Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski HABICHT
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 941
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 26 Lis, 2022   

koraf, Czy pytałem już Cię kiedyś, z którego rocznika była EII, którą sprzedałeś?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 27 Lis, 2022   

Wojtas_B jeżeli ty nie pamiętasz to ja tym bardziej :wink: .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

"porównywałem ją z swarkiem EL 8x32 II generacji, rozdzielczość na tym samym poziomie, ale przestrzenność obrazu oraz mniejsza AC, lepsza transmisja i oddanie kolorów już po stronie habichta."

no z tym nie tylko ja się nie zgadzam :)

poniżej znajduje się link Holger Merlitz /który żyje z porównań lornetek / i skoro wg. niego habit 8x30 CL Companion/4900zl/ ma lepszą ostrość ...to taka NL deklasuje Habita bez względu czy jest w gumie czy bez niej... :mrgreen:

http://www.holgermerlitz....U-X4rmdP_QgaenE


a wiec :

1.Habit 8x30 - posiada mały LER lornetka nie jest przeznaczona dla osób co noszą okulary, a wiec istniej większa możliwość zanieczyszczania soczewki ocznej przez kontakt z okiem, etc.

2.Ostros plasuje się do 70% podczas gdy CL ma po 85% a w dzień wydaje się nawet dużo większa.

3. Habit nie radzi sobie przy świetle o zmierzchu ,w ciemne dni, noc !!!
występują tu tzw. zakłócenia obserwacji spowodowane tzw. przeciekiem pryzmatu gdy źrenica oczna jest duża/ zdjęcie 1./ a wiec jest to nieodpowiednia lornetka do obserwacji nocnych gdy źrenica oczna jest największa.
CL nie ma już tego defektu i w każdych warunkach dostarcza kontrastowy ostry ,punktowy obraz.

Habicht właśnie przez układ porro pryzmatyczny ma lepsza korekt AC i dostarcza 6% więcej światła od CL ,który ma konstrukcje dachowa Schmidta-Peacha.
Habit i tak wg. autora ma za mała transmisje w niebieski widmie.

Wyciąg w Habicht chodzi z dużym oporem a w CL płynnie...

CL dostaje lepszą note odnośnie ostrości obrazu !!!

ostatnie zdjęcie przestawia wpływ zakłóceń powstałych w nocy przy rozproszonym świetle.

teraz jeszcze odnosnie sprawnosci na os optycznej...
wszyscy pieją ze Habicht ma 96% posiadając zwykły achromat a taki Fujinon 7x50 fmt-sx który posiada dodatkowa soczewkę w postaci wypłaszczacza pola ma prawie 98 % :)
pytanie... gdybyśmy usunęli wypłaszczacz w Fujinonie to jak myślicie jak byłby wynik sprawności ? :lol:

na stronie Holgera M. jest tez test Nikona II i wcale on nie odbiega jakością obrazu od Habichta...

zrenica.png
Plik ściągnięto 1802 raz(y) 59,18 KB

zrenica2.png
Plik ściągnięto 1802 raz(y) 557,61 KB

 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

W mojej ocenie Companion i Habicht to podobny poziom … z tym że Companion ma wyraźnie więcej AC ale większe pole i dla wielu będzie wygodniejszy , różnic w ostrości nie dostrzegłem na tyle żeby zwracać na to uwagę

Odblaski w habichcie przy źrenicach są w egzemplarzach starszych niż z roku 2014, ale miałem w rękach tylko 5 różnych wiec prawidłowość wcale nie musi występować.

EII nie odstaje ostrością od Habichta , różne oddawanie barw wzmacnia efekt pozornej ostrosci i jasności u Habichta zwlasza po zmierzchu , obraz Habichta odbieram jako bardziej biały niz w EII , ale różnicą w jasności bym tego nie nazwał

Dodam że ani EII ani Habicht to nie NL i szkoda tu dyskutować, ELki w tych parametrach nie widziałem wiec nie będę się wypowiadał

Niemniej jednak są okoliczności w których Habicht „obrazuje atrakcyjniej” ;-) niż NL
I dla tych okoliczności warto mieć więcej niż jedną lornetkę


Fujinon to inna bajka to w zasadzie nocna lornetka , zwłaszcza 7x50 , najlepsza optycznie ze wszystkich fujinonów,
na ostatnim spotkaniu wszyscy zachwycali się najnowszymi produktami linii TOP ( nie bez powodu ) jednakże ja pokusiłem się na porównanie zeissa FL 7x42 i Fujinon 7x50 , poza oczywistymi różnicami konstrukcyjnymi które wskazują na zeissa to obraz z Fujinon podobał mi się bardziej , większa plastyczność i nasycenie barw , mimo ze było słonecznie AC nie dokuczała
Ergonomia zdecydowanie lepsza w FL
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2487
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

