Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
SF i SFL
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Maciek, z tego co piszą, to SFL 8x30 pojawi się, prawdopodobnie, w 2023 r. Ma mieć pole 8* i być wielkości Nikona HG 8x30, czyli pomniejszone SFL 8x40.
Co do produkcji SFL, to projekt, całościowy, jest Zeissa a całkowita produkcja odbywa się w Japonii, co do Conquestów, to zdania są podzielone, jedni piszą że częściowa produkcja jest w Japonii a reszta w Niemczech a inni,że produkcja całkowita w Niemczech. Nawet w Zeissie nie za bardzo się orientują co jest grane. Jeden z uczestników BF, zamieścił fragment listu, jaki otrzymał z Zeissa, gdzie miał napisane, że w Japonii, a ktoś inny otrzymał odpowiedź, że w Niemczech. Ponieważ przepisy międzynarodowe mówią, że wystarczy, chyba, 25% wyrobu, wyprodukować w macierzystym kraju producenta, to w związku z tym, na produkcie można napisać ten kraj, jako całościowego producenta danej rzeczy. W takim przypadku może być np. w Niemczech produkują szkła i muszle oczne oraz opakowania, tu montują z tym co przyjdzie z Japonii , pakują i już jest wyrób Made in Germany. :mrgreen:
W Zeissach i Leicach z średniej półki, dopłaca się za niebieski kwadracik i czerwoną kropkę, mimo że ich jakość optyczna wcale nie jest lepsza od jakości lornetek innych producentów, a produkowanych w Chińsko-Japońskich fabrykach :wink: . Można sobie zadać pytanie, czy lornetka (np.Zeiss) produkowana w innym kraju (Japonia) niż macierzysty (Niemcy), powinna kosztować, tyle co kosztuje, a niewiele mniej niż inny, "wyższy", model tej firmy, który produkowany jest w kraju macierzystym. Natomiast, patrząc na to z drugiej strony, trzeba by powiedzieć, że to, że produkt jest wyprodukowany w innym państwie, nie świadczy o tym, że jest gorszy jakościowo od tego, który byłby wyprodukowany w kraju macierzystym producenta,jednak cena takiego produktu powinna być niższa, bo i koszty produkcji, z założenia są niższe, ale jest jak jest i płacić trzeba, ile "producent" sobie zażyczy, z nadzieją, że jakość lornetki będzie na takim poziomie, jaki byłby gdyby była produkowana w firmie Zeiss.
Takie jest moje zdanie, a Ty i inni forumowicze mogą mieć inne zdanie..
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Nie 04 Gru, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Jan55, Dzięki za info, ale tak czy siak cena będzie zabójcza.
Co do Conquestów ta kilka lat temu krążyło info, które nawet przytaczał Arek, że są one robione w fabryce Zeissa na Węgrzech. Potem ostatni "szlif" w Wetzlar i nalepka Made in Germany.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Maciek, też tak było, racja.
Co do ceny SFL 8x30, to prognozują ją, na poziomie,około1500 $ w USA i 1500 euro w Europie.
Cena zaporowa :sad: . Okaże się, że CLC 8x30 jest tani :mrgreen: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Nie bałbym się o jakość lornetki produkowanej w Japonii.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Tu nie chodzi o jakość produkcji japońskiej, chociaż różnie też z nią bywa (np.Nikon, Canon), tylko o fakt, że tą lornetkę firmuje markowa firma niemiecka i wycenia ją tak, jakby była jej producentem, a nie jest, ale zleciła produkcję tam gdzie taniej, po to aby mieć większy zysk ze sprzedaży (cena jak za produkt niemiecki), która to firma, żeby sprzedaż była na wysokim poziomie, to daje swój niebieski znaczek, którym mami fanów swojej marki. Akurat w tym przypadku (SFL), nie motali jak z Conquestami, i od razu podali kraj producenta lornetki SFL na obudowie. Należy oczekiwać, jaką konkretnie, ustalą cenę rynkową, i czy ta cena będzie adekwatna do jakości tej lornetki, w stosunku do innych lornetek z wysokiej pólki, z niebieskim kwadracikiem i nie tylko.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023   

UWAGA
Znaczny wpływ na poniższą ocenę mają moje indywidualne predyspozycje (aparat wzroku i kształt głowy), ale chciałbym skonfrontować własne wrażenia z opinią innych, którzy przez te lornetki patrzyli, w celu ustalenia poziomu mojej obiektywności.


Wczoraj miałem w rękach:
- Zeiss SFL 8x30
- Zeiss SFL 10x30
- Zeiss SFL 10x40

10x40:
To jedyna lornetka z trójki, przez którą patrzyło mi się komfortowo, a świetnie skorygowana optyka dopełniała szczęścia, co było zgodne z moimi oczekiwaniami. Sensowna wielkość źrenicy pokazała tu swoje walory.
Fokuser chodził jak dla mnie trochę za ciężko, ale zauważyłem, że po kilku minutach kręcenia zaczął chodzić lżej, więc może mechanizm musi się wyrobić po wyjściu z fabryki. Wszystkie trzy SFL były pod tym względem podobne. Szybkość ogniskowania (odziedziczona zapewne po serii SF) jest imponująca – przeogniskowanie od 3 m do nieskończoności to na oko mniej niż ćwierć obrotu. Gdyby jeszcze pokrętło chodziło tak lekko jak w SF, byłoby perfekcyjnie.

