Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka Celestron LandScout 7x35
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 747
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2022   

Binokularnik napisał/a:
no tak, szkoda, że nie jest taki piękny jak Swarovski Habicht 10x40 WGA..

Albo Docter Nobilem 10x50 B/GA :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Wojtas_B napisał/a:
Benedykt, Twoja wstępna recenzja oraz opinie z zagranicznego forum są intrygujące.
Aż podjadę do salonu Delty, żeby ją sprawdzić. Jeśli ten Celestron jest tak dobry (przy swojej cenie), to nie można obok niego przejść obojętnie i warto potestować totalnie (pod kątem odblasków, spajkowania itd.) Taka lornetka przydałaby się jako uzupełnienie np. na wypady do lasu i na warunki zmierzchowe.

Natomiast cechuje ją w istocie szpetne wzornictwo.


@Wojtas_B
Udało Ci się złożyć wizytę w salonie Delty? Jestem bardzo ciekawy, co inni sądzą na temat tej lornetki - oczywiście po tym, jak wezmą ją do ręki.

Co do testu na gwiazdach Wielkiego Wozu - nie zapomniałem. Niestety niebo po zmroku cały czas jest zachmurzone. Jeśli prognozy pogody okażą się trafne, to będę musiał poczekać z tym do końca września. :sad:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Trzeba pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy, że w tym przedziale cenowym, jeden egzemplarz nie jest równy drugiemu egzemplarzowi, co już nie raz można się było przekonać na forum. Nawet lornetka testowana lub opiniowana na Optyczne, nie raz miała odmienną opinię od użytkowników, albo na plus albo na minus, a już lornetki porro takie jak Delty, Celestrona czy Levenhuka itp, w tych cenach, szczególnie. To są lornetki od sztancy i ich jakość zależy od tego jak się trafi na egzemplarz.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Jan55 napisał/a:
Trzeba pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy, że w tym przedziale cenowym, jeden egzemplarz nie jest równy drugiemu egzemplarzowi, co już nie raz można się było przekonać na forum. Nawet lornetka testowana lub opiniowana na Optyczne, nie raz miała odmienną opinię od użytkowników, albo na plus albo na minus, a już lornetki porro takie jak Delty, Celestrona czy Levenhuka itp, w tych cenach, szczególnie. To są lornetki od sztancy i ich jakość zależy od tego jak się trafi na egzemplarz.


Mam tego pełną świadomość. Z drugiej strony - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. ;-)
A skoro jesteśmy przy trunkach - znajomy kiedyś powiedział mi tak: "Nie jest sztuką kupić dobre wino płacąc 100 EUR za butelkę. Sztuką jest kupić dobre wino płacąc 2 EUR za butelkę." Sam nie wiem czemu, ale wziąłem sobie jego maksymę do serca. :-)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Benedykt, trzeba też pamiętać, ze to co jest dobre dla jednego, nie musi być dobre dla innego. Wysoka cena nie jest wcale wykładnikiem, że coś co jest drogie jest dobre i odwrotnie. :wink:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Benedykt, Na razie nie mogę się wyrwać z roboty, żeby tam dotrzeć przed 18:00. Gdy ją obejrzę, na pewno tu opiszę wrażenia.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Jan55 napisał/a:
Benedykt, trzeba też pamiętać, ze to co jest dobre dla jednego, nie musi być dobre dla innego. Wysoka cena nie jest wcale wykładnikiem, że coś co jest drogie jest dobre i odwrotnie. :wink:


NL jest drogi i przy tym całkiem dobry.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Benedykt napisał/a:
Jan55 napisał/a:
Trzeba pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy, że w tym przedziale cenowym, jeden egzemplarz nie jest równy drugiemu egzemplarzowi, co już nie raz można się było przekonać na forum. Nawet lornetka testowana lub opiniowana na Optyczne, nie raz miała odmienną opinię od użytkowników, albo na plus albo na minus, a już lornetki porro takie jak Delty, Celestrona czy Levenhuka itp, w tych cenach, szczególnie. To są lornetki od sztancy i ich jakość zależy od tego jak się trafi na egzemplarz.


