Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon se 12x50
Autor Wiadomość
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sro 22 Cze, 2022   Nikon se 12x50

La la la, la... jedzie do mnie 'Nikon se 12x50'. Ciekawe jak duża będzie różnica między Nim a 'Olympus 12x50 exps !' ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Sro 22 Cze, 2022   

Wiem chyba od kogo ... :mrgreen:

Różnica bedzie i to duża, obraz praktycznie bez AC, większe pole- ale sam opisz porównanie .
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sro 22 Cze, 2022   

Spodziewaj się dużej różnicy. Piszę to bo ja kupując 12x50 SE w 2014r porównywałem ją wówczas z Olympusem 12x50 EXPS I, który kosztował ok. 800zł (czyli wtedy też sporo). Nie miałem wówczas większego doświadczenia, ale różnica była naprawdę wyraźna, na tyle, że zdecydowałem się mimo znacznie większej kasy, i nie żałuję! :-)
Nie pamiętam detali tego porównania, pamiętam to co od razu rzuciło się w oczy: obraz był po prostu bardziej żywy, jasny, rozdzielczy i ostry, tak że nie miałem nad czym się zastanawiać. Olympus był jakby ciemniejszy, było wrażenie jakiegoś dodatkowego przezroczystego ekranu w stosunku do SE (porównanie było późnym popołudniem bez ostrego słońca, przed burzą). Dodam, że wtedy w porównaniu uczestniczyło dwóch kolegów mających doświadczenie w fotografii i oni wtedy też jednoznacznie za SE.
Zamówiłem jeszcze wtedy Nikona 12x50 EX (??), kosztował między 500-600zł. On mi się nie podobał chociażby dlatego, że miał kiepski balans bieli - zażółcał obraz.
Ten Olympus bez porównania z SE to fajna lornetka, wtedy uważałem, że obraz miał dużo lepszy od Nikona EX.
SE wtedy wydawała mi się też smuklejsza lornetką (korpus w okolicy mostka - tam gdzie się ją trzyma) .

Miłego użytkowania!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Cze, 2022   

Nikona 12x50 SE zauważalnie przebija dopiero Swarek EL 12x50.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Czw 23 Cze, 2022   

dziwi mnie tylko ze te Nikon-ki maja taki spadek sprawności /dołek/ dla 500nm mimo swojej świetności ...
Nie ma tez w tym modelu flatenera takiego jak w Fuji 10x50 Fmtrx.

nikon3.png
Plik ściągnięto 3172 raz(y) 81,4 KB

nikon2.png
Plik ściągnięto 3172 raz(y) 127,07 KB

nikon 1.png
Plik ściągnięto 3172 raz(y) 78,96 KB

 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 23 Cze, 2022   

Zgadzam się z Arkiem …
Kiedyś wybierając pomiędzy nikonem SE 12x50 a vortexem razorem 12x50 zostawiłem sobie SE .. lekka i ergonomiczna do pola można się przyzwyczaić , w mojej ocenie do nocnego nieba lepszy jest fujinon .
El 12x50 tu już inna liga trochę ;-)

Niemniej jednak SE 12x50 to świetna lornetka i „będzie Pan zadowolony „
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sob 25 Cze, 2022   

Nikonnek już jest. Jest super. I ogólnie jak na używany też jest super, jest zadbany, jak nowy. A widoki z Niego petara... :mrgreen:
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

no dobra, a oprócz "Petara" to dostaniemy jakieś porównanie ? :roll:



T
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Wto 28 Cze, 2022   

Witam. Właściwie nie wiem co porównywać. Od mojej starej lornetki 'Olympus exps I' 'Nikon se 12x50' jest pp prostu lepszą lornetką. Sprawia wrażenie dużo lżejszej od Olympus'a (ważą podobnie). Mieszkam na pierwszym piętrze, i żeby popatrzeć na trawę przy bloku, musiałem użyć 'Nikon ex 7x35', bo Olympus nie ostrzył tak blisko. A dopiero przez 'se 12x50' wiem. że takie ptaki 'ala' kosy dosłownie wyrywają dżdżownice z trawnika i gdzieś jeszcze żywe niosą w dziobie. Na korzyść Nikon se jest ustawianie ostrości. Jak ustawiłem wczoraj, to po złożeniu jej, i po wyjęciu jej z futerału, i ponownym rozłożeniu (do 67 stopni) dziś nic nie musiałem korygować. Przez Nikona lepiej widać po ciemku niż przez Olympusa, przy bloku stoją samochody, to przez Olympusa widać tylko kilka nr rejestracji samochodowych , a przez Nikona wszystkie, gdzie bez lornetki nie widać nawet samochodów. Z tzw 'Kaczy winkiel' (punkt widokowy w Pucku) Zatokę Pucką z Olympusa widać po Kużnicę, a z Nikona daleko za Jastarnię. Jestem zadowolony z nowej lorntki, j
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sro 29 Cze, 2022   

Każdemu życzę takich zakupów - przykładasz do oka i nie ma złudzeń, jest o niebo lepiej i człowiek jest szczęśliwy!

No to gratuluję udanego zakupu super lornetki !!! :-)
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Siema. Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam na oku 'Nikon se 8 x 32'. Gość pisze, że w super stanie. Chce za nią 600 euro. Na drugim oku nam 'Swarovski 8 x 30' prawie nową za 890 euro.... Co tu robić?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

jarbarek napisał/a:
Siema. Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam na oku 'Nikon se 8 x 32'. Gość pisze, że w super stanie. Chce za nią 600 euro. Na drugim oku nam 'Swarovski 8 x 30' prawie nową za 890 euro.... Co tu robić?


Który Swaro? Habicht porro czy CL dach?
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Habit porro
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Opierając się na opiniach właścicieli Habichta, to jest to najjaśniejsza i najostrzejsza lornetka na rynku, która ma też swoje małe wady, natomiast posiadacze SE uważają SE, też za świetną lornetkę, która ma też swoje wady. Jedna prawie nowa a druga używana. Pytanie czy używana jest faktycznie w super stanie. Z serwisowaniem SE może być problem tak jak i z E II, prawie nowy Habicht chyba z gwarancją ale z serwisem Swarka nie ma problemów. Różnica w cenie też spora. Problemem pozostaje, która Tobie będzie pasowała.
Chyba, że ktoś z forum miał obie przed oczami i coś podpowie.
Możesz też dużo poczytać o nich, na forum BF. Są bardzo ciekawe wpisy i opinie.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Gru, 2023   

Nikon wygląda bardzo dobrze, ale Habichty to chyba najpiękniejsze lornetki na świecie.

Z moimi oczami Habicht 8x30 nie dogadywał się. Ma małe okulary, co powoduje mniejszą tolerancję na nieprecyzyjne przyłożenie do oczu.
Nie pamiętam, jak jest z Nikonem SE, ale chyba ma większe okulary, co powinno zapewniać duży komfort patrzenia. Jeśli ma tak wydatne okulary jak Nikon EII, to komfort powinien być wysoki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 20