Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia przez lornetkę
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 25 Lis, 2022   

mariuszi, ok, ale środek obrazu z Meopty też jakby był ostrzejszy, może przez większy kontrast, no, ale jak napisałem, może ja tylko tak widzę. :cry: , bo każdy ma inny wzrok.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Pią 25 Lis, 2022   

Jak napisał adaher zdjęcia nie oddają różnic w ostrości , rodzielczość i tak w tym wypadku uzależniona jest od średnicy obiektywu …. Porównać trzeba na żywo a i tak porównywanie 7x42 do 10x50 w zakresie ostrości, pola i rozdzielczości to tak „dla sportu”
Oddawanie barw na zdjęciach a i owszem choć automatyczny balans bieli coś tam pozmienia pewnie ..
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 25 Lis, 2022   

mariuszi, oczywiście, że porównywanie obrazów z lornetek, na podstawie zdjęć, nie ma sensu, w kwestii ich jakości optycznej, ale w jakimś stopniu może to dać wyobrażenie o możliwościach porównywanych lornetek. Tylko porównanie na żywo, 1:1, daje prawdziwy obraz jakości optycznej i różnic między nimi.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 25 Lis, 2022   

Kończąc porównanie Swarovskiego EL 10x50 z Meoptą Meostar 7x42 (choć w przypadku tak różnych lornetek lepiej powiedzieć prezentacji podobnych kadrów...)
Są lornetki słabe, dobre, bardzo dobre i... doskonałe. Bardzo dobra lornetka powiększa obraz z minimalną ilością zniekształceń, ostry, z dobrym odwzorowaniem barw, z małą AC itd. Do takich lornetek bez wątpienia zaliczyć można Meoptę 7x42!
Są też lornetki, przez które patrząc (przynajmniej w moim przypadku) zapomina się, że w jest niej jakiekolwiek szkło... Tak jest w przypadku EL 10x50!!! Kiedy patrzę przez lornetki dobre/bardzo dobre widzę pięknie powiększony obraz, kiedy patrzę przez EL 10x50, mam wrażenie, że jestem 10x bliżej danego obiektu, jakbym był zawieszony w przestrzeni... (najlepiej efekt ten odczuwalny jest w górach :smile: )

Zdjęcia fragmentu kadru po lewej stronie:

Meopta B1 7x42 i Swarovski EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1818 raz(y) 747,02 KB

Meopta Meostar B1 7x42.jpg
Plik ściągnięto 1818 raz(y) 503,35 KB

Swarovski EL SV 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1818 raz(y) 584,25 KB

Meopta Meostar 7x42.jpg
Plik ściągnięto 1818 raz(y) 391,9 KB

Swarovski EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1818 raz(y) 457,25 KB

 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pią 25 Lis, 2022   

Oj tak lornetka w góry to jest najlepsza rzecz jaką można zabrać oprócz dobrych przekąsek 😉 Adaher jestem ciekaw jak Twoja 50mm wypadnie w porównaniu z 32. Tak jak się pisaliśmy umówimy się jak tylko jakaś fajniejsza pogoda nastanie. Możemy też dać znać na forum , może ktoś zechce dołączyć
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 25 Lis, 2022   

Mzksiak, Jak wypada EL 10x32 przy EL 10x50, gdy jest ładna pogoda, to ja wiem :smile: Bardzo dobrze!!! (porównywałem to kilka razy) Pytanie jak wypadnie przy nieładnej pogodzie, lub o zmierzchu? Tego nie miałem przyjemności sprawdzić...
Jesteśmy w kontakcie.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Lis, 2022   

adaher napisał/a:
Są też lornetki, przez które patrząc (przynajmniej w moim przypadku) zapomina się, że w jest niej jakiekolwiek szkło... Tak jest w przypadku EL 10x50!!! Kiedy patrzę przez lornetki dobre/bardzo dobre widzę pięknie powiększony obraz, kiedy patrzę przez EL 10x50, mam wrażenie, że jestem 10x bliżej danego obiektu, jakbym był zawieszony w przestrzeni... (najlepiej efekt ten odczuwalny jest w górach :smile: )


Właśnie tak zapamiętałem ELki ze spotkania lornetkowego. Optyka, której nie widać.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Lis, 2022   

Jan55 napisał/a:
krzys13k, czy zdjęcie jest zrobione z jednego z wieżowców na oś Widok? :mrgreen:
Co do ostrości to faktycznie, jak na taką kombinację, to jest bardzo ostre.


