Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sob 24 Sie, 2013
Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?
Canon
40%
 40%  [ 671 ]
Konica-Minolta/Sony
11%
 11%  [ 195 ]
Nikon
24%
 24%  [ 412 ]
Olympus
4%
 4%  [ 79 ]
Pentax
7%
 7%  [ 116 ]
Samsung
0%
 0%  [ 12 ]
Panasonic
0%
 0%  [ 7 ]
Sigma
0%
 0%  [ 5 ]
Fuji
0%
 0%  [ 10 ]
inna
1%
 1%  [ 21 ]
nie posiadam
7%
 7%  [ 124 ]
Głosowań: 1396
Wszystkich Głosów: 1652

Autor Wiadomość
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Z ciemnymi obiektywami też nie miałem problemu. Z jasnymi się pojawiły. Tak, czy siak, SLR to obecnie przeżytek i AF na matrycy fazowy jest i szybki i całkiem dokładny.
A Fuji(2006r) kupiłem głównie ze względu na matrycę. I jak się teraz zaczynam bawić, to jestem pod wrażeniem, porównując z Samsungiem NX300 (2013r).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Akurat w przypadku fotografowania ptaków ciemny obiektyw dla AF jest większym wyzwaniem. Tu masz przykład zdjęcia zrobionego Pentaxem K-S1 czyli aparatem nisko budżetowym: https://pliki.optyczne.pl/zalaczniki/zalaczniki/bibi1_185.jpg
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

No cóż. Albo mam pecha, albo za durny jestem. A że fajne zdjęcia robią Pentaxem, to wiem. Dużo bywałem na Pentaxforum.
 
 
leono94 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 29 Mar, 2023   

Witam, powiem szczerze, że na aparatach to ja się nie znam, ale wpadł mi w ręce aparat Nikon D700 i jakiś obiektyw przy tym jest 18-105. Moje pytanie jest następujące: do czego się to nadaje?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 29 Mar, 2023   

Jak każdym, sprawnym aparatem można nim robić zdjęcia. Nawet bardzo ładne czasem. Nadaje się on fotografowania.
 
 
leono94 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 29 Mar, 2023   

Dziękuję za bardzo entuzjastyczną odpowiedź, jednakże, z racji iż nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem, chciałbym zapytać, ponieważ interesują mnie samoloty na wysokościach przelotowych, jaki obiektyw by mi się nadał do tego? Oraz czy tym co posiadam będę w stanie robić zdjęcia zwierzętom w oddali wieczorową porą?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 29 Mar, 2023   

leono94, do samolotów to minimum obiektywy 70-300 (mnie wystarcza) lub 100-400, do zwierząt w dzień, wystarczą te same, ale wieczorem do zwierząt, musisz mieć teleobiektyw jak najjaśniejszy, a to już jest bardzo duża kasa :sad: . Może inni koledzy, fotografujący zwierzęta, doradzą coś innego.
 
 
leono94 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 30 Mar, 2023   

Jan55 napisał/a:
leono94, do samolotów to minimum obiektywy 70-300 (mnie wystarcza) lub 100-400, do zwierząt w dzień, wystarczą te same, ale wieczorem do zwierząt, musisz mieć teleobiektyw jak najjaśniejszy, a to już jest bardzo duża kasa :sad: . Może inni koledzy, fotografujący zwierzęta, doradzą coś innego.


Dziękuję, taka odpowiedź już daje mi zarys tego co "potrzebuje". A czy ta D7000 jest sprzętem w miarę dobrym na obecne czasy? I w sytuacji gdy ktoś chce się nauczyć fotografii?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 30 Mar, 2023   

Aparat jest mniej ważnym elementem niż obiektyw ale też ma znaczenie. Zwierząt (dzikich) wieczorem nie zrobisz tym aparatem, chyba że staną nieruchomo przez kilkanaście sekund a aparat będzie na statywie. Drogie aparaty i obiektywy nieco polepszają komfort takiej fotografii ale tym też ciężko zrobić dobre zdjęcia. D 700 ma kiepską użytkowa czułość (6400 ISO) jest to w przybliżeniu aparat podobny do canona 40D, którym przed 17-tu laty zaczynałem robić zdjęcia i byłem nim zachwycony. Oto przykłady zdjęć z tego aparatu z różnymi ogniskowymi:
Pokazuję zdjęcia robione obiektywami z różnymi ogniskowymi. Jest to obiekt "Kamieńca" czyli ruiny "Zamku Odrzykońskiego" robione z odległości nieco ponad 8 km.
12.

