Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Acuter 8x32
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 14 Sie, 2022   

_Tomek_, napisał..."Tak naprawdę to sklep ma 30 dni na realizację zamówienia po wpłaceniu kasy,"

Mylisz dwie rzeczy, to co napisałeś to dotyczy Twojego indywidualnego zamówienia na towar, którego nie ma w sklepie a sklep musi sprowadzić go specjalnie dla Ciebie, a my piszemy o standardowych zakupach towaru, który jest na półce sklepowej i tutaj obowiązują zasady, które są zapisane w regulaminie i ofercie sprzedaży. W ofercie musi być napisany czas realizacji dostawy. Jeżeli takiego zapisu nie ma, to w takim sklepie nie należy kupować nic. Było już nie raz pisane na różnych forach, że ludzie popłacili za towar i czekali później tygodniami na dostawę, która była zrealizowana albo nie była zrealizowana, bo sprzedający wykiwał kupujących. :cry:
Osobiście, nigdy nie kupuję nic w sklepach, gdzie czas oczekiwania, na dostawę, jest dłuższy jak 7 dni, chyba że byłby to bardzo znany sklep w Polsce i za granicą.
W państwach zachodnich UE jest przyjęte, że dzisiaj płacisz i do 3 dni otrzymujesz towar do domu, nie ma znaczenia czy to będzie niedziela (w Polsce trzeba za to płacić) czy dzień powszedni. W Polsce, każdy szanujący się sklep, powinien postępować tak samo i takie sklepy są, choćby sklep o którym jest mowa w postach powyżej. Błyskawiczne wysyłki wychodzą im najlepiej. :grin: natomiast zwrot pieniędzy najgorzej ze wszystkich sklepów, z jakimi miałem i mam do czynienia. :cry:

_Tomek_, napisał..."Skoro klient ma 14 dni na zwrot lornetki, to wydaje mi się, że 14 dni na zwrot kasy jest uczciwe - symetryczne. Jedna strona może zwrócić szybciej, ale dlaczego druga ma być tym zobowiązana? Sklep może sobie zaplanować, że 14 dni nie ma towaru i już tych planów nie zmieni jak towar wróci szybciej."

Nie ma czegoś takiego jak symetria w handlu, jest wyraźna ustawa mówiąca o zwrotach do 14 dni a reszta to już jest uczciwość handlowa. Jeżeli klient zwrócił mi szybko towar ( za 2 czy 4 dni) to ja zwrócę mu szybko pieniądze, które zapłacił. To co piszesz to jest nieuzasadnione przetrzymywanie nie swoich pieniędzy, w układzie, kiedy sprzedający ma już towar z powrotem w sklepie. Takie postępowanie, ja, traktuję jako zaplanowaną zemstę za zwrot towaru. W związku z tym, zakup Acutera, był moim ostatnim zakupem w tym sklepie.
Takie jest moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgodzić :wink: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Nie 14 Sie, 2022   

Jan55 napisał/a:
ludzie popłacili za towar i czekali później tygodniami na dostawę, która była zrealizowana albo nie była zrealizowana

Dlatego ja kupuję zasadniczo tylko z płatnością przy odbiorze pomimo, że za to się trochę dopłaca. Ale wtedy wiem że to sprzedającemu zależy na jak najszybszej realizacji zamówienia i jeżeli się opóźnia, to zapewne z ważnej przyczyny. A ja mogę sobie poczekać bez stresu nawet kilka dni dłużej niż było w regulaminie. Natomiast jeżeli zapłacę z góry a towar nie nadchodzi, to z każdym dniem zaczynają się nerwy, a ja bardziej cenię swoje zdrowie niż te dodatkowe 15 zł dopłaty.
Ps: to jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam 😎
Pzdr
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 14 Sie, 2022   

Soniak10, forma zakupu z płatnością przy odbiorze jest jak najbardziej dobra, ale nie w przypadku jak chcesz kupić towar, Tobie odpowiadający, ale nie ma go fizycznie w sklepie,co jest normą w wielu sklepach, tylko sklep musi go dla Ciebie ściągnąć. Wtedy płatność przy odbiorze nie wchodzi w grę, tylko trzeba zapłacić z góry, jako zabezpieczenie. że go kupisz. jednak problem następuje wtedy gdy Ci np lornetka nie pasuje i ją chcesz zwrócić. Przerabiałem to, ale na wstępie spytałem, co będzie jak będę chciał zwrócić lornetkę, wtedy padła grzeczna odpowiedź, że to na moje zamówienie i nie powinienem zwracać, bo oni mogą mieć problem ze sprzedażą tej lornetki. Więc odpuściłem, bo po co mi kłopoty z odzyskaniem pieniędzy. i do tego dochodziła sprawa terminu realizacji, czy to będzie 2 tyg czy 4. Nie był to sklep krzak, a wręcz przeciwnie. Po 2 miesiącach lornetka pokazała się w sklepie i ją wtedy kupiłem.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 681
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2022   

