Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2022   

Lornetka Bushnell Forge 8x42 dotarła w dniu wczorajszym.
Dotarła i po kilku godzinach powędrowała zwrotem do sprzedawcy.
Wku…..ie po całości. Przysłali egzemplarz pochodzący ewidentnie ze zwrotów, lub z demo jednego z ich sklepów. Egzemplarz wadliwy pod jednym względem. Zatyczki okularów bezużyteczne. Odpadają pod własnym ciężarem. Ewidentnie to jakaś niefortunna sztuka.
Egzemplarz który testowałem w sklepie w Warszawie nie miał tego problemu.
Nie wiem, jak można wysłać klientowi wadliwy egzemplarz, wymacany, noszący ślady używania. Gdzie jest jakaś kontrola jakości wysyłanych towarów w tej firmie?
Co do jakości optyki Forge nie mam zastrzeżeń, to świetna lornetka.
Pozbawiona aberracji, ze znikomym astygmatyzmem, dystorsja pomijalna, mniejsza niż Monarchu M7, nie wspomnę o Chase. Jak dla mnie obraz „żyleta”. Świetna ostrość w centrum i dobra na bokach. W/g mnie, w bezpośrednim porównaniu jest jeszcze lepiej niż w M7. W tym zakresie różnica w stosunku do Chase jest spora. Dobra jasność i kontrast, ale minimalnie, minimalnie lepiej jest w M7. Odwzorowanie bieli lepsze niż w Chase porównywalne z M7, z małym plusem dla Nikona.
Obudowa wykonana z bardzo przyjemnego w dotyku tworzywa ale pod tym względem mało która lornetka przebije Chase.
Waga…….. :neutral: 889g bez zaślepki, z 912g (+- 1g).
Z Forge tak jak z M7 dosyć szybko dogadałem się z ustawieniami (najszybciej z Chase) nie było większych problemów z „fasolkami” i chwilowymi „zaczernieniami” pola. Muszle oczne podobnie komfortowe jak w M7.
Forge ma coś w sobie, co mnie do niej przyciąga. Na pewno jest to jej bardzo dobry, ostry, jasny obraz. Pole 8.1*. Po prostu che się prze nią patrzeć. Nie powiem, przez M7 również. :)
Ok, teraz czas na „wystudzenie” głowy :grin: zebranie wszystkich danych, przetworzenie, określenie budżetu i podjęcie decyzji. No, chyba że jeszcze przetestuję Vortexa :lol:



 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2022   

Miałem Nitro 10x36, ta sama obudowa i te same zatyczki, ale problem polegał na tym, że uchwyty pasków zatyczek na obiektywach po kilkudziesięciu razach użycia popękały i zatyczki zaczęły odpadać. Lornetka poszła do reklamacji i już nie wróciła (zwrócili kasę). Materiał obudowy nie jest gumowaty tylko jakby z tworzywa i to kruchego, więc nie wytrzymał. Być może w Forge jest lepiej. Co do optyki i muszli ocznych to muszle oczne, są jednymi z najlepszych, z jakimi miałem do czynienia, takie same jak w Forge. Optyka też świetna, bardzo ostra w środku z lekkimi nieostrościami na brzegu, do tego zero AC, jedyna wada jaka występowała, to lekkie zamglenia pod światło, w dole obrazu. Poza tym obraz lepszy niż w Chase 10x42, z którą porównywałem. Generalnie lornetki z serii Nitro i Forge należą do bardzo udanych lornetek Bushnella, szkoda, że waga Forge należy do ciężkich :cry: , dlatego go nie kupiłem.
 
