Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Okazje lornetkowe i nie tylko
Autor Wiadomość
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Ale gościu nie wysyła . :evil:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Mówisz - masz, ale tu jest drożej :)
https://www.olx.pl/d/ofer...67-IDQyfTk.html
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Lech149, Porro, tego gościa z ogłoszenia z Krakowa, należy olać, to bazarowy handlarz, do tego cham i naciągacz. Na moje zapytanie o nr seryjny tego Nikona [chciałem sprawdzić z którego jest roku produkcji] oraz o jakiś dokładniejszy opis, odpisał, żebym sam sobie przyjechał i sprawdził, a najlepiej abym nie przyjeżdżał bo na pewno nie mam pieniędzy aby go kupić, do tego na zapytanie o adres podał tylko nazwę ulicy w Krakowie i nic po za tym. Żeby było śmieszniej to po pół godzzinie od odpisania na moje zapytanie, zmienił ceny, na wyższe, wszystkich swoich lornetek na OLX. Najprawdopodobniej, stosuje taktykę-przyjeżdżasz na spotkanie, on podaje swoją wyższą cenę za lornetkę, niż na OLX, a Ty kupujesz lub nie. Ja już się z czymś takim raz spotkałem, przejechałem 100 km na darmo, bo gośc podwyższył cenę o 500 zł, a na moją uwagę, że coś jest nie tak, odpowiedział, że ma klientów co zapłacą więcej, więc ja nie muszę kupować.
Tego gościa z Krakow zgłosiłem do OLX i na drugi dzień zniknęły oceny kupujących [emotikony] pod jego nickiem.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Typ z Krakowa, zwany przez niektórych kolegów "oszustem lornetkowym", to chyba ten, co ma na forum jeden z nicków na literę "G". Takie przynajmniej mam informacje.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Wydaje mi się, że to nie ta sama osoba, bo tamten był raczej otwarty na "dyskusję" o optyce i podawał nr telefonu, a ten, tak jak napisałem w poście, podał tylko nazwę ulicy i wyraził opinię o moich chęciach zakupu i to było tyle. Wywnioskowałem z jego pisemnej odpowiedzi, że nie lubi dociekliwszych pytań, o sprzedawany przez niego sprzęt. To chyba jest ktoś "nowy" na rynku "sprzedaży". Z takim podejściem raczej nie znajdzie chętnego, bo lornetki jakie oferuje, nie są dla każdego (ceny) a dla bardziej zainteresowanych i znających się na tym temacie, taki sposób sprzedaży i zachowania sprzedającego, nie jest zachęcający, chyba, że liczy na "jelenia"ryzykanta :shock: .
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Widzę, że szanowne grono forumowiczów patroluje OLXa dłużej niż ja :)
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Jakby ktoś chciał PZO 11x40 w ładnym stanie:

https://allegro.pl/oferta/lornetka-pzo-lp-11x40-fabrycznie-nowa-1980r-kpl-12739681641
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Ściągał ktoś ostatnio używaną lornetkę z Ebay'a z Japonii?
Załóżmy że chcę kupić 20-30 letnią lornetką za 1000 zł,
"co mi grozi" ze strony urzędu celnego?, podatkowego?
Ostatnio zmieniony przez Obserwatorek Sro 19 Paź, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Obserwatorek, zadzwoń do Urzędu Celnego to Ci powiedzą, co i jak. Od nowych lornetek trzeba zapłacić cło i podatek a jak jest od używanych, to trzeba dzwonić do UC. Moze być tak, ze cła nie będzie ale będzie podatek do US od kwoty zakupu.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 20 Paź, 2022   

Obserwatorek, zamawiałem kiedyś telekonwertery z Japonii, kosztowały poniżej 150 euro, więc były zwolnione z cła, natomiast musiałem zapłacić podatek VAT. Został po prostu pobrany przez listonosza, wraz z dodatkową opłata pocztowa 8.5zł.

W przypadku towarów o wartości od 150 do 1000 euro trzeba zapłacić dodatkowo cło i z tego co czytam należy udzielić pełnomocnictwa do zgłoszenia celnego poczcie polskiej. Jeśli nie udzielimy, po przyjściu przesyłki dostaniemy list aby tego dokonać. I chyba tyle, po prostu płacimy wszystko na poczcie i odbieramy paczkę.

