Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zoom do filmowania Sony a7, czy 24-70 f4?
Autor Wiadomość
cube 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Wto 27 Gru, 2022   Zoom do filmowania Sony a7, czy 24-70 f4?

Witam,

Zdarza mi się ostatnio kręcić filmy i brakuje mi standardowego zooma. Całą szklarnię mam w stałkach. :-)
Kręcę ze statywu ogniskową 35mm a przydalo by się coś do podkadrowania. Przejrzałem dostępne opcje i wychodzi mi na to że może sony 24-70 f/4 byłby dobrym wyborem? Z tego co się orientuję nie da się w nim wyłączyć stabilizacji. Czy nie ma od tego hałasu na filmie? Poza tym są jeszcze tamrony i sigmy, rowniez te od 28mm na szerszym końcu. Czy ktoś kompetentny mógłby podpowiedzieć co będzie ok, i dlaczego ewentualnie nie 24-70 f/4 od sony?

Pozdrawiam,
Cube
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






cube 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Pią 30 Gru, 2022   

nikt nic???
ostatecznie zastanawiam się jeszcze nad 24-105 f4.
W podobnej cenie są jeszcze Sigmy i Tamrony 24-70 28-70 28-75 wszystkie f2.8.
Obiektyw potrzebuję tylko do amatorskiego sporadycznego filmowania. Poradzi ktoś?

Pozdrawiam,
cube
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 02 Sty, 2023   

Nic konkretnego na temat tych szkieł nie powiem, bo nie mam doświadczenia z nimi.

Warto jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy: jak obiektyw zachowuje się przy ustawianiu ostrości oraz przy zmianie ogniskowej. Idealny byłby obiektyw, który nie zmienia pola widzenia przy ostrzeniu (szukaj pod hasłem focus breathing) i jest parafokalny, czyli trzyma odległość ostrzenia przy zmianie ogniskowej. Teoretycznie obie rzeczy da się korygować elektronicznie z poziomu aparatu (najnowsze modele sony chyba to mają), ale musi być odpowiedni korpus i współpracujący pod tym względem obiektyw.

Poszukaj informacji, jak wypadają rozważane szkła pod tym kątem i może sytuacja się wyklaruje.
 
 
cube 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Pon 02 Sty, 2023   

Cześć Ryszardo,

Dzięki za cenne podpowiedzi, akurat na braku "oddychania" mi nie zależy bo to droga cecha i raczej nie planuję zabawy z planami ostrości. Natomiast parafokalność jest bardzo istotna. Trochę poczytałem i ten 24-70 f4 w zasadzie już odpadł, słaby jest na brzegach na obu końcach, nie jest parafokalny, nie da się w nim wyłączyć stabilizacji. Tani ale szkoda nerwów.
Natomiast chyba zakupię 24-105 f4, który jest ostry w całym zakresie, mało winietuje, jest parafokalny i bardzo dobrze trzyma ostrość w trybie AF. Trochę drożej, ale przy cashbacku do przeżycia.
Poczytam jednak jeszcze kilka dni o sigmach i tamronie. :mrgreen:

Pozdrawiam,
Cube
 
 
cube 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2023   

Żeby zakończyć wątek: zakupiłem 24-105. Bardzo jestem zadowolony i pod kątem jakości obrazu i pod względem użyteczności zakresu. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14