 
MariaM 
Nowy


Pomogła: 1 raz
Posty: 20
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2022   

MacYaro napisał/a:
Lornetka Bushnell Forge 8x42 dotarła w dniu wczorajszym.
Dotarła i po kilku godzinach powędrowała zwrotem do sprzedawcy.
Wku…..ie po całości. Przysłali egzemplarz pochodzący ewidentnie ze zwrotów, lub z demo jednego z ich sklepów. Egzemplarz wadliwy pod jednym względem. Zatyczki okularów bezużyteczne. Odpadają pod własnym ciężarem. Ewidentnie to jakaś niefortunna sztuka.
Egzemplarz który testowałem w sklepie w Warszawie nie miał tego problemu.
Nie wiem, jak można wysłać klientowi wadliwy egzemplarz, wymacany, noszący ślady używania. Gdzie jest jakaś kontrola jakości wysyłanych towarów w tej firmie?
Co do jakości optyki Forge nie mam zastrzeżeń, to świetna lornetka.
Pozbawiona aberracji, ze znikomym astygmatyzmem, dystorsja pomijalna, mniejsza niż Monarchu M7, nie wspomnę o Chase. Jak dla mnie obraz „żyleta”. Świetna ostrość w centrum i dobra na bokach. W/g mnie, w bezpośrednim porównaniu jest jeszcze lepiej niż w M7. W tym zakresie różnica w stosunku do Chase jest spora. Dobra jasność i kontrast, ale minimalnie, minimalnie lepiej jest w M7. Odwzorowanie bieli lepsze niż w Chase porównywalne z M7, z małym plusem dla Nikona.
Obudowa wykonana z bardzo przyjemnego w dotyku tworzywa ale pod tym względem mało która lornetka przebije Chase.
Waga…….. :neutral: 889g bez zaślepki, z 912g (+- 1g).
Z Forge tak jak z M7 dosyć szybko dogadałem się z ustawieniami (najszybciej z Chase) nie było większych problemów z „fasolkami” i chwilowymi „zaczernieniami” pola. Muszle oczne podobnie komfortowe jak w M7.
Forge ma coś w sobie, co mnie do niej przyciąga. Na pewno jest to jej bardzo dobry, ostry, jasny obraz. Pole 8.1*. Po prostu che się prze nią patrzeć. Nie powiem, przez M7 również. :)
Ok, teraz czas na „wystudzenie” głowy :grin: zebranie wszystkich danych, przetworzenie, określenie budżetu i podjęcie decyzji. No, chyba że jeszcze przetestuję Vortexa :lol:

[url=https://images90.fotosik.pl/620/115b29f3a6b4425bmed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=https://images90.fotosik.pl/620/7f182a75a00247dcmed.jpg]Obrazek[/URL]


Z ciekawości- jaka cena ?
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2022   

Cena Forge 2199,-
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2022   

Ładnie podrożała (30%), lepiej niż inflacja w Polsce. Zauważyłem, że niektóre lornetki w Polsce, zwłaszcza te, które są w ciągłej sprzedaży, zwłaszcza na Allegro, podrożały ostatnio i to znacznie, a co ciekawe w sklepach na zachodzie ceny są takie jak przed rokiem. U nas jak zwykle, każdy pretekst jest dobry, do podnoszenia cen, zresztą, nie tylko lornetek. Ciekawe, czy sprzedaż teraz wzrośnie, czy raczej pod koniec roku będą obniżki i okazje do zakupów. :mrgreen:
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2022   

Nie szukałem jeszcze w zachodnich sklepach, jak ktoś ma namiar na Forge w do rej cenie to poproszę link, z góry dziękuję. Obawiem się jednak, że przy dzisiejszym chorym kursie EUR cena będzie podobna. Na OLX jest sztuka oferowana za 1700 ale bez dowodu zakupu. Czyli bez gwarancji. Generalnie nie ma też gwarancji, że lornetka jest w pełni sprawna.

