Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
do właścicieli Olympus Pen EPL-1
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2022   do właścicieli Olympus Pen EPL-1

Czy ktoś posiadający ww. sprzęt mógłby sprawdzić, czy po odłączeniu obiektywu i na włączonym aparacie matryca daje jakikolwiek obraz rzeczywistości (rozmazany i prześwietlony oczywiście) na podglądzie (wyświetlaczu)? Czy też w tej sytuacji ekranik pozostaje zupełnie czarny?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Nie 02 Paź, 2022   

Wydobyłem E-PL 1 z lamu... z rezerwy federalnej :wink: , wsadziłem baterię.
Bez obiektywu jest jakiś rozmazany obraz (jasna plama). Pojawia się też migotanie w paski, ale to może być od oświetlenia pokoju lub telewizora.
Pozdrawiam
-J.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 05 Paź, 2022   

Dzięki. Z tego wniosek, że u mnie obiektyw się skopsał :( .
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Nie 09 Paź, 2022   

Może to tylko styki?
Zdarzyło mi się parę razy (choć chyba już z EM 10 II), że jak puścił zatrzask bagnetu i obiektyw się ciut przekręcił/poluzował, gubiąc kontakty, to właśnie wtedy ekran gasł całkowicie. Bezpośrednią przyczyna wydaje się utrata łączności na stykach. Być może więc utrata połączenia na konkretnym styku lub parze (wszystko jedno, z jakiego powodu) wywoła taki sam efekt ciemnego ekranu - ale to domysł. Na wszelki wypadek sprawdziłem, czy EM 10 II też "widzi" świat z całkowicie wypiętym obiektywem. Tak, zachowuje się identycznie jak E-PL 1.
Warto chyba sprawdzić, jak zachowuje się inny obiektyw (ze stykami) na tym korpusie, jeśli takowy masz. Bo może nie kontaktują styki od strony body, a nie obiektywu.
O, właśnie: zerknąłem raz jeszcze i to po stronie bagnetu korpusu masz piny (pewnie na sprężynkach), a w obiektywie masz płaskie blaszki. Czyli poza przypadkiem zanieczyszczeń na nich to pewnie od strony aparatu może nie stykać. Do głowy przychodzi mi jeszcze jedno: sam zatrzask bagnetu. Czy tam czasem nie ma jakiegoś kontaktu załaczajacego się, gdy obiektyw jest wpięty i zatrzaśnięty. Wiemy już, że sam w sobie nie ma on wpływu na ten efekt, skoro na wypiętym obiektywie ekran pracuje i jest obraz. Ale może jeśli zawiódł, a obiektyw fizycznie nadal siedzi na flanszy i reszta/część kontaktów pracuje(lub nie, to może dziać się coś ekstra: obsługa matrycy wstrzymana w tej konfiguracji albo np. mamy przymknięta maksymalnie przysłonę i dlatego jest ciemno. Czy ekran jest całkiem ciemny i nie widać także wskaźników/informacji z menu? W EM 10 II po wciśnieciu zatrzasku gaśnie sam obraz, informacje są nadal aktywne/wyświetlane. Moze warto też zrobić test z obiektywem bez styków.
Pozdrawiam
-J.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 12 Paź, 2022   

Aparat spadł w kałużę (może 1 cm wody) - i został natychmiast podniesiony. Z tym że kałuża, niestety, była słona. I przestał działać, tzn. całkowicie czarny ekran po włączeniu, niezależnie czy z odpiętym, czy podpiętym obiektywem. Już po tym jak mi odpisałeś (może po tygodniu od katastrofy) powrócił obraz ale tylko przy odpiętym obiektywie (tzn. widać było, że matryca działa). Po podpięciu obiektywu natomiast znów czarny ekran. Stąd wniosek, że coś z obiektywem, bo styki oczywiście przeczyściłem w pierwszym rzędzie. Po kolejnym tygodniu - ta-dam - wszystko zaczęło działać. Czyli jednak problem był od wody (a ja skłaniałem się ku tezie, że od stuknięcia - bo wody było tak niewiele i tak szybko został podniesiony, że nie powinien był jej nabrać). No cóż, teraz czekamy na przykre efekty odroczone, bo to jednak słona woda była ;) . Dzięki :) .
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022   

maziek napisał/a:
Dzięki. Z tego wniosek, że u mnie obiektyw się skopsał :( .

Ja stawiam, że elektronika padła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14