Mam tego pełną świadomość. Z drugiej strony - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. ;-)
A skoro jesteśmy przy trunkach - znajomy kiedyś powiedział mi tak: "Nie jest sztuką kupić dobre wino płacąc 100 EUR za butelkę. Sztuką jest kupić dobre wino płacąc 2 EUR za butelkę." Sam nie wiem czemu, ale wziąłem sobie jego maksymę do serca. :-)


Włoch jeden podał mi taką swoją regułę, że jeśli wino kosztuje 10 EUR, to już jest raczej dobre.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 747
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Wojtas_B napisał/a:
Włoch jeden podał mi taką swoją regułę, że jeśli wino kosztuje 10 EUR, to już jest raczej dobre.

Wino w kartonie z Biedry jest całkiem dobre, zarówno czerwone, jak i białe. Nawet tańsze, trzydzieści parę zeta, no i 3 litry, a nie jakieś 0.75 ;) A że pakowane w folię z kranikiem, to powietrze nie wchodzi i może stać miesiąc :mrgreen:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   

Benedykt, A zatem wczoraj po robocie udało mi się odwiedzić salon Delta Optical w Warszawie. Na miejscu oczywiście super pomocna obsługa. Mieli 1 szt. przedmiotowej lornetki.
Od razu zaznaczę, że jestem wybrednym zawodnikiem, bo lornetek używam wyłącznie dla przyjemności, nie w celach praktycznych. Zatem samo patrzenie przez lornetkę ma mi sprawiać przyjemność.

Wrażenia z oględzin Celestron LandScout 7x35.
Dobra kolimacja. Po przyłożeniu do oczu nie doznałem efektu WOW (jak np. w przypadku EII 8x30), jednak od razu poczułem, że mam do czynienia z lornetką nad wyraz przyzwoitą w stosunku do jej ceny. Patrzy się dosć łatwo, obraz jest ostry, klarowny, z niezłym kolorem, choć zauważyłem wpadanie w odcień lekko fioletowy. Dla porównania spojrzałem przez udaną Deltę Chase 10x50, która moim zdaniem wpada w odcień szarokremowy. I tu napiszę, że odwzorowanie kolorów z Celestronie bardziej mi pasuje niż w Delcie.
Pole widzenia duże, ale nie tak wielkie jak w EII, zatem degradacja korekcji poza osią jest już trochę zauważalna. Zauważalna jest też dystorsja gdzieś w połowie promienia przy patrzeniu na słupy latarni i budynki, ale myślę, że w krajobrazie naturalnym nie będzie widoczna.
Warunki oświetleniowe były dość trudne: cień na ulicy, jasna dziura nieba w górze, więc na samym dole pola pojawiała się momentami mgiełka odblasków (zjawisko występujące nawet w topowych Swarkach). Kontrast w tych warunkach był zachowany na przyzwoitym poziomie, jednak nie tak wysoki jak w EII. Nie mogłem ocenić pracy pod słońce, bo było nisko za wieżowcami (centrum Warszawy).
Nie oceniłem reakcji na punktowe światła, bo było jeszcze widno.
Głębia ostrości dość płytka jak na 7x, więc niestety trzeba dużo kręcić (nie mam już pełnej akomodacji oka, bo nie jestem w wieku szkolnym). Tu pojawia się problem nr 1: pokrętło ostrości wymaga długich paluchów. Jest ogumowane i w dziwaczny sposób karbowane, chodzi ciężko i ślizga mi się pod palcem. Musiałem pomagać sobie palcem drugiej ręki. Może się wyrobi, ale co będzie w niskich temperaturach?
Mostek okularowy wygląda solidnie, nie buja się.
Muszle bardzo przeciętne, jedna ma wyczuwalną pozycję pośrednią, druga jej nie ma i przy wykręcaniu spadła z niej guma (pewnie można by przykleić do metalowej tulei).
Wystarczająca pozycja muszli do obserwacji to ich pełne wykręcenie - widać pełne pole. Po wkręceniu muszli pojawiają się odblaski poza diafragmą, jak w pierwszej szarej wersji flagowego Zeissa SF (znana i niewytłumaczalna wpadka Zeissa).
Lornetka jest "ładna inaczej", ale pod względem obrazowania bardzo dobra przy cenie ponizej 400 zł!
Myślę, że nie mógłbym testowanego egzemplarza wygodnie używać w terenie przez opisaną wyżej pracę fokusera.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   

Wojtas_B,
dziękuję Ci za to, że poświęciłeś czas na wizytę w Delta Optical. I oczywiście za Twoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące LandScouta.