Testowałem wczoraj jeszcze Vortex’a Vipera HD 8x42.
Podoba mi się w niej ergonomia, muszle oczne, materiał którym pokryty jest korpus.
A także, i to w pierwszej kolejności optyka. Naprawdę jest dobra. Kontrast i odwzorowanie kolorów na wysokim poziomie. Bardzo minimalne, ocieplenie kolorów podobnie jak w Forge. Ostrość na bardzo dobrym poziomie. Bardzo udana lornetka, tak uważam. Jedyne co może mnie trochę zirytowało to pierścień regulacji dioptrii na prawym okularze. Bardzo ciężko się nim obraca. Może to kwestia „rozruszania”, a może tego konkretnego egzemplarza. Bardzo cienkie muszle oczne, można więc się w nich zagłębić. Dla mnie bomba. Bez „fasolek itp. Jedyna rzecz do której się można przyczepić to aberracja na brzegach obrazu. Jest widoczna przy bardziej kontrastowym, jasnym obrazie. Ale nie jest to jakiś wielki problem.

Biorąc pod uwagę moje ostatnie doświadczenia, na „polu walki” zostały dwie lornetki do zastanowienia Forge i Viper.
Monarch M7 wraca do sprzedawcy, tak jak Chase (jeśli ktoś myśli o zakupie sprzętu w granicach 1100-1300 zł to jest najlepszy wybór).
Monarch mnie nie przekonuje do końca, nie leży jednak przy oczach tak komfortowo jak bym chciał. Po prostu Forge i Viper dla mnie są bardziej komfortowe.
Ściągnę prawdopodobnie do porównania obie te lornetki, porównam bezpośrednio i wtedy decyzja która wróci do sprzedawcy. Na razie będę szukał dobrych cen, o ile to aktualnie możliwe :grin:
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2022   

MacYaro napisał/a:
Jedyne co może mnie trochę zirytowało to pierścień regulacji dioptrii na prawym okularze. Bardzo ciężko się nim obraca.

Ale to raczej zaleta...? Przypadkiem się nie przestawi, a to ważne, bo małe przesunięcie dioptrii wcale nie jest łatwo wykrywalne. Chyba, że patrzysz przez lornetkę na zmianę w okularach korekcyjnych i bez nich oraz masz różne wady w obu oczach lub też używasz lornetkę na zmianę z kimś kto ma inną wadą wzroku.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2022   

MacYaro...co do ciężko pracującego pierścienia dioptrii, to bym się nie przejmował, bo to praktycznie zaleta, jak napisał Tomek, wystarczy parę razy pokręcić pierścieniem i powinien chodzić ciężej ale bez oporu. Vipery tak mają. najważniejsze, że Ci spasowały muszle oczne, bo komfort dopasowanych muszli jest najważniejszy. Najlepiej jak będziesz miał obie lornetki, bo wtedy zobaczysz, która jest tą lepszą dla Ciebie. :mrgreen:
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Sob 01 Paź, 2022   

Jan55 napisał/a:
Ładnie podrożała (30%), lepiej niż inflacja w Polsce. Zauważyłem, że niektóre lornetki w Polsce, zwłaszcza te, które są w ciągłej sprzedaży, zwłaszcza na Allegro, podrożały ostatnio i to znacznie, a co ciekawe w sklepach na zachodzie ceny są takie jak przed rokiem. U nas jak zwykle, każdy pretekst jest dobry, do podnoszenia cen, zresztą, nie tylko lornetek. Ciekawe, czy sprzedaż teraz wzrośnie, czy raczej pod koniec roku będą obniżki i okazje do zakupów. :mrgreen:


Sprawdź kurs PLN do EUR lub USD teraz i wtedy. To jest przyczyna różnicy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 01 Paź, 2022   

Szymongroch, ja piszę o lornetkach, które są w ciągłej sprzedaży, do kupienia od ręki a nie o sprowadzanych w ostatnim czasie np tygodniu, czy na zamówienie. Lornetki to nie chleb pieczony w nocy i sprzedawany rano w sklepie, tylko towar sprowadzony przez dystrybutora ileś miesięcy czy tygodni wcześniej po dużo niższych cenach i sprzedawany do sklepów, w których dziś zamawiasz a jutro otrzymujesz do odbioru, lub w stacjonarnych od ręki, czyli leżący na półce w sklepie od jakiegoś czasu. :cry:
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 01 Paź, 2022   

