Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki bezlusterkowiec APS-C (lub 4/3)z elektroniczną migawką?
Autor Wiadomość
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   Jaki bezlusterkowiec APS-C (lub 4/3)z elektroniczną migawką?

Hej,

Poszukuję możliwie najtańszego aparatu z matrycą wielkości najlepiej APS-C (4/3 może okazać się mała), który spełni warunek: tryb w pełni elektronicznej migawki działającej w trybie manualnym

Protezy z automatyką w trybie kreatywnym nie wchodzą w grę.


Znalazłem jak dotąd Canona M6mkII - w trybie single shooting, spełnia warunki

Może macie inne propozycje? Posłucham również propozycji co do 4/3
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 699
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   Re: Jaki bezlusterkowiec APS-C (lub 4/3)z elektroniczną miga

W E-M5 II używam czasem elektronicznej migawki w trybie manualnym, z auto-ISO i ustalonym, zdjecia pojedyncze i seryjne. Teraz nowych już nie ma w sprzedaży, jest następca.

Z nowych, tanich - Olki E-M10 powinny mieć taką możliwość, ale nie sprawdzałem. Ale to chyba nie jest jakaś nietypowa możliwość, czy w ogóle są bezlustra bez niej?
 
 
Maciox 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

Jak szybkiej matrycy potrzebujesz? Migawkę elektroniczną mają wszystkie współczesne bezlustra.
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

Może być wolna jak żółw. jeśli zdoła sczytać obraz matrycy w ciągu 1/10s będzie ok.

Zdjęcia zsynchronizowane z innym urządzeniem zautomatyzowane, wyzwalane raz na 0,5s ~ 2s i nie idealnie cyklicznie.
Aparat musi pracować w pełnym trybie M dla powtarzalności ujęć idących w tysiące w serii. Stąd potrzeba migawki elektronicznej, mechaniczna, efcs zapewne nie dożyłyby końca zadania.

Auto ISO dyskwalifikuje aparat.

Siedzę w Canonie i właściwie aparaty tylko tej firmy przejrzałem.
System EOS M - tylko M6mkII oferuje co potrzebuję. M50 ma elektroniczną migawkę w trybie Silent Mode, ale aparat jest wtedy automatyczną małpką.

Będę wdzięczny za namiar na aparat jednak na aps-c, 4/3 za małe.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 699
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

Saphrii napisał/a:
M50 ma elektroniczną migawkę w trybie Silent Mode, ale aparat jest wtedy automatyczną małpką.

Ciekawe, czytam instrukcję tego Canona i faktycznie tak jest. Tryb cichy jest dostępny jako jeden z podtrybów SCN, gdzie jest pełna automatyka. Dziwne ograniczenie... U siebie mogę ustawić normalnie tryb M i niezależnie od tego pracę migawki, w tym tryb całkowicie elektroniczny czy elektroniczną pierwszą kurtyną (wspomniałem o auto-ISO, ale oczywiście mogę sztywno ustawić "dowolne", tak samo WB - auto, zadany lub wg wzorca). No ale skoro musi być APS-C to nie pomogę.
 
 
Maciox 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Wto 06 Gru, 2022   

Canon bardzo lubi takie zabawne kastracje. Dzisiaj zauważyłem, że podłączając smartfona przez USB do R7 nie działa sterowanie z aplikacji tylko transfer, co ciekawe nie wszystkiego, bo wideo HDR PQ nie chce pobrać na telefon. Dlaczego przez wifi można sterować aparatem a przez USB nie?
Wracając do tematu, znalazłem ciekawą opcję - Fuji X-A5, który jest dostępny jako nowy i to w śmiesznej cenie. Jeżeli interesują cię tylko zdjęcia interwałowe, to może to być ciekawy sprzęt, aczkolwiek nie ma wbudowanego czasowego wyzwalacza, więc nie ma gwarancji, że ta w aplikacji sterującej będzie działać, ale sterowanie z PC lub telefonu jest - przynajmniej w instrukcji, za to fuji słynie z udostępniania użytkownikowi trybu manulanego - tak, to jedna z tych retro konstrukcji. Aparat posiada też złącze do wyzwalacza więc na pewno temat do ogarnięcia.
Pewniakiem na pewno będzie R10 od canona, ale nie podałeś budżetu. Ten aparat ma wszystko czego trzeba poza IBIS-em. Wbudowane filmy poklatkowe, zdjęcia z wewnętrznym timerem interwałowym do 9999 sztuk z zapisem na karcie, wyzwalanie zdalne przez USB, WiFi i specjalne złącze.
Pozostaje jeszcze kwestia używek, ale tego jest dużo.
Pozwolę sobie na koniec zadać ci pytanie - czy będziesz filmował wzrost drzewa, że takiej trwałości migawki wymagasz?
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sro 07 Gru, 2022   

@Maciox

Zacna propozycja ten X-A5, dzięki! jedno mnie tylko w nim zmartwiło - matryca X-Trans produkująca w specyficznych warunkach fioletowe zafarby, o których szerzej w internetach, a który nawet optycznym udało się złapać:
https://pliki.optyczne.pl/FXA5/sample/DSCF0036.JPG
Jeszcze nie doczytałem o jakie konkretnie sytuacje chodzi, ale aparat dodaję do rozważanych. Niemniej ryzyko takiej wpadki trochę mnie dystansuje.

