wygodniejsze (jak dla mnie) muszle oczne. Ponadto (jak dla mnie ) wadą Kowy jest mocowanie paska nie po bokach lornetki ale od spodu, przez co lornetka podczas marszu odskakiwała i nieprzyjemnie uderzała mnie po klatce piersiowej, dlatego ją oddałem i wybrałem Nikona.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 25 Cze, 2022   

Jan55 napisał/a:
Z lornetek 8x36 nie ma na rynku nic :cry: .


:shock:

https://www.lanius-books.com/Pentax-ad-8x36-wp-769

:mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Cze, 2022   

kot Sylvester, masz rację, jest Pentax 8x36, ale, w/g mnie, jest słaby optycznie, a kolega szuka czegoś lepszego, dlatego o niej nie pisałem, na dodatek patrzy się przez nią jak przez dziurkę od klucza (pole okularu około 45*) :cry: . MZ optycznie jest słabsza od starego Monarcha 7 8x30 i nie jest lepsza od Vortexa. Z nowym M7 i Kową przegrywa optycznie bo mechanicznie i pod względem obudowy jest niezła, a do tego jest wielka jak lornetki 8-10x42-50. Jeżeli już, to lepiej dołożyć do Delty Chase 8x42 (mniejsza i optycznie bdb). Ale to jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić. :grin:
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 528
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lip, 2022   

Maciek napisał/a:
Ponadto (jak dla mnie ) wadą Kowy jest mocowanie paska nie po bokach lornetki ale od spodu, przez co lornetka podczas marszu odskakiwała i nieprzyjemnie uderzała mnie po klatce piersiowej, dlatego ją oddałem i wybrałem Nikona.


Mi też to odskakiwanie przeszkadza, ale gdyby te „uszy” były po bokach to (w moim przypadku) uwierałyby podczas obserwacji w pierwszy staw drugiego palca. I tak źle, i tak niedobrze...
Lornetka jest mała (krótka) i modyfikacje uchwytu raczej nie wchodzą w grę, więc wybaczyłem kowie to stukanie w mostek.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lip, 2022   

Może skróćcie pasek do tej Kowy, żeby się nie obijała? Do mojej 8x42 musiałem przyciąć z powodów opisanych w innym wątku i nic się nie obija, a mocowanie paska jest tak samo lekko z dołu. Trochę czuję się jak koń z karmiakiem :)
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 528
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

_Tomek_ napisał/a:
Może skróćcie pasek do tej Kowy, żeby się nie obijała? Do mojej 8x42 musiałem przyciąć z powodów opisanych w innym wątku i nic się nie obija, a mocowanie paska jest tak samo lekko z dołu. Trochę czuję się jak koń z karmiakiem :)


Skróciłem pasek o kilka centymetrów (nie na zawsze i będę mógł wrócić do poprzedniej długości gdyby mi się odwidziało) i wygląda na to że jest lepiej. Lornetka przylega do klatki, nie pajacuje i też wygodnie sięga się po nią. Dziękuję!
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   

Fajnie, że taki prosty sposób zadziałał :) Nie, nie, odradzam przycinanie! Bo zimą, na grubsze ubrania, przyda się dłuższy pasek, a druga rzecz, przycięty pasek strasznie się siepie, ja to zabezpieczyłem klejem, niby przezroczystym, ale i tak estetycznie to nie wygląda.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 16 Lip, 2022   

_Tomek_, wystarczy zapalniczką delikatnie opalić ucięty brzeg, opalenie odrazu zgnieść palcami na płasko i wygląda bardzo estetycznie. Polecam tą metodę. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14