TRYTON7, weź pod uwagę, że to co pisze Merlitz, to są jego osobiste odczucia, co zaznaczył na końcu całego opisu. Każdy inny posiadacz tej lornetki może mięć całkiem inne odczucia widzianego obrazu. Czytałem prawie wszystkie opinie na forach, o tym Habichcie i generalnie, wszyscy, jej posiadacze oraz zawodowi testerzy, jednomyślnie, wyrazili się o tej lornetce w samych pozytywach, mimo posiadanych przez nią wad (bo nie ma lornetek bez wad), a do największych jej zalet zaliczyli jej niezaprzeczalną jasność i ostrość obrazu, czym góruje nad swoimi konkurentami, zwłaszcza E II. Więc coś w tym musi być, mimo, że jak napisałem powyżej, są to wszystko indywidualne odczucia, każdego z posiadaczy tej lornetki.
Co do porównania Habichta z NL 8x32, to nikt takiego porównania jeszcze nie robił (ja nie znalazłem), poza zmierzeniem transmisji NL-a, 93% vs 96% Habichta, więc w tym przypadku, trudno wyrokować co jest lepsze, porro Habichta czy dach NL-a. Sam jestem ciekawy :roll: , jak faktycznie ta konkurencja wypada. :mrgreen:
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Jan55
Merlitz tak pisze to prawda ,ale dlatego by uniknąć potencjalnych niejasnych sytuacji z pieniaczami...
Merlitz przetestował masę lornetek a wiec to on prowadzi prawdziwe porównanie i testy a nasze to sa jedynie tzw." spostrzeżenia "dalekie od jego testów.

to co jest lepsze to tez zależy dla kogo...
np. dla osoby szukających obrazów nocnego nieba nie jest to dobry wybór zważywszy również na cenne 30mm Habichta... są lepsze alternatywy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2487
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

TRYTON7, masz rację, tylko jego opinie są oparte na testach "organoleptycznych", jak wielu testerów i innych użytkowników lornetek, a nie technicznych, typu Optyczne czy Gijs van Ginkel, więc są podobne do naszych (nie moich w tym przypadku). Porównanie tych dwóch sposobów, mogło by nam dać, przybliżony obraz, jak to wygląda w rzeczywistości. To co napisał Merlitz o Habichcie, nie jest wcale opinią lepszą od opinii innych użytkowników, wręcz pokrywa się, w dużej mierze, z opiniami innych testerów i właścicieli Habichtów np. kol. Mariuszi, Korafa, czy użytkowników BF i CN oraz Ginkela.
Lornetka x30 nie nadaje się do zaawansowanych obserwacji nocnego nieba, ale są i tacy, którym do tego celu, wystarcza 8x25, i też się cieszą, że widzą gwiazdy czy księżyc, według powiedzenia "Każdemu co kto woli" :grin: .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Jan55
ale 30mm nie nadaje się z powodu małej czynnej średnicy tylko z powodu wymienionej tu wady optycznej.
O tym i innych artefaktach nie dowiesz się u nas od posiadaczy tych czy innych lornetek najczęściej kwitowane to jest:" musisz ustawić trochę inaczej lornetkę do oka " :mrgreen:

dlatego Holger Merlitz jest tak lubiany bo wylewa cała prawdę aż do bólu.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Proszę zwrócić uwagę, że Merltz testuje habichta cywilnego, który wg wielu opinii ma słabszą rozdzielczość niż wojskowy. Mam również CL10x30 new i rozdzielczość habichta 8x30 wojskowego jest absolutnie porównywalna. Podkreślam, że każdy test jest sprawą indywidualną (o czym wspominałem) i tu również zgadzam się w pełni z kolegą Jan55.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

wszystkiego nie da się przetestować...
wg licznych testów Holgera światło postronne w śród wielu innych lornetek Swarovski to pieta Achillesowa.
Co do różnic Habit :cywilny & wojskowy zdania są podzielone nawet na tym forum ...
dobra, ja już wiem ze tylko NL i nie ma substytutów zamiennych :mrgreen:

dzięki za dyskusje . :neutral:


T
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

TRYTON7 napisał/a:
wszystkiego nie da się przetestować...
wg licznych testów Holgera światło postronne w śród wielu innych lornetek Swarovski to pieta Achillesowa.
Co do różnic Habit :cywilny & wojskowy zdania są podzielone nawet na tym forum ...
dobra, ja już wiem ze tylko NL i nie ma substytutów zamiennych :mrgreen:

dzięki za dyskusje . :neutral:


T

Musisz wiedzieć, że NL też nie jest pozbawiony słabej :???: pracy pod światło, wg testu optycznych SF Zeiss też nie jest ideałem :wink: .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

wiem ,bawiłem się nią dość długo i tak jak pisałem - Holger to odkrył w swoim kolejnym teście porównawczym NL&EL ,który jest zamieszczony na jego stronie. :cool:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2487
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

TRYTON7, czyli, tak jak napisałem, nie ma lornetki idealnej, odblaski mogą występować w lornetce za 500 zł jak i w lornetce 20x droższej, jednemu to przeszkadza a inny spuszcza na to zasłonę milczenia, a jeszcze inny myśli, że tak ma być. :wink:
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Jan55
tak, tylko chyba łatwiej jest przełknąć te sama wadę w tańszej lornetce niż tej najdroższej ?
myślę ,ze idealna jest - nie ma tylko lornetki idealnej do wszystkich zastosowań... :neutral:
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

I tu dochodzimy do sedna: wg mnie habicht 8x30 jest the best ever i to nie tylko moja opinia z lornetek w swojej klasie (8x30), gdyż oferuje możliwe najlepsze warunki optyczne za swoją cenę.
Zarówno El (3 gen.) jak i NL (ale już 8x32) pewnie są lepsze optycznie (choć wg mnie niewiele), ale za cenę już 2x większą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 18