Delta Optical - jak to Delta Optical. Obsługa jak zawsze na bardzo wysokim poziomie. :-)

Wróćmy jednak do lornetki LandScout. Nigdy nie miałem okazji patrzeć przez EII 8x30, więc trudno mi się odnieść do porównania. Mogę sobie jedynie wyobrazić, jaką klasę prezentuje EII 8x30. :smile:
Fioletowego odcienia nie dostrzegłem. Być może taki jest. Nawet pisząc tego posta spojrzałem przez Celestrona. Przyznam, że w odnoszeniu się do barw nie jestem ekspertem. Owszem, kremowy zafarb widziałem w BPC 7x50. Kiedy patrzyłem na świeży śnieg, to mi się wydawało, że jest brudny. :-)
Dystorsja - owszem jest. W moim odczuciu jest zauważalna, ale nie jest duża.
Potwierdzam, że pokrętło ostrości na początku stawiało spory opór. Po kilkukrotnym użyciu lornetki zdecydowanie chodzi lżej, chociaż dalej z (dla mnie - przyjemnym) oporem. Nie wiem jak się będzie zachowywać w niższych temperaturach.
Również nie mam długich paluchów, ale opuszkami paców jestem w stanie kręcić pokrętłem ostrości. Nie musiałem sobie pomagać palcami drugiej ręki.
W moim egzemplarzu wszystkie pozycje muszli są dobrze wyczuwalne, gumy trzymają się tulei.
Lornetka rzeczywiście ma płytką głębię ostrości.
Chciałbym tylko jeszcze przypomnieć, że lornetka ma spory ciężar. Inne lornetki o takich parametrach ważą trochę mniej.

Podsumowując - generalnie potwierdziłeś moje odczucia związane z tą lornetką. Wydaje mi się, że lornetka - naturalnie w tej klasie cenowej - jest warta rozważenia. I utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że wydanie na Celestrona LandScout niecałych 400 zł nie świadczy o głupocie kupującego. ;-)
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   

Benedykt, Na pewno nie wydałeś bez sensu tych niecałych czterech stów.

EII pojawia się w moim wpisie, bo do czegoś w miarę zbliżonego parametrami trzeba porównywać, no i raczej do czegoś bardzo dobrego.

Ten fioletowy odcień zauważyłem po dłuższej analizie jako bardzo subtelny, dopiero po dłuższym patrzeniu na biały samochód na przemian przez Celestrona i inne lornetki.
Właściwie każda lornetka ma jakąś tam kolorystykę. Nawet topowe Zeissy mają swój charakterystyczny (przez wielu lubiany) profil kolorów. Leica podobnie - tu akurat lubiane przez jej miłośników subtelnie ciepłe i nasycone kolory.
Nikon EII delikatnie ociepla.
Swarovski to nuda :wink: , w NL i nie tylko kolory są w 100% wierne naturze; nieprawdopodobna technologia powłok i nie tylko.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 529
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   

Niedroga, przyzwoita...dobrze, że zaistniała na forum.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   

Binokularnik napisał/a:
Niedroga, przyzwoita...dobrze, że zaistniała na forum.


Żyjemy w czasach, w których to pod jaką marką występuje lornetka nie ma nieraz znaczenia, bo chińska fabryka produkuje coś co potem pojawia się u dwóch różnych producentów. Przynajmniej tak jest w niskiej półce cenowej. Na bazarze widziałem całkiem nieźle wykonane dachówki poniżej 200zł, które pod bardziej znaną marką kosztowały by 1,5x tyle.
Weźmy takiego Nikona, który jadąc na marce sprzedaje Aculony :)
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   

Binokularnik napisał/a:
Niedroga, przyzwoita...dobrze, że zaistniała na forum.

Szkoda, że bez szans na poważny test na Optycznych ...
;-) :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14