Widok z Osiedla Widok :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 26 Lis, 2022   

krzys13k, dzięki za odpowiedź, czyli orientacja mnie nie myliła :grin: .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   

Witam.
Na warsztat fotograficzny trafia Swarovski CL 8x30.
W pełni zgadzam się z tym co Arek przedstawił w teście, więc nie będę się rozpisywać... (Pokrowiec i pasek oczywiście jest :smile: )

https://www.optyczne.pl/3...ion_8x30_B.html

Nie ma co kryć, Swarovskiemu bardzo udał się ten projekt! Mała, zgrabna, ciekawy (miejski) design. Bardzo ładny obraz, jak na tę średnicę źrenicy. A co dla mnie bardzo ważne, duża łatwość widzenia! Wysuwam muszlę do końca i podobnie jak w Meopcie 7x42, wszystko idealnie! Za pierwszym razem! Porównywałem ją z EII i tam tak łatwo nie jest. (Musiałbym przycinać o 2-3mm muszle... Oryginalnych oczywiście żal, a nowe nie do dostania). Oczywiście większa trudność z dopasowaniem w EII wynika z ogromnego pola okularów... W CL jest mniejsze, ale nie powiedział bym, że za małe. Zgrabne pole w zgrabnej lornetce :smile:
Kilka zdjęć porównawczych z Meoptą 7x42, z cyklu "nie do końca trafione porównania" :smile:

Meopta 7x42 i Swarovski CL 8x30.JPG
Plik ściągnięto 1538 raz(y) 578,23 KB

Meopta 7x42.jpg
Plik ściągnięto 1538 raz(y) 760,93 KB

Swarovski CL 8x30.jpg
Plik ściągnięto 1538 raz(y) 888,62 KB

Meopta Meostar 7x42.jpg
Plik ściągnięto 1538 raz(y) 463,07 KB

Swarovski CL 8x30a.jpg
Plik ściągnięto 1538 raz(y) 596,88 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   

I jeszcze 4...

B1 7x42.jpg
Plik ściągnięto 1528 raz(y) 693,32 KB

CL 8x30.jpg
Plik ściągnięto 1528 raz(y) 822,69 KB

7x42.jpg
Plik ściągnięto 1528 raz(y) 525,55 KB

8x30.jpg
Plik ściągnięto 1528 raz(y) 581,13 KB

 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   

adaher, a jak oceniasz oddanie kolorów w Swarku względem Meopty?
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   

W Meopcie odrobinę cieplejszy obraz, w Swarovskim bliżej naturalnego... Standard🙂
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   

Meopta ma jakby trochę mocniejszy kontrast, natomiast CLC jest ciut ostrzejsza, ale różnica jest minimalna, no i AC w CLC, w środku, pokazuje się leciutko, a na bokach jest dużo bardziej widoczna niż w Meopcie, zwłąszcza na ostatnich dwóch zdjęciach, gdzie jest dużo kontrastów. Kwestią jest, jak wypada to w naturze, patrząc przez obie lornetki. Niemniej jednak obie lornetki są świetne optycznie, tylko jednej już nie produkują, a druga nie chce nic potanieć :mrgreen: . Szkoda.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   

Adaher a czy Ty obserwowales u siebie parowanie okularow w cl -ce? mialem dokladnie ten model jak juz wczesniej pisalem i nie wiem czy to kwestia budowy mojej twarzy czy wlasnie kontrukcja lornetki ale w chlodne (mrozne tym bardziej) dni bardzo mi parował bodaj glownie lewy okular, bardzo mnie to irytowalo, choc lornetka napprawde klejnocik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,86 sekundy. Zapytań do SQL: 30