Specjalnie nie podawałem budżetu, licząc że dostanę namiar na coś starszego co wyhaczę używane, a jak poda się budżet, propozycje zazwyczaj padają z górnej jego części ;)
R10 zdecydowanie do "możliwie tanich" nie należy - taniej mam wymieniony M6mkII

Odpowiadając dalej - nie, nie potrzebuję interwałów generowanych przez aparat, tak jak pisałem wcześniej będzie on wyzwalany w interwałach około 0,5~2 sek w synchronizacji z drugim urządzeniem. Nie, nie planuję fotografowania wzrostu drzewa, robienie mu ujęć co 2 sek byłoby bez sensu, nie sądzisz? ;) przymierzam się do skanowania poklatkowo klisz filmowych
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

@Maciox
Odnośnie X-A5 - w błąd odnośnie matrycy wprowadził jeden z użytkowników (Betelgeuse), który w komentarzach pod testem aparatu wskazał na winę matrycy i podesłał link do opisu problemu z X-Trans. A jak doczytałem niedawno, jest tu tradycyjny Bayer :) Wychodzi na to że na podesłanym wcześniej zdjęciu, jest zwykła flara obiektywu.

W chwili obecnej skłaniam się ku niemu.

Chciałem się jeszcze przyjrzeć programowi sterującemu tym aparatem na PC. Znalazłem "Tethered Shooting Software HS-V5", ale pewności nie mam, czy to to, czy jeszcze jakiś mini soft, odpowiednik EOS Utility istnieje?
 
 
Maciox 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

https://fujifilm-x.com/pl-pl/support/compatibility/software/hs-v5/
Na liście X-A5 nie ma, więc trudno mi się wypowiedzieć. Niestety jedynym aparatem od Fuji jaki miałem był S2pro i w tamtych czasach takie bajery raczkowały.
https://fujifilm-x.com/pl-pl/support/compatibility/cameras/x-a5/
Jest takie coś jak FUJIFILM PC Autosave do automatycznego kopiowania zdjęć przez Wi-Fi. Chyba nie pozwala na sterowanie i w przypadku tego aparatu pozostaje chyba tylko wężyk spustowy.
Jeśli chodzi o te zafarby to nawet Xtrans by ci nie zaszkodził, bo zjawisko powstaje tylko w ekstremalnych warunkach, a w studio mógłbyś nad tym zapanować.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

W Nikon Z50 możesz w trybie Silent wybierać czułość od 100 do 51200 ISO.

https://www.nikon.pl/pl_P...tware/nx-tether

https://www.nikon.pl/pl_P...re/nx-mobileair
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

Uuu, to trochę lipa, mocno liczyłem na live view na komputerze i mimo wszystko wygodniejsze sterowanie - sceny mogą różnić się naświetleniem, a macając co chwilę aparat ryzykuję jego poruszenie i przestawienie (choć liczę, że uda mi się zbudować wystarczająco stabilną konstrukcję do reprodukcji).

Od biedy do przeżycia z tym programem do automatycznego kopiowania na pc, o ile na ekranie aparatu można powiększyć fragment kadru, aby precyzyjnie wyostrzyć.
 
 
Maciox 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

Myślałem, że konstruujesz automat przewijający film i wyzwalający aparat co ujęcie.
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

Automat już jest, wyzwalanie po wężyku - do EOSa jest, do Fuji, kwestia polutowania wg schematu. Ale nastawy ekspozycji chętnie wykonywałbym nie tykając aparatu, czyli przez PC.
 
 
Maciox 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

https://app.fujifilm-dsc.com/en/manual/camera_remote/usage/live_view/index.html
Połączenie ze smartfonem pozwala na live view, ostatecznie bracketing.
X-S10 ma wszystko, no ale nawet używki w tej cenie nie znajdziesz.
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sob 17 Gru, 2022   

Przekombinowali... OK, ważne, że jest jakakolwiek opcja zdalnego manipulowania.
Mogę zaprząc tablet 8" dla lepszego oglądu, mam tylko nadzieję, że apka zadziała na Androidzie 7.0 i nie będzie trzeba parować urządzenia za każdą próbą połączenia. PC AutoSave dopełni reszty, oby tylko też działał stabilnie.

Dzięki śliczne za pomoc. Myślę, że X-A5 u mnie zagości, a jak się rozkręcę, to zacznę myśleć nad czymś bardziej zaawansowanym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15