Nigdy nie wiadomo co tak naprawdę sklep na "na półce" i na kiedy może to ściągnąć. Choćby 2 dni temu kupowałem jakieś akcesoria foto w sklepie na C. (ten co ma komin w logo :mrgreen: ), termin wysyłki był podany 24h, zrobiłem szybki przelew i 3 godziny później informacja, że z uwagi na "przesunięcia magazynowe" wyślą mi dopiero we wtorek.

Ja bym po prostu chciał mieć w momencie zakupu czytelny wybór: fabryczna nówka lub macany, ale 100% sprawny i sprawdzony. Bardzo często wybrałbym ten drugi za niższą cenę. Teraz wyboru nie ma i od szczęścia zależy co się dostanie, nie zależy to od renomy sklepu.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 14 Sie, 2022   

_Tomek_, napisał..."Ja bym po prostu chciał mieć w momencie zakupu czytelny wybór: fabryczna nówka lub macany, ale 100% sprawny i sprawdzony. Bardzo często wybrałbym ten drugi za niższą cenę."

Ja też bym tak chciał, i tego powinniśmy wymagać, od sprzedąjących optykę, przez internet. :wink:
 
 
k3lt 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Nie 14 Sie, 2022   

Wracając do tematu samej lornetki spojrzałem sobie dziś przez nią na księżyc i Jowisza które są widoczne mimo delikatnego zachmurzenia, muszę powiedzieć że jeśli chodzi o optykę to podtrzymuje to co napisał Jan w pierwszym poście naprawdę bardzo podoba mi się ta lornetka - aberka jest znikoma, nie ma żadnych spajków, kratery na łysym przy zaledwie 32mm. robią wrażenie a mimo słabego wzroku dojrzałem nawet 3 księżyce Jowisza (jeden blisko z prawej strony na godzinie 2 i dwa z lewej na godzinie 8 ) :cool:
Pozostaje tylko pytanie ile ona przetrwa pod kątem wytrzymałości i mechaniki..
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 15 Sie, 2022   

k3lt, napisał..." ile ona przetrwa pod kątem wytrzymałości i mechaniki.."

To głównie zależy od stylu użytkowania. Najlepszą lornetkę można "zajechać" nawet w rok czy dwa, a co dopiero lornetkę za takie pieniądze. :grin:
 
 
pietros 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 16 Sie, 2022   

k3lt napisał/a:
Wracając do tematu samej lornetki spojrzałem sobie dziś przez nią na księżyc i Jowisza które są widoczne mimo delikatnego zachmurzenia, muszę powiedzieć że jeśli chodzi o optykę to podtrzymuje to co napisał Jan w pierwszym poście naprawdę bardzo podoba mi się ta lornetka - aberka jest znikoma, nie ma żadnych spajków, kratery na łysym przy zaledwie 32mm. robią wrażenie a mimo słabego wzroku dojrzałem nawet 3 księżyce Jowisza (jeden blisko z prawej strony na godzinie 2 i dwa z lewej na godzinie 8 ) :cool:
Pozostaje tylko pytanie ile ona przetrwa pod kątem wytrzymałości i mechaniki..


Co do księżyca się zgodzę, ale jak wypatrzyłeś księżyce jowisza? Jakoś nie mogłem ogarnąć, tak jakbym nie mógł złapać dostatecznej ostrości i jednak 32mm robi swoje i może po prostu są zbyt ciemne.
Jak oceniacie Acutera w porównaniu do Opticron Adventurer T WP 8x32? Może ktoś miał możliwość porównać? Zastanawiam się czy zostawić Acutera czy spróbować czegoś innego, bo o ile optycznie jak dla mnie jest zadowalająco, to ergonomia rochę leży.
 