"Militarni" dystrybutor wyłączny Bushnell'a 29.09.22 podnieśli ceny. Forge 8x42 aktualna cena 2399,- (+200,-)
Ja czekam na zwrot kasy od tygodnia (2199,-) za feralny egzemplarz, na razie cisza. Lakoniczne, zdawkowe odpowiedzi "prosimy o cierpliwość", "zbadamy sprawę", "mamy 14 dni".
W dzisiejszych czasach większość firm reguluje zwroty zaraz po otrzymaniu zwrotu.
Lornetkę kupiłem przez Allegro.

Ale nie ma tego złego....., zamówiłem 29.09.22 gdzie indziej i taniej! (2133,-) :lol:
Paczuszka już leci.....
Już mi się nie chce robienia testów i raczej Vipera nie zamówię do porównania.
Z testów w necie wnioskuję, że nie będzie lepsza optycznie od Forge.
Trochę wyższy ciężar Forge nie stanowi dla mnie problemu.
 
 
MariaM 
Nowy


Pomogła: 1 raz
Posty: 20
Wysłany: Pon 03 Paź, 2022   

Jan55 napisał/a:
Ładnie podrożała (30%), lepiej niż inflacja w Polsce. Zauważyłem, że niektóre lornetki w Polsce, zwłaszcza te, które są w ciągłej sprzedaży, zwłaszcza na Allegro, podrożały ostatnio i to znacznie, a co ciekawe w sklepach na zachodzie ceny są takie jak przed rokiem. U nas jak zwykle, każdy pretekst jest dobry, do podnoszenia cen, zresztą, nie tylko lornetek. Ciekawe, czy sprzedaż teraz wzrośnie, czy raczej pod koniec roku będą obniżki i okazje do zakupów. :mrgreen:


Jak wszystko podrożało, a będzie jeszcze drożej. To wsyztsko to dopiero początek ... Ehh
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pon 03 Paź, 2022   

Jan55 napisał/a:
Szymongroch, ja piszę o lornetkach, które są w ciągłej sprzedaży, do kupienia od ręki a nie o sprowadzanych w ostatnim czasie np tygodniu, czy na zamówienie. Lornetki to nie chleb pieczony w nocy i sprzedawany rano w sklepie, tylko towar sprowadzony przez dystrybutora ileś miesięcy czy tygodni wcześniej po dużo niższych cenach i sprzedawany do sklepów, w których dziś zamawiasz a jutro otrzymujesz do odbioru, lub w stacjonarnych od ręki, czyli leżący na półce w sklepie od jakiegoś czasu. :cry:


Jan55, ale to działa tak, że musisz sprzedać w nowej droższej cenie nawet jesli kupiłeś przed skokiem USD/EUR, bo nie będziesz miał na nową sztukę na półkę w sklepie po nowych cenach. To są proste zależności, aczkolwiek dla nas/konsumentów bolesne. Dlatego trzeba chronić wartość pieniądza krajowego…
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 03 Paź, 2022   

Tylko, że podnoszenie cen towaru, który leży na półce od jakiegoś czasu, nie sprzyja szybkości i ilości sprzedaży, wręcz przeciwnie, z reguły następuje stagnacja i spowolnienie, a już w takiej dziedzinie jak dobre lornetki, to chyba szczególnie, mało tego, to uważam, że w tym momencie wzrośnie sprzedaż całego chłamu lornetkowego, bo ma niskie ceny, a na to szczególnie patrzą ludzie :cry: , ale to takie moje "wywody", które i tak nic nie zmienią :sad: .
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Żyjecie -czy Forum się zepsuło ? :twisted: :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 14