Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry monokular do 300 zl
Autor Wiadomość
Kondzio41
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pią 19 Sie, 2022   Dobry monokular do 300 zl

Witam. Moglibyscie mi doradzic jakis w miare dobry monokular o parametrach 20x50? Znalazlem cos takiego, ale za 400 zl.

https://www.astroshop.pl/...50-mono/p,45593

Mam lornetke DO 10x42. Ale fajnie byloby miec do niej cos w miare malego z duzo wiekszym powiekszeniem. Zeby zblizyc sobie dany obiekt. Sa monokulary do 200 zl, ale czy to, co na nich pisze to prawdziwe parametry. Watpie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kondzio41
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pią 19 Sie, 2022   

https://www.empik.com/mon...wE&gclsrc=aw.ds
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 19 Sie, 2022   

Kondzio41, a czy miałeś kiedyś przy oku, taki monokular :?: :roll: . Chyba nie, bo jakbyś miał, to takie oferty omijałbyś szerokim łukiem. Pomyśl tylko, dwa, zwykłe i najtańsze szkła, np +1 do okularów, kosztują około 140 zł, w takim mono jest ich ze 3 szt + pozostałe szkła i pryzmat i obudowa, więc zastanów się, jaka to jest optyka za 150-200 zł. Do tego, jeszcze potrzeba statywu, który ustabilizuje obraz. Patrzenie przez mono a lornetkę to dwie różne sprawy, zwłaszcza przez mono o takiej aperturze i polu 2,5*. MZ, taki monokular to jakieś kuriozum optyczne, które może posłużyć za przycisk, do papieru na biurku. Za w miarę dobry monokular trzeba dać 500-1000 zł i to nie o takiej wielkiej aperturze, ale to jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać :wink: .
 
 
Kondzio41
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sob 20 Sie, 2022   

No tak. Ale tanie lornetki np. Delta Optical Discovery za 300 zl ponoc jakies minimum lornetki zapewniaja. U mnie jest jeszcze ten problem, ze mam zez prawego oka i ta prawa strona nie widze w pelni. Moje pole widzenia i tak jest przyciete. Czy w takim wypadku dalej jest to bez sensu? Bo ja rzeczywiscie nie patrzylem jeszcze przez zaden monokular.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 20 Sie, 2022   

Kondzio41, kupno mono o takiej wielkiej aperturze jest bez sensu, nie ma szans, abyś utrzymał to przy oku, w bezruchu. Utrzymanie lornetki 12x, już większości ludzi sprawia problem. DO Discovery jest lornetką jak się trafi, czyli rozrzut jakościowy między egzemplarzami jest duży, ale lornetkę 12x jest łatwiej utrzymać, jeżeli ktoś potrafi, w chwilowym bezruchu, bo opiera się ją o dwa oczodoły, natomiast większa apertura też wymaga podparcia czy statywu.
 
 
Kondzio41
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sob 20 Sie, 2022   

Mam DO Forest II 10x42. Mam Nikona EX 12x50. Dla mnie Forest lepsza. Jasniejsza. Powiekszenie tylko troszke slabsze, ale stabilniejsza. Chcialem uzupelnic to czyms mocniejszym. Ale juz wiem, ze monokular z takiki parametrami to kicha. Pamietam Yukon Scout 30x50. Spaba optycznie i ciezko sie patrzylo. Rozleciala sie. Chcialem uzupelnic asortyment o 16x50 albo 20x50.
 
 
Kondzio41
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sob 20 Sie, 2022   

Mam jeszcze ruskiego Kronosa 20x60. Realne powiekszenie ponoc 18 razy. Dla mnie slabawa.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 20 Sie, 2022   

No to sam widzisz, że żeby było dobrze to nie może być tanio, zwłaszcza przy dużych aperturach. :cry:
 
 
Kondzio41
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sob 20 Sie, 2022   

Dzieki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14