13.

14.

15.

16.
Zdjęcie nr. 12. zostało zrobione ogn. 17 mm, 13. - 800 mm, 14, - 1820 mm, 15. - 5 000 mm, a nr.16. 10 000 mm
Te długie ogniskowe uzyskałem z "synty" teleskopu lustrzanego i specjalnej konstrukcji pokazanej niżej;Nie jest to aż takie drogie. Synta 1200/200 kosztowała ok. 1200 zł. Do tego trzeba dorobić tubus za jakieś 200 zł ale można i za parę zł z rury PCV. No i można robić foty. Teraz ten teleskop kosztuje prawie 2 kzł.
Tak to wygląda w praktyce:

Prócz sprzętu ważną rzeczą jest wiedza z zakresu cyfrowej obróbki zdjęć no i oczywiście z zakresu fotografii. Z bardzo długą ogniskową nie jest tak łatwo zrobić dobre zdjęcie bo aparat musi być nieruchomy (statyw lub inna podpórka) wężyk spustowy lub samowyzwalacz (aby nie poruszyć aparatu podczas naciskania spustu) bardzo precyzyjne ustawienie ostrości (bo GO jest mała) a jeśli obiekt się porusza to już bardzo trudno.
Takie zdjęcie też nie jest łatwo zrobić:
34.

35.

36.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 30 Mar, 2023   

leono94, jeżeli masz D7000 to jest to podstawowa amatorska lustrzanka Nikona. Do nauki foto i nie tylko nauki, jak najbardziej się nadaje. Widziałem wiele zdjęć robionych tą lustrzanką i były naprawdę dobre. Musisz opanować, przede wszystkim, tajniki fotografowania, bo to czy zdjęcie będzie dobre zależy, w pierwszym rzędzie, od fotografującego, a dopiero w drugim od sprzętu.
Nikon D7000 nie jest już sprzętem nowym, to poziom Canona 600D, ale dalej nadaje się jak najbardziej, do użytkowania, zwłaszcza amatorskiego. Z odpowiednimi obiektywami można z niego wycisnąć dużo dobrych, jakościowo, zdjęć.
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 30 Mar, 2023   

D7000 to nie był taki podstawowy aparat. Jest to raczej następca dwucyfrowych Nikonów (D80, D90), więc ma całkiem przyzwoite parametry nawet te kilkanaście lat po premierze. Jak najbardziej nadaje się do robienia zdjęć, oczywiście samoloty na wysokościach przelotowych proponuję (podobnie jak Preskaler) uwieczniać jak najdłuższymi ogniskowymi, co w przypadku Nikona sugeruje np. obiektyw o zakresie 80-400, albo 200-500, tyle że to spory wydatek.
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Czw 30 Mar, 2023   

leono94 napisał/a:
wpadł mi w ręce aparat Nikon D700 i jakiś obiektyw przy tym jest 18-105.

leono94 napisał/a:
A czy ta D7000 jest sprzętem w miarę dobrym

Jeżeli obiektyw 18-105 to raczj kolega posiada ten drugi aparat.
D7000 a D700 to znaczna różnica.
 
 
leono94 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 30 Mar, 2023   

jurand napisał/a:
leono94 napisał/a:
wpadł mi w ręce aparat Nikon D700 i jakiś obiektyw przy tym jest 18-105.

leono94 napisał/a:
A czy ta D7000 jest sprzętem w miarę dobrym

Jeżeli obiektyw 18-105 to raczj kolega posiada ten drugi aparat.
D7000 a D700 to znaczna różnica.


Tak, oczywiście D7000, przepraszam, mój błąd, nawet nie wiedziałem że istniał taki jak D700
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18