Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesiadka z A7 II + obiektyw ze średnią ogniskową
Autor Wiadomość
grzegorzz 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 27 Lis, 2022   Przesiadka z A7 II + obiektyw ze średnią ogniskową

Od pewnego czasu korzystam z Sony A7 II + 16-35 f/4 Zeiss i A6300 + 18-105 f/4 (do APS-C). Do tego tele 200-600 i jakieś obiektywy "do zadań specjalnych".
Bawię się w krajobrazy i korzystam głównie ze statywu, więc raczej nie potrzebuję jaśniejszych szkieł, bo i tak zwykle ustawiam f/8 czy f/11.

Trafiła się opcja pozbycia się A6300 z 18-105, do tego jest teraz trochę akcji rabatowych, więc plan zakłada zakup nowego body do 16-35 i jakiegoś obiektywu, który będzie używany z A7 II - najlepiej jakieś 35-150 f/4.

Co do body, to widzę opcje:
1. A7R III - niby dobry, niby polecany - teoretycznie byłby to jakiś sensowny upgrade.
2. A7 IV - cena nieco zbliżona. Niby nowszy, niby pod pewnymi względami lepszy od wersji R itd. Naoglądałem się recenzji, porad, dlaczego warto, dlaczego nie warto - jakieś 90% argumentów, niespecjalnie ma dla mnie znaczenie. Masa rzeczy, która jest ok do filmowania, albo do robienia fotek z ręki obiektom w ruchu etc. Filmowanie jest interesujące, więc teoretycznie fajnie mieć więcej możliwości, ale przez ostatnie lata jakoś nie wszedłem w tę dziedzinę. To, co mnie zainteresowało, to Focus Map na ekranie - o ile takie coś będzie można bardzo łatwo włączyć/wyłączyć. No i osłona matrycy - choć przy zmianie obiektywu to raczej nie daje 100% ochrony, a poza tym jest to coś, co może się zepsuć.
3. A7R IV - więcej megapikseli, ale co to za megapiksele, jeśli jakość obrazu będzie gorsza. Pixel shift - na papierze wygląda interesująco, ale niby wymaga dodatkowego softu itd. - fajnie mieć, z czego cropować, ale z tym to już za dużo zabawy. Biorąc pod uwagę wyraźnie wyższą cenę - sprzęt musiałby być wyraźnie lepszy niż poprzednie propozycje (do tego lepszy w praktyce, a nie tylko w tabelkach z cyferkami).

Obiektyw:
1. Sony 24-105 G f/4 - często polecany, ale zakres ogniskowej trochę niewystarczający. Gdybym miał tele 100-400, byłby zdecydowanie ok.
2. Tamron 28-200 mm f/2.8–5.6 - duży zakres ogniskowej brzmi jak zapowiedź porażki - niby są z nim problemy na krótkich ogniskowych, ale od tego mam 16-35. Zachęcająco wygląda 35-150 f/2-2.8, ale jego cena już nie - do krajobrazów wystarczy mi tańszy i ciemniejszy (do tematów typu astro mam Sigmę APS-C f/1.4 16 mm - nie wiem, co z tego wyjdzie w crop mode na FF, ale w łapanie galaktyk raczej nie będę się bawił).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15