Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

mareecki, ile syn ma lat i jaka kwota pieniędzy, na zakup lornetki, wchodzi w rachubę. Od tego zacznij, bo w UK jest szeroki asortyment dobrych lornetek do kupienia w niewielkich cenach ,ale nie koniecznie ten plastikowy Bresser czy Celestron.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mareecki 
Nowy
Mareecki


Posty: 5
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Syn ma 11 lat, na razie chce oglądać ptaki i lądujące samoloty niski pułap. Nie wiem może i za jakiś czas będzie chciał coś innego oglądać, może gwiazdy, kto wie, więc taka powiedźmy w miarę uniwersalna. Budżet tak powiedźmy z 60-80 funtów.
 
 
macs 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 102
Skąd: UK
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

mareecki
a musi być nowa? zwiększ trochę budżet i na przykład coś takiego:
https://www.aceoptics.co....ondback-hd.html

albo

https://www.lcegroup.co.u...-WA_355174.html
Ostatnio zmieniony przez macs Pon 28 Lis, 2022, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mareecki 
Nowy
Mareecki


Posty: 5
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Wolałbym nową, budżet moglbym podnieść do max 100 funtów.
 
 
macs 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 102
Skąd: UK
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

https://www.wexphotovideo...8AaAlh-EALw_wcB
 
 
mareecki 
Nowy
Mareecki


Posty: 5
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

Jestem całkiem zielony jeśli chodzi o lornetki, rozumiem że różnica pomiędzy tą powyższą a Bresserem S series jest jakość optyki wykonanie itp?

A jeśli chodzi o te moje propozycje z pierwszego postu to która lepsza?
 
 
macs 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 102
Skąd: UK
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

albo coś z tych małych porro:

https://www.opticron.co.u...urer-t-wp-65x32

https://www.opticron.co.u...savanna-wp-6x30

albo odwrócone porro:

https://www.jessops.com/p...c0aAi_xEALw_wcB

z Tych co zaproponowałeś bym nie brał.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022   

mareecki, ,jeżeli chcesz kupić lornetkę to tylko naprawdę dobrą w swojej cenie. Lornetki typy 8x28, 6x30 to nie są lornetki do samolotów tylko raczej do zastosowań turystyczno- przyrodniczych. Najmniejszą jaką powinieneś kupić to 8x32-42.
Moja propozycja to : lornetki dachowe
1.Opticron Savanna R PC 8x34 za 109 funtów bdb do okularów bo ma 20mm eye relief i rozstaw muszli 52-76mm, pole 7*
2.Wilkinson NatureLine 8x34 za89 funtów, eye relief 17mm, pole 7*
3.Helios Nitrosport 8x34 za 79 Funtów, eye relief 17mm, pole 7*
4.Helios Nitrosport 8x42 za 99 funtów , eye relief 17mm, pole 7*
5.Viking Azura 8x42 za 125 funtów eye relief 18mm, pole 7*
Nastepnie lornetki porro :
1.Opticron Adventurer TWP 8x32 za 75 funtów, eye relief 15mm (może być mało)
2. Jak wyżej ale TWP 8x42 za 79 funtów eye relief 18mm, rozstaw muszli 53-74mm, pole 7,5*
Lornetki z pozycji 1-4 są takie same, różnią się tylko nazwą firmy, a są to klony Bressera Pirscha PhC, z naprawde dobra optyką, małą wagą i bdb ergonomią (otwarty mostek), zwłaszcza dla dziecka. Pozycja 5 to najdroższa i największa lornetka w zestawieniu ale też z bdb optyką. Natomiast Opticrony porro z poz.1-2 są świetnymi lornetkami optycznie jak i pod względem obudowy, ale poz 1. może mieć za mały eye relief (15mm) dla syna z okularami, więc tylko 8x42 z poz. 2.
Wszystkie te lornetki mają, tak jak napisałem, bdb optykę i budowę, w swoich cenach i odpowiednio duże pola widzenia, a możesz je oglądnąć na stronie i kupić w sklepie "Birders store" UK. Duże pole widzenia w lornetce, jest szczególnie ważne dla dziecka.
Wszystkie wymienione lornetki miałem w rękach i przed oczami, więc mogę je polecić, ale nie odpowiadam za trafienie na trefny egzemplarz (możesz go zwrócić i zamienić), co może się zdarzyć, bo rozrzut jakościowy między poszczególnymi egzemplarzami na tym pułapie cenowym jest duży :roll: , a czym tańsza lornetka to ten rozrzut jest większy, zwłaszcza w lornetkach za 40-70 funtów. Życzę powodzenia w zakupie i napisz co kupiłeś.
 
 
mareecki 
Nowy
Mareecki


Posty: 5
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022   

Dzięki wielkie za pomoc - jest to pierwsza z wielu "zajawek" wiec nie chce wydawać zbyt dużo na cos co moze jak wiele innych rzeczy wylądować w kacie po paru użyciach.
Nie jest to też jedyny prezent wiec i cena gra rolę. Samoloty które ogląda podchodzą do lądowania, więc widoczne są dość dobrze ale nie na tyle aby odczytać np. nazwę linii lotniczej itd.
Przeanalizuje wydatki najpierw ale chyba pójdę w tę tańszą opcję TWP 8x42 choć te dachowe wydają mi się z wyglądu wygodniejsze . Gwiazd raczej oglądać nie będzie a wycieczki mamy raz na miesiac wiec dlatego nie chcę zagłębiać się zbytnio i wydawac kasy gdyż nie jest to hobby tylko taki bardziej rodzaj atrakcji podczas spacerów dlatego pytałem o bressera s series wcześniej bo koszt to tylko 50 dych a suche parametry na papierze są jak dla mnie jednakowe.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022   

mareecki, na tego Bressera szkoda nawet tych 50 funtów. Ten Opticron 8x42 jest najlepszym wyborem w tych pieniądzach lub w takiej samej cenie Helios 8x34, z którego syn, może być bardziej zadowolony, z racji większej wygody trzymania, patrzenia (inne wykręcane, muszle oczne) i noszenia. Wybieraj miedzy nimi. :wink:
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 30 Lis, 2022   

Paczuszka z lornetką GECO 8x32 "cała i zdrowa" dotarła ekspresowo :grin:
W piątek wysłali w poniedziałek ok południa była u mnie.