 
k3lt 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 16 Sie, 2022   

Może to zależy od lokalizacji, zanieczyszczenia powietrza itd. Wczoraj też trochę popatrzyłem w niebo i tym razem 3 widoczne księżyce Jowisza były z lewej strony (w jednej lini na godzinie 8, 2 bliżej jeden bardziej oddalony) a obserwowałem z Krakowa akurat chmury nie przeszkadzały o tej godzinie i była niezła widoczność.
Ogólnie optyka jak dla mnie w tej loterce jest naprawdę rewelacyjna, plejady coś pięknego punktowe kropeczki, obraz ostry bez żadnych zniekształceń.
Ciekawy jestem jak wygląda Saturn w tej lornetce, akurat jest w takiej pozycji że musiałbym wyjść na zewnątrz w środku nocy bo nie mam okna w tym miejscu, ale myślę że lekkie "jajo" będzie możliwe do zaobserwowania. :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 16 Sie, 2022   

pietros, Acuter w stosunku do Opticrona ATWP 8x32, MZ, jest w miarę porównywalny ale ma mniej AC i więcej szerokiego ostrego pola, ale przede wszystkim, bardziej pancerną obudowę i inną budowę muszli ocznych (wykręcane), bardziej wygodne. Z tego powodu jest cięższy. Generalnie obie lornetki są bdb i tylko od użytkownika zależy, która mu będzie lepiej leżała przy oczach, porro czy dachówka.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Sie, 2022   

k3lt napisał/a:
Ciekawy jestem jak wygląda Saturn w tej lornetce, akurat jest w takiej pozycji że musiałbym wyjść na zewnątrz w środku nocy bo nie mam okna w tym miejscu, ale myślę że lekkie "jajo" będzie możliwe do zaobserwowania. :mrgreen:


Robiłem kilka podejść do obserwacji Saturna przez lornetkę 10x i zwsze to było za mało. Bardziej miałem wrażenie, że jak sobie wmówię że widzę jajowaty kształt to widzę. Więc w 8x będzie ciężko, ale może przy idealnych warunkach da radę, na pewno warto próbować.

A dwa dni temu zrobiłem eksperyment: do lornetki na statywie skierowanej na Saturna przyłożyłem telekonwerter 3x (taki do aparatów kompaktowych, Nikon, z których ludzie robią lornetki), co dało efektywne powiększenie 30x i... zobaczyłem pierwszy raz w życiu Saturna z pierścieniami, wyraźnie oddzielonymi od planety. Byłem w lekkim szoku, bo nigdy nie spoglądałem na niebo przez teleskop. Ładny widok :mrgreen:
 
 
szquar 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 02 Lis, 2023   

Odświeżę temat bo może komuś się przyda dodatkowa opinia.
Chciałem kupić 8x32 lub 8x42 jako lornetkę na wyjazdy/wycieczki. Po wielu dniach namysłu wybrałem GECO 8x42. Niestety musiałem zrezygnować z zakupu ze względów finansowych, postanowiłem jednak że kupię sobie coś małego i taniego, lepsze cokolwiek niż nic. Przed chwila odebrałem acutera 8x32 i powiem ze jestem zaskoczony. Jak za te pieniądze (339zł z przesyłką) to jest naprawdę dobra lornetka, przynajmniej jak na moje marne doświadczenie. Jeżeli ktoś szuka czegoś poręcznego i taniego, tym bardziej na pierwszy sprzęt to polecam.
 
 
olka411 
Nowy


Pomogła: 1 raz
Posty: 7
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

jasne, ze nie musi byc slaba! 😊 wiele tanich lornetek moze zaskoczyc jakoscia, zarowno optyczna, jak i mechaniczna. oczywiscie, w nizszej cenie czesto ida kompromisy, ale to nie znaczy, ze wszystko jest zle. producenci czasem oszczedzaja na materialach czy dodatkowych funkcjach, ale podstawowa jakosc obrazu moze byc nadal dobra. wazne jest tez, do czego lornetka ma sluzyc. do obserwacji ptakow, krajobrazow, czy na wycieczki? dla kazdego zastosowania rozne parametry beda wazne. 🐦 na przyklad, do obserwacji w terenie lepsza bedzie lornetka lekka i poreczna. co do mechaniki, warto szukac modeli z solidna konstrukcja. pamietaj, ze czasem lepiej dolozyc troche, niz kupowac cos, co szybko sie zepsuje. 🛠 no i zawsze warto przeczytac recenzje i opinie innych uzytkownikow. czesto mozna znalezc prawdziwe perelki w niskiej cenie. tak wiec, nie wszystko, co tanie, jest zle. czasem warto dac szanse mniej znanym markom! 🌟
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 884
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Koleżanka dała szansę mniej znanemu Markowi, ale nic z tego nie wyszło.
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Czy ta olka to nie jakaś sztuczna inteligencja? Dziwne te posty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14