Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Teraz wszyscy myślą jak przeżyć zimę, jakie przyjdą rachunki za gaz i prąd, więc lornetki, jako towar nie pierwszej potrzeby, zeszły na daleki plan :cry: . Do tego, nie mały, wzrost cen lornetek i wszystkiego dookoła, więc wszystko jest jasne :sad: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Kamień spadł z serca . :razz:
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Lech 149, żyjemy
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

'Poluję' na Nikonka se 8x32
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

jarbarek, mam obawy, że z "polowania" będą nici, bo jak śledzę portale sprzedażowe, to od 4 lat nie było ani jednego ogłoszenia z Nikonami SE, chyba, że teraz, ludzie będą potrzebowali kasę na płacenie wysokich rachunków :cry: i zaczną wyprzedawać swoje dobra lornetkowe :sad: .
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

@Jan55

Nie zabieraj ludziom marzeń :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Porro, marzyć zawsze można, niezależnie od rzeczywistości :mrgreen: .
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

Jan 55, ja w wakacje kupiłem Nikona se12x50, w praktycznie stanie 'jak nowy' - jestem zachwycony, teraz szukam mniejszej siostrzyczki. A ogłoszenie było na 'forum astronomiczne'. Tak, że poluję dalej
 
 
jarbarek 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Puck
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

.... I się śpieszę, bo niestety wzrok zaczyna mi szwankować, Jan 55, jeśli 55, to Twój wiek, to ja właśnie tyle mam...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

jarbarek, ja mam trochę więcej lat :cry: i niestety, ale wzrok też już nie ten, który miałem w wieku 55 lat. Co zrobić, takie jest życie i w lornetkach przestałem szukać "cudów", te co mam wystarczają mi w zupełności. Chyba, że trafi się wyjątkowa, (cenowa) okazja, na coś extra, to wtedy, może, zdecyduję się na zakup. :smile: Na razie "poluję", ale nie marzę :grin: .Jak to mówią "Będzie to będzie, a jak nie będzie, to też będzie" :mrgreen:
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

Dobre . :oops:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

Albo, jak mawia "poeta" (choć w tym przypadku bardziej prozaik):
jak tam będzie, tak tam będzie; zawsze jakoś będzie, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było... :wink:
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 09 Paź, 2022   

Po przemyśleniach, po tygodniowym wypadzie w góry, zdecydowałem się ostatecznie na Bushell’a Forge 8x42. Idealna zimowa pogoda w wysokich Tatrach sprzyja testowaniu, ostre słońce, duża przejrzystość powietrza.
Forge po prostu wymiata jakością optyki. Łatwo to sprawdzić w górskich warunkach (Kasprowy, Świnica i okolice)
Niezauważalna AC, łatwo to sprawdzić patrząc na krawędzie górskich szczytów. Ośnieżone zbocza gór. Ostrość, klarowność obrazu, kontrast, kolory znakomite. Szerokie pole widzenia. Wieczorne obserwowanie księżyca wyłaniającego się spoza gór, wow! Lornetka radzi sobie bardzo dobrze z odblaskami patrząc pod słońce.
Co do wagi 870 g, fakt mogła by być te 200 g lżejsza, ale nie jest i trzeba się z tym pogodzić.
Jak znajdę kiedyś lornetkę lżejszą, ale jakości optyki Forge i szerokim polem widzenia, pomyślę o zmianie.
Biorąc pod uwagę cenę zakupu 2133,- nie widzę dla siebie na rynku nic lepszego w tym przedziale cenowym aktualnie. :smile:






 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022   

Jan55 napisał/a:
ja mam trochę więcej lat :cry: i niestety, ale wzrok też już nie ten, który miałem w wieku 55 lat. Co zrobić, takie jest życie i w lornetkach przestałem szukać "cudów", te co mam wystarczają mi w zupełności.


A ja odnoszę wrażenie, że częste używanie lornetki (zacząłem traktować lornetkę jako sprzęt codziennego użytku w wieku ok. 55 lat…a było to..hmm..10 lat temu) korzystnie działa na narząd wzroku. Dioptraż mi się nie poprawił, ale ogólne wygimnastykowanie oczu chyba tak. Kiedyś miewałem uczucie zmęczenia oczu, pieczenia itp., ale to minęło. Czy to zasługa lornetki? A może zmiana trybu życia? A może jedno i drugie?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022   

MacYaro, Gratuluję udanego wyboru. Dobra 42 musi trochę ważyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,68 sekundy. Zapytań do SQL: 14