Otwieram pudełko, a tu takie śliczne "maleństwo" :lol:

Lornetka mnie nie zawiodła, minimalnie różni się optycznie w porównaniu z wersją 8x42.

Trochę dłużej niż w 8x42 trwało dopasowanie osłon okularów do oczodołów, a właściwie "wpasowanie się" do odpowiednio wygodnego patrzenia. Lornetkę opieram o górną część oczodołów tak jest mi najwygodniej.

To co od początku przekonuje do tej lornetki, to wyraźnie ostry obraz w środku pola, tak do 70% od centrum, czyli trochę słabiej jak w 8x42 (75-80%) ale i tak jest do bardzo dobry wynik. Ostrość w 8x42 jest minimalnie lepsza. Pole widzenia jest naprawdę bardzo ładne.
Bardzo dobrze korygowana AC w zasadzie wzorcowo, podobnie jak w 8x42. Jasny, kontrastowy obraz, piękne kolory.
Brak spajków, gwiazd nie oglądałem, bo po pierwsze to nie jest lornetka to obserwacji nieba, po drugie nie było sprzyjających okoliczności. Astygmatyzm korygowany prawidłowo. Zdarzają się „odbicia” brzegowe, jak nie dopasuje się dobrze osłon do oczodołów.
Dystorsja na przyzwoitym poziomie, w skali "optycznych" dał bym 5 pkt.
Linie poziome jak i pionowe nie zakrzywiają się bardzo mocno, tylko bardziej łagodnie.
A to świadczy zastosowaniu dobrej optyki i powłok.

Co tu dużo pisać GECO to strzał w „10” jakość wykonania, optyka i wyposażenie. Gdyby nie było GECO w promocyjnych cenach a normalnych,
też bym kupił 8x42 za 400 EUR lub bliźniacze GPO Passion za 2150,- PLN w polskim sklepie lub hiszpańskim za 2050,- PLN.

Miałem w rękach dwukrotnie Monarch’a M7 8x30 i powiem szczerze, mnie nie Nikon nie przekonał.

Generalnie jak dla mnie 8x42 spełnia moje oczekiwania pod niemal wszystkimi względami i przy tej zostaję.
Co zrobię z 8x32 jeszcze nie wiem, poleży, nabierze wartości. To lepsze niż trzymanie gotówki na koncie ;) nie wierzę, by powtórzyła się raz jeszcze taka okazja zakupowa. :lol:

GECO - ALL YOU NEED :mrgreen: to prawda!


 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 30 Lis, 2022   

MacYaro, i jest pięknie :mrgreen: , co prawda, wygląda na to, że GPO 8x32 jest troszkę lepsze, pod względem szerokości ostrego pola ( 80%), ale pozostałe pkt są zgodne z GECO.
Co do muszli, to już pisałem, że trzeba je wysunąć na max i trzymać pod brwiami lub w okularach, nie wysunięte i wtedy widać całe pole. Czy jest słabsza od 8x42?, MZ, 8x42 ma większą średnicę obiektywów więc i widziany obraz jest inny, więcej światła, ale ja raczej różnicy w ostrości nie widzę, natomiast 8x32 jest lornetką bardzo jasną, co nie dziwi, bo transmisję ma zmierzoną na 90%. czyli nie ustępuje, najlepszym i wiele droższym, lornetkom uznanych marek.
Gratuluję zakupu i nie pozbywaj się jej, bo szkoda takiej lornetki, zwłaszcza za takie pieniądze. :grin:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 30 Lis, 2022   

MacYaro, Gratuluję zakupu :smile: Tak przy okazji jak będziesz o niej pisał to podaj też głębokość muszli ocznych - czyli odległość od płaszczyzny najbardziej wysuniętych muszli ocznych do soczewki. I jeszcze zewnętrzną średnicę tych muszli. Dzięki z góry.
PS Coś słabo u Ciebie schodzi Bombay Saphire :cry: od ostatniego zdjęcia ubyło ledwie pół flaszki. :roll:
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Lis, 2022   

MacYaro, fajnie, że piszesz o takiej mało popularnej lornetce. Nieostrość od 70% promienia pola to dla mnie mocno przeciętny wynik (szkolna trója), ale w żadnym razie nie skreślający lornetki. Tym bardziej, że pole jest duże. W każdym razie najważniejsze, że Tobie odpowiada.
PS. Tylko ten napis... Choć jak ma się poczucie humoru, to można taki pasek nosić :)
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 81
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 30 Lis, 2022   

Maciek napisał/a:
MacYaro, Gratuluję zakupu :smile: Tak przy okazji jak będziesz o niej pisał to podaj też głębokość muszli ocznych - czyli odległość od płaszczyzny najbardziej wysuniętych muszli ocznych do soczewki. I jeszcze zewnętrzną średnicę tych muszli. Dzięki z góry.
PS Coś słabo u Ciebie schodzi Bombay Saphire :cry: od ostatniego zdjęcia ubyło ledwie pół flaszki. :roll:


Nie wiem gdzie Ty widzisz ten „Bombay” bo ja sam go nie widzę :razz:

Tam stoi syfon z czasów PRL jak nowy :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,68 sekundy. Zapytań do SQL: 14