Niestety z tego co pamiętam cło i podatek są naliczane dla całkowitej kwoty zamówienia, czyli wraz z kosztami przesyłki, co jest dość nieprzyjemne bo przesyłka z dalekich krajów potrafi sporo kosztować.

Tyle o poczcie polskiej, nie wiem jak to wygląda w przypadku innych firm kurierskich, najlepiej poszukać informacji na stronie kuriera, albo do nich zadzwonić.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Czw 20 Paź, 2022   

Obserwatorek kupiłem ok. 2 lata temu adapter statywowy do lornetek Nikon z Japoni (sklep internetowy na ebay), poniżej 150 EUR. Nie zapłaciłem nic ekstra.
Około 2016 kupiłem używany obiektyw w cenie ok. 2000 PLN, sprzedawca z Australii, osoba fizyczna na ebay. Paczka przyszła Pocztą Polską, nic nie zapłaciłem. Ani cła, ani VAT. W urzędzie pocztowym o nic nie pytano.
Ostatniego dnia przed wyjściem UK z UE, od sprzedawcy (sklep internetowy) z UK na ebay kupiłem nową lunetę. Przyleciała do Warszawy już w nowej rzeczywistości (BREXIT), dostawcą był Fed-EX. Przysłali maila z informacją, że w ich magazynie przed odprawą celną czeka na mnie paczka. Pytali czy chcę ją otrzymać i czy w związku z tym podpiszę pełnomocnictwo dla ich agenta (to wiązało się z prowizją od wartości odprawianego towaru). Trochę mnie to zaskoczyło bo myślałem, że zakup przed wyjściem z UE będzie rozpatrywany po starych zasadach, więc wycofałem się bezkosztowo z zakupu i Fed-Ex wycofał paczkę bezpośrednio do sprzedawcy.

Myślę, że jeśli sprzedawca z ebay wysyła za pośrednictwem Int. Shipping Program to będzie to duży przewoźnik typu Fed-Ex lub DHL i zawsze zapłacisz.
Jeśli paczka pójdzie tradycyjną pocztą i będzie widać, że to zwykła paczka od szoguna Iksińskiego do Kowalskiego w naszym kraju to jest szansa, że nic nie zapłacisz. Być może w przypadku tradycyjnej poczty znaczenie ma co zadeklaruje nadawca.

Takie są moje doświadczenia.

Pozdrawiam
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022   

Przepisy celne zmieniły się w 2021 r i tylko w UC można się dowiedzieć, za co i ile trzeba zapłacić cła, za towar zakupiony poza UE, w kwocie większej od 150 euro. Jest tak, że UC może zrezygnować z pobrania cła, jeżeli uzna, że zakup jest nie handlowy a tylko okazjonalny (jednorazowy).
Prawidłową odpowiedź kol. Obserwatorek, może uzyskać, tylko dzwoniąc do Urzędu Celnego, a nie opierając się na naszych doświadczeniach. :wink:
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022   

Sprzedający określa to jako 'Economy International Shipping', i cholera wie co to znaczy.
Dostawa od 2 tyg. do 1.5 miesiąca, więc duża szansa że złośliwie przyszłaby jak by mnie nie było w kraju. Do tego niepokojący dopisek:
"Because we sell the product at other site, we may not be able to prepare inventory even if you make a successful bid. In case of missing goods, we will contact you by e-mail after confirmation from our store."

Dużo zmiennych i nieznanych, prawdę mówiąc czekam aż ktoś ją w końcu kupi i przestanie mnie kusić ...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022   

Czyli są pośrednikami, albo ściągają towar, dopiero,jak ktoś chce go kupić. Lepiej dać sobie spokój z takim sprzedawcą.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 26 Paź, 2022   Ciekawostki z e-bay

Ciekawostki z e-bay:


Leitz Amplivid 6x24 , pole 212m/1000m , niespotykane teraz parametry

leitz amplivid

Steiner Discovery 8x44 , znakomita lornetka, chyba w dobrej cenie

steiner discovery
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,73 sekundy. Zapytań do SQL: 14