10x30:
Do tego formatu podchodzę sceptycznie, bo 3 mm źrenicy to dla mnie raczej granica rozsądku.
Przez lornetkę nie patrzyło mi się komfortowo. Trudno było całkowicie wyeliminować zaciemnienia w polu widzenia / fasolki / mroczki, jak kto lubi to nazywać. Z całym szacunkiem dla świetnie skorygowanej optyki, mała tolerancja na przyłożenie do oka okazała się zniechęcająca.

8x30:
Po patrzeniu przez 10x30 i stwierdzeniu jej małej tolerancyjności na przyłożenie do oczu oczekiwałem, że w 8x30 może być tylko lepiej, bo większa źrenica. Bardzo zwiodło mnie to założenie, bo lornetka w moich rękach okazała się katastrofą, sprzętem nieużywalnym za 7500 zł. Kilka minut kombinowałem z ustawieniem mostka, muszle w pozycji maksymalnie wysuniętej i obraz zafasolkowany. Nie wiem, może dla mnie muszle są za krótkie. Myślę, że lornetka ma potężną aberrację sferyczną źrenicy, z którą moje oko nie jest sobie w stanie poradzić.

Po tym niemiłym doświadczeniu popatrzyłem jeszcze przez Swaro CL 8x30, którą zabiłem niesmak. CL, mimo mniejszego pola widzenia i bardziej zauważalnej AC w jego środku, po krótkim oswojeniu się z małą średnicą okularów i dopasowaniu do oka pozwoliła mi poczuć prawdziwy relaks.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023   

Wojtas_B, szkoda, że nie sprawdziłeś SFL 8x40, którą wszyscy uważają za najlepszą z serii SFL. Co do 8x30, to na BF, kilka osób, też zwróciło uwagę na problem z ustawieniem tej lornetki do oczu i w ich przypadku z jej bezużytecznością. Wychodzi na to, że Zeiss "przedobrzył" z projektem lub jakością produkcji.
Co do CLC 8x30 to jak to jest z tą AC? Wielu właścicieli i "testerów" tejże lornetki, pisze na forach, że AC w środku pola jest nie widoczna, dopiero wychodzi na brzegach, test Optyczne wykazał w środku AC i na brzegach. Pytanie brzmi, czy jest to zależne od danego egzemplarza lornetki czy od wzroku patrzącego, przez nią?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023   

Nie sprawdziłem SFL 8x40 ze zwykłego gapiostwa. Po prostu zapomniałem o tym modelu, a też kończyły się godziny urzędowania kramu. Przy następnej wizycie musze ją obejrzeć.

Co do CL, to zobaczyłem trochę AC w środku, ale - nie wiem jak to określić - ona była z rodzaju tych mało upierdliwych. Całokształt, tj. ostrość, kontrast, plastyka obrazu powodują, że przez CL bardzo dobrze się patrzy.

P.S.
Trzeba pamiętać, że AC to jest pojęcie szerokie, są różne jej rodzaje: podłużne, poprzeczne i diabeł wie jakie jeszcze. Wokół konturów mogą być intensywnie fioletowe obwódki - to jest AC z gatunku tych paskudnych. Obwódki mogą być też subtelnie żółte, zielone, mniej przeszkadzające.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 23 Cze, 2023   

Wojtas_B, Gapiostwo może zdarzyć się każdemu :grin: , a co do CLC 8x30, to można przyjąć, że jakaś AC w CLC w środku pola jest, ale jakby jej nie było :mrgreen: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Cze, 2023   

Zdziwiłbym się, gdybym jako jedyny na świecie miał problem z używalnością SFL 8x30. Wpisy na forach zdają się potwierdzać przykry fakt, że Zeiss dał z tym modelem dupy i powinien go wycofać z rynku.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 24 Cze, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
.... Wpisy na forach zdają się potwierdzać przykry fakt, że Zeiss dał z tym modelem dupy i powinien go wycofać z rynku.

Dał dupy już nie pierwszy raz. W 2014 roku kupiłem Conquesta HD 8x32, muszle oczne porażka. Początkowo myślałem, że może to moja osobnicza cecha - jednak podobnie jak piszesz wówczas w necie zrobiło się głośno o tym, że muszle są zbyt płytkie. Chyba w 2016 roku Zeiss poszedł po rozum do głowy i przeprowadził akcję DARMOWEJ wymiany muszli ocznych na głębsze o 4 mm co rozwiązywało problem. Jak widać względem SFL też jest taka potrzeba.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Jak spadnie sprzedaż SFL 8x30, z powodu muszli, to może Zeiss dojdzie do wniosku, że trzeba coś z tym fantem zrobić, czyli dosyłać lub dołączać do kpl za darmo, muszle na wymianę, jak w Conquestach 8x32.
Swoją drogą, to jak taka, renomowana firma optyczna, dopuszcza się takich wtop, w lornetce tak drogiej, wiedząc, że już raz taką wtopę popełnili. Mało tego, to dalej Conquesty są sprzedawane ze "starymi" muszlami, a te nowe nie są dodawane, tylko trzeba się o nie prosić :shock: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15