Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 02 Lip, 2022
Zamiana Aparatu Lustrzanego na Aparat bez Lustra
Autor Wiadomość
MilyCzlowiek 
Nowy
MilyCzlowiek


Posty: 1
Skąd: DolnyŚląsk
Wysłany: Sro 22 Cze, 2022   Zamiana Aparatu Lustrzanego na Aparat bez Lustra

Czesc , Posiadam mojego Nikona D5100 od jakiegoś czasu , kupiłem go jako używanego by sprawdzić czy zostane przy fotografii, dlatego teraz szukam czegoś troche lepszego , bo jakimś czasie szukania , wpadł mi w oko aparat Lumix gx80 , do tego zastanawiałem się nad kupieniem obiektywu 7Artisans 50 mm f/1.8 M43 , Czy taki zestaw byłby dobry , lub czy jest jakiś lepszy aparat w takiej cenie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 61
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

Pytanie podstawowe - co ci tak w lustrzance przeszkadzało? Ja się przesiadałem, jak LV w lustrzankach kulał. Teraz bardzo sobie cenię kadrowanie na ruchomym monitorze (ale to też teraz mają lustrzanki).

Jakość zdjęć z tego Nikona jest wystarczająco dobra, jak nowszych aparatów. Przy codziennym użytkowaniu nie zauważysz różnicy. Ja, jako przeciętny użytkownik, nie mogę dopatrzeć się takiej różnicy między współczesnymi aparatami, a moimi starymi - Pentax K-01 i Samsung NX300. Mowa o codziennym korzystaniu. Nie potrafię obrabiać rawów, żeby wyciągać z tych zdjęć maks rozpiętości tonalnej, itp. Czy Ty będziesz się też w to bawił?

Kolejna sprawa, jednak w tej kwestii poza szumami w 1000 000 iso i DR, jest kwestia rozmycia tła - jak bardzo ci zależy, żeby często mieć możliwość łatwej separacji obiektu fotografowanego od tła?

Ostatnia kwestia - jak dużo już zainwestowałeś w system (szkła, lampy błyskowe), czy nie warto zostać w Nikonie i kupić Któryś z nikonów Z w APS-C?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 02 Lip, 2022   

Skoro kupił używanego Nikona, żeby sprawdzić, czy fotografia mu się spodoba, to pewnie nie inwestował jeszcze w optykę, lampy itd. Ale zgadzam się, że pozostaje pytanie podstawowe:
Amator79 napisał/a:
Pytanie podstawowe - co ci tak w lustrzance przeszkadzało?

Panas GX80 będzie pewnie kręcił lepsze filmy niż Nikon, ale pytanie, czy z tego skorzystasz. Nikon ma większą matrycę, więc sobie powinien lepiej poradzić w słabym świetle, plus jest sporo używanej taniej optyki do niego.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sob 02 Lip, 2022   

Pytanie
Amator79 napisał/a:
co ci tak w lustrzance przeszkadzało?
jest, oczywiście, ważne, ale bez przesady. To trochę tak, jak z kupnem kolejnego, nowego samochodu: kupuje się go nie dlatego, że w starym "coś przeszkadza", ale dlatego, że pojawiły się nowsze i chciałoby się któregoś wypróbować, poczuć ten zapach nowego wnętrza auta i w końcu po prostu coś zmienić. Poza tym bywa, że do starego coraz trudniej dostać nowe części zamienne, akcesoria i nie ma sensu czekać, aż będzie to całkiem niemożliwe. MZ jeżeli to był aparat kupiony, żeby "sprawdzić czy zostanę w fotografii", to faktycznie: jeżeli została podjęta decyzja o "pozostaniu w fotografii", to nadszedł czas, żeby podjąć kolejną: w jaki sprzęt (jaki system) się wyposażyć już docelowo?
Pytanie "co mi przeszkadzało w dotychczasowym sprzęcie" jest jak najbardziej słuszne, ale głównie w przypadku fotografa profesjonalnego, żyjącego ze zdjęć lub przynajmniej dorabiającego sobie w ten sposób. Natomiast amatorowi fotografia ma dawać przyjemność i jeżeli dotychczasowy sprzęt przestaje ją dawać, to faktycznie wyraźny sygnał, że warto coś zmienić.
Poza tym: zakupy od-czasu-do-czasu czegoś nowego (nowej "zabawki") dają powera do nowych zadań/wyzwań, więc ja bym aż tak daleko nie szedł w rozważaniach "po co ci nowy sprzęt". Zwłaszcza w zastosowaniach amatorskich.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam :wink: :idea:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 02 Lip, 2022   Re: Zamiana Aparatu Lustrzanego na Aparat bez Lustra

Soniak10 napisał/a:
...nie dlatego, że w starym "coś przeszkadza", ale dlatego, że pojawiły się nowsze i chciałoby się któregoś wypróbować...

Tak Soniak10, tylko wtedy cokolwiek kupi nowego to będzie nowsze, więc po co to pytanie na Forum?
MilyCzlowiek napisał/a:
...dlatego teraz szukam czegoś troche lepszego...

No i teraz trzeba rozwinąć co znaczy "trochę lepsze". Czy lepszy AF? Czy mniej zaszumione zdjęcia? Czy bardziej prosta obsługa? Itd.
 
 
ziggy 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 03 Lip, 2022   

komor napisał/a:
Panas GX80 będzie pewnie kręcił lepsze filmy niż Nikon, ale pytanie, czy z tego skorzystasz. Nikon ma większą matrycę, więc sobie powinien lepiej poradzić w słabym świetle, plus jest sporo używanej taniej optyki do niego.

Za to Panas ma stabilizację matrycy, która w przypadku fotografowania scen statycznych z naddatkiem zrekompensuje trochę słabsze osiągi sensora formatu 4/3. Do tego GX80 jest mniejszy, lżejszy, poręczniejszy i też jest do niego dostępne dużo dobrej niedrogiej optyki. Tak więc jeśli autor pytania nie zamierza fotografować obiektów w ruchu w słabym świetle, Nikon nie będzie jednoznacznie lepszym wyborem.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 06 Lip, 2022   

Chciałbym jeszcze dodać, że wspomniany 7Artisans 50 mm f/1.8 to obiektyw manualny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15